Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok nagy része miért...

A magyarok nagy része miért ennyire szomorú, lehangolt?

Figyelt kérdés
Az elmúlt időszakban elég sok városban jártam külföldön, de valahogy feltűnt hogy az emberek többsége sokkal vidámabb, nyugodtabb, lazább.

2018. nov. 5. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Tanult tehetetlenségben szenvedünk. Belesüllyedtünk egy pesszimista életfelfogásba, és azt hisszük, nem rajtunk múlik a sorsunk, és nem lehet jobb ennél.


Pedig nem így van ez.

2018. nov. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Mert az átlag magyar ember egész eletében dolgozik és cserébe jó ha kihúzza a hó végéig
2018. nov. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Biztos vidámabbak, vagy csak kifelé mutatják?

Biztos vidámabbak, vagy csak így nyomják el magukban is a stresszt?



Gyakorlásnak olvasgattam a Yahoo answers-t, ott írta is valaki, hogy a magyarok szerinte őszinték, egyszerűen csak arról van szó, hogy ami a szívünkön, az a szánkon.

2018. nov. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Csak a személyes tapasztalataim nézve:


Már gyerekkorunktól belénk sulykolnak társadalmi mintákat, kötelező dolgokat, viselkedéseket. A férfi legyen férfi a nő nő, a férfi nem sír, erős, bátor, és hasonlók. Ha nem így viselkedsz akkor az "rossz". Mert nem férfias, nem helyes.


Vagy ott vannak s szülők. Emberek élnek egymás mellett. Elég az itteni kérdéseket-válaszokat nézni. Sokan alapból azért csinálnak családot, mert "kell". Az a norma, azt kell csinálni. Aztán 18-25 évig eltűri a gyerekét, élnek egymás mellett, mindenki csak nyűg a másiknak.


Vagy ott a társkeresés. Egyre felszínesebb. Elég csak a Tinderre gondolni. Alapból az egész ismerkedést egy "jobbra húzom balra húzom" pillanatnyi döntésre helyezi. Senkit nem érdekel semmi egyé adat, nézzél ki jól és kész. Vagy maguk a gombok is "Szívecske vagy iksz". Magyarul vagy tetszel, vagy pedig mehetsz a kukába. Egyszerű húspiac.


A munkáról ne is beszéljünk. Csak saját magam azt látom, hogy 1 embernek is kevés fizetésért 2-3 másik munkáját is el kell végeznek. Ha szar van azonnal megtalálnak. Ha valami jól sikerül akkor persze nem az enyém a dicsőség.


Vagy visszatérve a családi problémákra, alkoholizmus, válás, hasonlók. Mindenki úgy van, hogy "a családi bajokat oldják meg maguk". Senki nem akar beleszólni. Akár a tanárok sem. Vagy az iskolában mindennapos a "bullying", ami ellen szintén senki nem lép fel. a tanár sem tud, akar mit kezdeni vele, azt mondja "tanuld meg megvédeni magad". Aztán azt látod, hogy jól elszórakozik a téged megalázókkal, mert ők a "normális" szerethető gyerekek.


Vagy csak alapból az ember dolgozik mint az állat, majd hazaér egy szaros kis lyuk albérletbe, az évek repülnek, ő meg még mindig ugyanott van. Dolgozik, hazamegy majd hallgatja a panelban az összes szomszédot.

2018. nov. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Igazából elsődleges okként én is a pénz hiányát és az ebből fakadó kilátástalanságot látom problémának.


Gyakorlatilag a többség csak bio-robot, dolgozik azért, hogy ne haljon éhen és bemehessen dolgozni. Ráadásul az az ország vagyunk, ahol próbáljuk tartani a nyugatihoz hasonló színvonalat, csak éppen keleti fizetésekből.

2018. nov. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Viszont nem tudok egyetérteni azokkal, akik szerint a szomorúság a természetes állapot, és mindenki aki boldog az csak kompenzál vagy elnyom.


Amit látok, hogy nálunk egyfajta beépülés is a panaszkodás. Mindenki azt teszi, aki nem az gyanús lesz és kinézik. Azt tapasztalom, hogy szinte egymásra licitálnak az emberek azzal, hogy kinek a rosszabb, ki tud nagyobbat mondani. Vagy a nagyon kényes téma a fizetés.Itt is elég megnézni minden kérdésnél az van felpontozva aki kenyéren és vízen él.

2018. nov. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Azert, mert itt mindent rad eroszakolnak. Csinald ezt, ferfi vagy, birnod kell ha akarod ha nem. Ezt tapasztalom. Aztan meg ha nem tudod csinalni mert egyszeruen ez nem a te utad, le vagy nezve es egy hulyenek/benanak allitanak be. Ebben az orszagban a legtobb munkahelyen nem becsulik meg egymast az emberek, es a munkajukat sem. Ha te is egy szivtelen , onzo,nagykepu,seggnyalo barom vagy akkor ervenyesulsz majd az orszag legtobb munkahelyen. Le dolgozod az egesz napot, aztan arra ersz haza hogy besotetedik, es semmi ertelmeset nem csinaltal, amit esetleg szeretnel. Persze kulfoldon is vannak ilyenek, de ezekbol kint kevesebb van. Nem veletlenul megy ki minden fiatal nemetbe vagy amerikaba dolgozni. Ezert is van keves szakember az orszagban, ezert eroszakoljak az emberekre a sok budos munkat. Igy nem lehet elvezni egy eletet. En legalabbis mar feladtam az almaim.
2018. nov. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

"Amit látok, hogy nálunk egyfajta beépülés is a panaszkodás. Mindenki azt teszi, aki nem az gyanús lesz és kinézik. Azt tapasztalom, hogy szinte egymásra licitálnak az emberek azzal, hogy kinek a rosszabb, ki tud nagyobbat mondani. Vagy a nagyon kényes téma a fizetés.Itt is elég megnézni minden kérdésnél az van felpontozva aki kenyéren és vízen él."


Hogy ezt mennyire így látom én is... éppen a minap olvastam erről egy cikket egyébként. Ez az:

[link]


Idős rokonaim ha találkoznak, egymást licitálják felül, hogy neki itt fáj, ott fáj, jaj, ha csak annyi baja lenne, mint a másiknak, de neki bezzeg a háta is rossz, stb. stb.


Az a furcsa nézet is tartja magát, hogy aki gazdag, az velejéig rossz, gonosz. Meg is magyarázzák maguknak, miért "nem szabad" törekedni a jobb körülményekre. Vagy ha meg is teszik, kimerül a külföldre költözésben, azt remélve, hogy ugyanazért a munkamorálért és termelékenységért majd a többszörösét fizetik.

2018. nov. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%

én is sokat jártam külföldön, és semmi ilyesmit nem vettem észre. sőt, én valahogy mindig nagyon kedves, mosolygós, vicces emberekkel futok össze.

sosem értettem ezt a sztereotípiát.

Ha nem mosolyog rád senki, mosolyogj te elsőként. Mutass példát.

2018. nov. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!