Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én gondolom egoista...

Csak én gondolom egoista ripacskodásnak a mostanság annyira menő fitness/gym kultúrát?

Figyelt kérdés

Figyelmetekbe ajánlom az alábbi csatornát:

https://www.youtube.com/channel/UClFbb1ouXVZzjMB9Yha5nAQ/vid..

Miközben az ember azt gondolná, hogy a XXI. században az elme, a technológia és egyéb szofisztikált területek dominálnak, rá kell jönnie, hogy soha korábban nem volt ekkora jelentősége a felszínes dolgoknak: hasizom, gyúrás, keménykedés, formás test, magasság, mell- és péniszméret (utóbbi 3 kicsit off a kérdés szempontjából de ideillik). És mindezt egy önmotivációs kamu PC-s csomagban tálalva (hogy elhivatottság, önfejlesztés stb. pfff.), miközben mindenki jól tudja, hogy csak egóból csinálják az emberek. Az a 6 éves kislány boxolását bemutató videó egyenesen bicskanyitogató és szánalmas. Miért kell ilyenekre tanítani már a gyermekeket is? Hogy aztán 0 szociális érzékenység alakuljon ki bennük felnőttkorban a fogyatékosok, alacsonyak, soványak, kövérek stb. felé? Úgy látom, hogy a felfogás tekintetében megyünk vissza az időben, a kőkorszak felé, amikor csak az erő és a keménység számított, miközben soha nem látott társadalmi apátia figyelhető meg egymás között. Eleve miért népszerű ennyire a mostanság annyira tolt fitness/gym kultúra és a csajok is mit esznek rajta? (ezerszer lennék inkább cingár 190-es pasi, mint a mostani 170 centimmel egy izomagy)

Hogyan tud megvédeni egy izmos pasi egy nőt egy olyan korban, amikor egy sunyin előhúzott kés vagy pisztoly minden papírformát sutba dob? Megannyi kérdés, amire szeretném ha válaszolnátok.



2018. aug. 28. 15:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom most megnézni, de engem motiválnak. Pár évvel ezelőttig nagyon kövér voltam, de az orvosok azt mondták, nem érem meg a 35-öt. Engem ezek nagyon inspirálnak. Főleg mikor a súlyvesztésüket mutatják.


És mindenki nézi ezeket. Abból lehet csak egót építeni, amit mások felbecsülnek. A külső fel van becsülve.

2018. aug. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%

Körülbelül csak te. A testkultúra azért fontos, mert ez a világ 4. legelhízotabb országa, az Unióban itt töltik el emiatt (!) a legkevesebb évet egészségesen az emberek.


Azaz az egészséghez nagyon fontos a sport. Továbbá állóképességet ad, kitartásra, rendszerre nevel, segíti a koncentrációt, erősíti a szívet, leviszi a vérnyomást, helyrelöki a vércukorszintet, segít a keatív folyamatokban, levezeti a stresszt ... és a többi.


Én szellemi munkát végzek, az agyammal dolgozom. Mágis heti négyszer, kőkeményen edzek az egészségem miatt. Annál jobban semmi nem kapcsol ki, és akkor jönnek a legjobb ötleteim, a munkámhoz is.


Ha valaki kövér, az nem olyan, mintha alacsony lenne, azon lehet változtatni, és a saját érdekedben szükséges is, hiszen az egy betegség, ami tovább betegít.


Sportolni pedig csudajó. És éltet.


A többi süket duma, hogy védelem meg egó meg ilyenek. Egészség. Annál fontosabb nincsen.

2018. aug. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért vált ki belőled ilyen indulatot más edzettsége? Egy kislány sprortszeretete? Miért zavarnak azok, akik tesznek valamit az elhízottság ellen?
2018. aug. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#2: Ez lehet... Csak éppen egy átlagembernek (aki nincs elszállva magától) ez úgy jön le, hogy a nagy fitneszbabák tudat alatt (vagy sem) direkt rájátszanak az egészre. Feszülős cicanadrág, mellvillantós top, érzéki nyögések (álompasiknak figyelemfelhívás, mélynövésű gyíkoknak pedig mézesmadzaggal vezetett pofára ejtetés), tükör előtt szelfizés és sorolhatnám. Pasiknál dettó ugyanez csak kiegészítve a bicepszméregetéssel meg az egész szemfényvesztésre épülő iparral, a méregdrága Scitec termékektől kezdve a kamu motivációs videókon át (mert ugye nincs olyan dolog, hogy genetikai adottság) az ebből az egész szubkultúrából befolyt pénzből vett BMW-vel/Porsche-val való menőzés. És a tipikus álszent képmutatás. Játsszuk a nagy motivációs, aranylélek, őrangyal szerepét, miközben a háttérben elmondjuk mindenféle selejtnek azt aki közel sem néz ki úgy, mint az ideál (lásd Pirner Alma az elmúlt napokból).
2018. aug. 28. 16:21
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha kigyúrod magad akkor tetszel a nőknek a férfiak meg respektálnak.

