Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ízléstelen "húsról"/húsos...

Ízléstelen "húsról"/húsos ételről készült képet megosztani?

Figyelt kérdés

A vegetáriánusok miatt kérdezem, mert volt már, hogy valaki felrakott egy "tenger gyümölcsei" vagy hasonló képet az instagramra és a vegetáriánusok hozzászólásokban fejezték ki a felháborodásukat.


Ez tényleg ízléstelen, ha csak az ételt fotózta le valaki? Vagy ez már kissé túlzás a vegetáriánusok részéről?


Tudom, hogy unalmas, hogy mindenki minden morzsáról feltesz egy képet, de a kérdésem nem erről szól, úgyhogy válaszaitokban a kérdésre reagáljatok kérlek titeket!



2018. nov. 4. 17:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%

Habár én eleve hülyének nézem azt aki nem a saját artisztikusan elkészített ételéről csinál képet, csak simán azzal a felkiáltással hogy "nézd mit fogok most bezabálni", most ettől eltekinttek.


Egyáltalán nem ízléstelen húsételről képet megosztani. Azoknak a vegetáriánusoknak, akik ezt hangoztatnák, az a bajuk, hogy nem bírják felfogni, hogy nem az övék az egyetlen igaz hit és nem kéne másokat bsztatni azért, mert ők esznek húst is.


"Szerintem a karfiol undorító. Kérem a világ vegetáriánusait, hogy ne rakjanak fel karfiolos képet az internetre, mert szörnyen ízléstelen."

Egyből hülyének néznél engem is, nem?

2018. nov. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
35%

Nem. Nem ízléstelen.

Ha foglalkozunk minden aprsággal amin valaki kiborulhat akkor semmit se lehet lassan mondani vagy csinálni.

2018. nov. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem sem ízléstelen. Nem baj, ha valakinek nem tetszik, nem kell néznie.
2018. nov. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
Ezzel az erovel, ha temeto mellett mesz el, tartsd vissza a lelegzeted, a lelegzes tiszteletlenseg a halottakra nezve!
2018. nov. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem sem ízléstelen. Ennyi erővel ízléstelenség a macska meg kutyatápokra is ráírni, milyen halott állat maradványait tartalmazza. Sőt, az élelmiszerüzletekben is a fagyasztókba be lehet látni és ott vannak benne a nyers húsok, felháborító, azokat is le kéne takarni valamivel, nehogy szegény vegánok idegösszeroppanást kapjanak ott a tesco közepén :D
2018. nov. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

Vegánként, korábban vegetáriánusként engem undorít. Nem szeretem látni, facebookon, pinteresten, stb. le szoktam állítani pl. az olyan ismerőseim követését, akik állandóan ilyesmit posztolnak.


Itt persze nem arról van szó, hogy letiltom ha kirak egy képet a kajájáról, de vannak olyan rokonaim/ismerőseim, akik heti rendszerességgel megosztják, hogy mit sütöttek vagy hogy milyen szalonnát ettek reggelire. Én ettől rosszul érzem magamat és nem akarom látni.


Nézd ezt valahogy úgy, mintha neked kellene mondjuk kutyabarátként azt elviselned, hogy egy rokonod naponta halott kutyás képeket tesz ki - te sem akarnád látni. Nekem pedig egy szalonna nem más, mint ez:

[link]


Én nem akarok reggel a kávémat szürcsölve erre gondolni és kész.


Nyilván vannak olyan élethelyzetek amikor ezzel muszáj konfrontálódni (munkahelyi ebéd, nagyobb családi összejövetelek, étterem), de itt a privát szférámról van szó, és nekem abba ez nem fér bele - ha nem muszáj, nem akarom látni.


Remélem ezzel senkit nem bántottam meg, ez a személyes véleményem.

Nem mondom, hogy nem lehet néha kirakni ilyen képeket, de állandó jelleggel sokaknak zavaró lehet.

2018. nov. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
31%

Utolso, vegetarianus vagyok en is, szoval ertem amirol beszelsz.

De ja, ha valami zavar, akkor tiltsa le az ember. Ha nem tetszik mas velemenye, eletstilusa, az meg nem azt jelenti, hogy az rosszabb es en jobb vagyok naluk. Nem kell allandoan a velemenyemet hangoztatni mindenhol (ja, tudom ironikus, amikor most is ezt teszem)


De csak a klasszikus kettos merce.

Ha egy vegetarianust meghivnak egy husevo hazba, altalaban van valami etel a szamara is. De azt meg sose hallottam, hogy egy vegetarianus hust keszitett volna a husevo baratjanak.

2018. nov. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
23%

8.: én ezzel nem értek egyet, sokszor készítek húst a mindenevő vendégeimnek, és sokan tesznek így.


Az ÉN döntésem hogy vegetáriánus/vegán vagyok, nem az övék. Ha húst veszek amit ők fogyasztanak, nem az én lelkemen szárad a dolog, így nem is annyira érdekel.


Nyilván van olyan hogy húsmentes a kaja néha teljesen, de azért nagy átlagban mindig kerül húsos is az asztalra. Holott undorból lettem vegetáriánus.

2018. nov. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%

Egyébként ezt szeretném kiemelni:


"mert volt már, hogy valaki felrakott egy "tenger gyümölcsei" vagy hasonló képet az instagramra és a vegetáriánusok hozzászólásokban fejezték ki a felháborodásukat."


Az instragram egy nyílt platform, nem olyan mint a facebook ahol csak számodra érdekes dolgok jelennek meg. Instragrammra akármit is feltöltesz, az egész világ számára elérhető lesz. Ilyen szempontból szerintem nem meglepő, hogy van olyan, akinek nem tetszik az adott dolog.


Hatalmas vita szokott kialakulni a bőrt, szőrmét, egyebeket bemutató képeken is, nem csak a húsos ételfotóknál. A világ egy jelentős része nem ért egyet ezeknek a dolognak a létjogosultságából, és egy nyílt platformon mindenkinek joga van kifejezni a problémáját ezzel.


Más dolog teljesen, ha a barátaiddal vagy ismerőseiddel osztasz csak meg egy képet, ott 100%-ban azt a nézetet vallom hogy akinek nem tetszik (pl nekem) az ne nézze.


De rengeteg ilyen megosztó téma van, pl. rasszizmus, vallás, környezetszennyezés, erdőírtás, stb. amire az egyik ember azt mondja hogy nekem OK/nekem mindegy a másik meg azt hogy bolond vagy, ezt ne támogasd!


Nem csak az állati termékek ilyenek tehát, de érthető hogy miért konfliktusforrás az is.

2018. nov. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
#9 Mint mondtam, en nem hallottam ilyenrol. Az nem azt jelenti, hogy nincs ilyen ember.
2018. nov. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!