Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pontosan milyen érzés az empátia?

Pontosan milyen érzés az empátia?

Figyelt kérdés

Már egy ideje a családomból többen is felhívták rá a figyelmem, hogy egyáltalán nem vagyok empatikus. De igazából én ezt nem tudom megállapítani, amit érzek az empátia e.

Azt azért leírnám, hogy elvileg nem vagyok sem szociopata, sem pszichopata, legalábbis még nem kaptam róla diagnózist.

Szóval milyen együttérezni valakivel?



2018. aug. 15. 05:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

saját példám erre,

bele képzelem magamat a helyébe de akár a mély éhezésbe is aztán majd elájulok annyira átérzem...sajnos ezt filmekkel és baki videókkal is megjárom h látok egy lábtörést összerándul a lábam :D

Igazából egy jó példát mondok:

Édesanyád kicsattan hogy elge van 14 órát dolgozott megint és már begyulladt a bokája a sok menéstől. TŐled várja a megerősítést hogy piehnejn már ez sok. De nem biztos hogy átérzed ezt mert még nem dolgoztál ennyit, vagy átérzed és leülsz vele kicsit relaxálni.

De ha te annyit mondasz rá jólvan pihenjéééé akkor az nem empatikus hiszen nem vagy rá kiváncsi úgy jön le neki h kb kuss már nem érdekel.

Próbáld beleérezni magad a helyzetbe láss a másik szemével nehéz annak aki alapból nem ilyen

2018. aug. 15. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha azt mondják hogy nem vagy empatikus,és ez téged érdekel,háááát furcsa.No mind1...

Ha ma este amikor éreznéd,hogy vacsoráznod kell,de NEM ESZEL és URALKODSZ MAGADON,és akkor sem eszel amikor már rettenetesen éhes vagy akkor át tudod érezni,hogy MILYEN ÉRZÉS éhezni...Egyébként a flegma emberekre szokták azt mondani,hogy te nem vagy empatikus.MÁS TÉMA: Nem feltétlenül fontos hogy empatikus légy...Kifejezetten azok boldogulnak jól akik lesz@rnak másokat,SAJNOS !

2018. aug. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pl.: Van egy kutyád és csak ütöd-vered, és rohadtul nem érdekel, hogy a kutya emiatt szenved, te meg hidegvérrel nézed ezt.
2018. aug. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fenti helyett amikor ezt látod beleavatkozol, megmented a kutyát a bántalmazótól. Ez az empátia egyik megnyilvánulása.
2018. aug. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Definício szerint beleérző átélést jelent, de ez nekem sem mond túl sokat. Az a válaszoló, aki az anyás-pihenős szituációt írta, egész jól prezentálta, hogy a hétköznapokban mit jelent. Az empátia, mint a többi személyiségjegy/tulajdonság, egy skálán helyezkedik el, nem bináris mennyiség. Tehát nem arról van szó,jogx van/nincs, hanem számos átmenet létezik. Attól mert a környezeted szerint kevésbé vagy empatikus, mint a többi ember, kai ismernek, még nem feltétlenül "teljesíted vele" vele bármelyik személyiségzavar kritériumait. Annál ia inkább, mert mindnek rengeteg kritériuma van, az egész életvezetésedre vonatkozóan. Ha valaki nem ment állatokat, nem dolgozik 3 műszakban, hogy besegítsen otthon, nem érez fájdalmat, ha azt látja, hogy olajat öntöttek a tengerbe, nem feltétlenül jelenti azt, hogy egyáltalán nem tudja semmilyen nehezebb élethelyzetbe beleérezni magát, maximum kevésbé érzékeny szociálisan. Nyilván ezek jó dolgok, ha valaki támogatja a másikat, a világot, de az emberek nem ugyan olyanok, skáláknak a speciális pontjain helyezkedünk el, ami egyedivé tesz. Úgy gondolom, arra nem árt azért törekedni, hogy egy alapvető kiváncsisággal/jószándékka figyeljünk, legalább a családunkra, ezt pedig abszolút lehet fejleszteni. :)
2018. aug. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet félresikerült empátia, mint pl. nálam. Húgomnak 2 gyereke van, de én annyira beleélem a helyzetébe magam, gondolom mindig, hogy szörnyű lehet az élete. Alig alszik, gyerekek pörögnek, stb. Xar élete van, pedig én nem éltem át ezt. A másik emberek szerint pedig neki van jó élete ;)))
2018. aug. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!