Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt más is rajtam kívül...

Van itt más is rajtam kívül aki úgy gondolja, hogy a szerelem túlértékelt?

Figyelt kérdés
A filmek kimosták az agyunkat, hogy a szerelem a legjobb dolog a világon, pedig igazánából semmi olyan hű de jó dolog nincs benne. Amikor szerelmesek vagyunk valakibe, körülbelül ugyan azt érezzük, mint amikor megeszünk egy tábla csokit, ami nem is csoda, mert ugyan azokon a kémiai reakciókon alapul. A szerelem a szülői szeretettel ellentétben feltételeken alapul. Egy szülő szereti az újszülött gyerekét csak azért mert létezik, nem úgy mint a szerelemnél. Szerelmesek egy emberbe a külseje, a személyisége, az elért eredményei, a hozzánk hasonló külső és/vagy belső tulajdonságai miatt vagyunk. Nem tudunk beleszeretni valakibe csak azért mert létezik.

2018. nov. 3. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában az a lángoló szerelem szerintem is túlértékelt, de azért nem olyan rossz érzés, ha van melletted valaki.
2018. nov. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól beszèlsz. Manapság meg kell válogatni, hogy kivel szeretnénk kapcsolatot lètesìteni.
2018. nov. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is azt a hatalmas vágyat, vonzalmat értékelik túl, én pl. biztonságban érzem magam amiatt, hogy már közel 4 éve számíthatok a páromra, együtt vagyunk jóban-rosszban, szerintem ez nem lehet rossz.
2018. nov. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem ugyanazt érzem amikor szerelmes vagyok, mint amikor megeszem egy tábla csokit.
2018. nov. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha már a filmeket említetted, én is úgy gondolom, hogy kezd egy kicsit unalmas lenni, amikor még egy akció-thrillert, vagy egy sci-fit sem lehet úgy végignézni, hogy ne lenne benne valami szerelmi szál. Mint ha más nem is létezne, csak az ismerkedés, lángoló szerelem, csalódás, kibékülés, stb. Ugyanez a helyzet a könnyőzenével is: noha magyar zenéket nem hallgatok, az angol tudásom pedig erősen hiányos, de már herótom van a sok szerelmes daltól. Nem igaz, hogy művészemberek ennyire beszűkült tudattal rendelkezzenek. John Lennon pédául egyszer önironikusan elismerte, hogy az első néhány évben a Beatles számai semmi másról nem szóltak, mint hogy én szeretlek téged, te szeretsz engem, mindenki nagyon szeret mindenkit, csak mindez egy idő után már baromi fárasztó téma. Ekkor kezdték a dalaikat komolyabb tartalommal megtölteni (pl. politikai mondanivalóval, vagy a pszichedelikus élményeikkel).

Persze, más kérdés, hogy amikor szerelmes vagyok, én is szinte egész nap vele tudok foglalkozni, és olyankor minden mást hanyagolok (de legalább nem tukmálom rá másokra, hogy én most milyen veszettül boldog vagyok)... :)

2018. nov. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azzal egyetértek, hogy túlzás azt gondolni, hogy a szerelem az élet értelme, ha valakinek nincs párja, az csak depressziós vagy defektes lehet és az egyedülálló lét minden percét azzal kell tölteni, hogy találj magadnak valakit. Nem mindenkinek van igénye arra, hogy folyamatosan legyen mellette valaki, nem mindenki érzi fél embernek magát, ha nincs párja és nem mindenki szeretné azzal bizonyítani, hogy értékes, kívánatos és szerethető, hogy folyamatosan kapcsolatban van. Azzal viszont nem értek egyet, hogy ugyanaz a szerelem, mint amikor megeszel egy tábla csokit vagy hogy feltételeken alapul. Szerintem az ismerkedéskor szab magának az ember feltételeket, mert ismeretlenül kénytelen vagy valamilyen rendszert felállítani, de amint megismer egy olyan nőt/férfit, aki ténylegesen a "lelki társa", azt képes feltételek nélkül szeretni. Aki erre nem képes, az inkább csak a szexuális vágyat keveri össze a szerelemmel és valószínűleg csak összejött valakivel, mert épp nem volt szebb/jobb/nagyobb farkú/jobb seggű, viszont aki tényleg szerelmes, az kívül-belül elfogadja a másikat olyannak, amilyen, a hibáival együtt. Amikor csokit eszem, akkor egy ideig örülök, mert finom, utána bűntudatom van, mert x kalóriát megettem és ma még nem is mozogtam, aztán 10 perc múlva már nem is emlékszem rá. Ha szerelmes vagyok, akkor azt érzem, hogy jobb az életem attól, hogy x párja vagyok, hogy boldog lesz a jövőnk és (ideális esetben, szóval nem valami elvakult tiniszerelem után) ha összeveszünk vagy szakítunk/elválunk, akkor nem lesz bűntudatom, mert pozitív élményként marad meg a kapcsolatom x-szel és örökre emlékezni fogok rá.
2018. nov. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, mert a szerelem csak egy kb. max. 3 évig tartó állapot, utána meg csak a megszokás jön a felek közt.
2018. nov. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!