Most lehet mondani hogy mit ér az izom ha lelőnek,de mindennapi szituban az egyszeri rabló ,kötekedő,beszólogató a kisebb ellenállás felé megy tehát ad egyfajta védelmet. De egy vitánál is döntő érv, hogy leverlek mint vak a poharat és ha ehhez az érvhez van egy 50-es bicó is akkor el is hiszik.

Pénzzel rengeteg pénzzel is el lehet érni hasonló védelmet, de ha szekusokat fogadsz akkor azok se cingár gyerekek lesznek.

A szimpla erőt ösztönösen tiszteli az ember ezt az állatvilágból hozta és ha tetszik ha nem egyre inkább ez dominál a társadalomban.Erőd legyen pénzed legyen hatalmad legyen. Ki mit tud ebből összekaparni.Ha szimplán csak okoska vagy azt senki nem tiszteli. Ha az okoskodásból sok pénzt összehozol,azt már igen.

2018. aug. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én bevallom önbizalom növelésből csináltam pár évig aktívan, hiába ettem nem látszott rajtam, erőt vettem magamon és kipróbáltam ebben is magam, látható eredmények voltak, mégis abbahagytam mert már komolyabb összegekbe került volna az egész, étkezés, kiegészítők.

Az meg csak mese, hogy kenyértől és májkrémtől is lehet izmos az ember, részben, és csak egy bizonyos fokig(ami sok esetben nem is látható mert elfedi a zsír)


A gyerekek harcművészete szintén idegen Európában, Amerikában, és Ázsiában nem, ott bambuszfákat rúgnak ki lábbal, hosszú perceken át, és akár többet is, mondhatnánk hogy mi értelme, és agresszióra nevel, mégis évszázadok óta csinálják.



Jelenleg semmi edzést nem végzek mert anyagilag nem bírom, illetve több örömöm lelem a motorozásba, autózásba. Mégis úgy gondolom hogy a testünkkel illene foglalkozni, ha nem is élethosszig, én sokkal jobban aludtam ezalatt az éveim alatt, nem voltam feszült, minden alkalom végén úgy jöttem ki az épületből hogy ma is tettem magamért.

Azt értem hogy a technológia és komoly területeké a fő szerep, de akkor sem egészséges órákat, vagy műszakokat számítógép előtt eltölteni és nem a mezei nyomkodásra gondolok hanem munkára, építészet, autógyártás akármi ami előtt hosszú időt kell ülni, legyen az egy négyhengeres motorblokk terve.



Nyilván pisztoly ellen nem véd az izom, de mivel nem Chicagoban élünk, így ide elég egy box és valami kevert harcművészet ahhoz hogy megölj valakit, és ezzel szerintem nem túlzok, ugyanis tucatnyi ilyen eset volt a hírekben.


Nekem nincs bajom azokkal akik nem szálltak el maguktól, jelentős izomtól egy idő után beképzelt szarevő lesz sok ember, aki az utcán is dobálja magát, hogy lássák ki Ő

2018. aug. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Höhö, azt írta, hogy pénisz!
2018. aug. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a kettes válaszoló vagyok.


Amiről te beszélsz, annak semmi köze a testedzéshez. Az az ostobák kivagyisága meg a celebkultúra. Azokat azonban tökéletesen lehet ignorálni. Bevallom, én nem is tudom, ki az a Priner Anna és mit mondott vagy írt, de szeintem nem is érdekel :)


Ne nézegesd őket, ne olvasd, ennyi. Viszont sportolj, az egészségedért. Magadért.

2018. aug. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért zavar a 6 éves lány boxedzése sem .idóben kezdi lehet ebből még meg is fog élni ,ki tudja.. Mozog ,sportol ami egészséges,fitten tartja,nem lesz zsírmalac fiatal. Másrészt önvédelmet is tanul ezzel. Hány száz kérdés van csak itt hogy piszkálják az iskolában a lányt a többiek és mit csináljon,senki nem segít ? Tényleg sajnos senki..Szerinted egy ilyen lányt piszkálnának? Ráverne kettőt a kis gúnyolódós libákra és azt se tudnák merre rohanjanak el bőgve. Nem is beszélve hogy utcai molesztálásnál is jól jön majd ez a tudás.

Ahelyett, hogy itt lázadsz az egészséges sportos dolgok ellen,inkább menj le a terembe és kezd el az edzést,soha nem késő .Genetikával meg ne gyere, kismillió képet lehet találni a neten milyen nyamvadt srácok hogy megváltoztak az edzés hatására és az önbizalmuk is egyből megjött ,ami szerintem neked nem sok van.

2018. aug. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ezeket a nyögéseket te látod érzékinek csak. Nyilván 90 kilós koromban ha néztél volna edzés alatt, nem érzékinek tartanád ugyanazt, amit 57 kilósan igen.
2018. aug. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!