Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki rendelt már ebayről...

Valaki rendelt már ebayről nagyobb összegű dolgot?

Figyelt kérdés
Szeretnék rendeni egy androidos navigációt ami 60ezer forintba kerül, de nem merem elutalni előre

2018. nov. 6. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Sokszor. Most épp egy 280 eus telefon van úton. De én mindig paypalal fizetek, így ha nem jön meg, vagy valami gond van akkor visszahívom a pénzt.
2018. nov. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk ilyen még nem fordult elő.
2018. nov. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen. Rendeltem mar 95 ezerert orat meg 80 ezerert taskat. Rendszeresen szoktam rendelni parszaz forintos aprosagokat is. Kerjel bele nyomkovetot. Az meg plusz 500 huf kb.


Az a baj,h eba.yen tokeletes arut kapok mindig, ha bemegyek Budapesten egy uzletbe,rendszeresen megkapom a hibas termeket.


Kerd meg az elsdot,h ragassza teljesen korbe teljes feluleten,mert a magyarok a postsn rendszeresen felszakitjak pofatlanul,ha kidmeretu a csomag. ( tapasztalat)

2018. nov. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok. Mi is mindig paylallal fizetunk.
2018. nov. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy ha EU-n kívüli terméket rendelsz, akkor bent van a pakliban, hogy vámárú nyilatkozatot kérnek. Azaz hiába írja rá feladó, hogy 20 dolláros médialejátszó (22 euróig nincs Áfa és vám, [link] ha kérik akkor csatolnod kell ebay-es tranzakciós adatokat, és akkor jön rá 27% ÁFA és még 2-3 ezer forint vámkezelési díj.


A pénzvisszafizetési garanciája viszont nálam gyakorlatban is sokszor bizonyított. Többször csaptam le ebay-en gyanúsan olcsó ajánlatokra, ezek egy részénél eltűnt az eladó, azaz a rendelés után 2-3 héttel már azt láttam, hogy az eladó már nincs az e-bayen. Ilyenkor csak klikkelnem kellett, hogy kérem a visszautalást, amit rá 3 nap után vissza is kaptam. E-bay protokollja, hogy ilyenkor eladót felszólítja a fizetésre, ha az három napon belül nem rendezi, akkor ő utalja vissza (aztán majd lejátssza a meccset az eladóval, de ez már az ő dolguk).

2018. nov. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az értemes válaszokat, hát amit én kinéztem magamnak az az USA-bol érkezne 260dollar plusz 20dollár a posta. Most akkor erre számoljam rá pluszba a 27%-ot?
2018. nov. 6. 11:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Egészen pontosan 27% ÁFA, 2,5% vám (150 euró felettiekre van csak vám) és még 2-3 ezer vámkezelés jön rá. (Az olcsóbb a NAV-os, ez több hét, de kevesebb mint egy hónap, a drágább ha a Posta a közreműködő, így kevesebb mint egy hét a vám, de néha csak pár nap.)


Az amerikaik nem trükköznek, ráírják a tényleges árat. De sokszor jártam úgy, hogy rajta volt a borítékon, hogy 40-80 dolláros az árú, mégsem küldtek vámárú nyilatkozatot, hanem vámkezelés nélkül jött simán az árú. Gondolom itt az a logika, hogy ha NAV-ra rázúdul egy csomó termék, akkor csak azokkal foglalkoznak, amin nagyot szakít az állam, 3-6 ezer forint bekaszálásáért nem éri meg nekik egy küldeménnyel foglalkozni (pl. beszállítani vámraktárba).


[link]

2018. nov. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A vám és ÁFA mértékét a rajta feltüntetett érték alapján számolják.


A feltüntetett érték szabályosan is lehet más, mint amit fizettél. Hülye kereskedő ráírhatna 100 dollár értéket arra, amit ő akciósan 60 dollárért adott el, persze nincs ilyen hülye. Vagy ráírthat szabályosan is 20 dollárt, úgy hogy te 60-ért vetted meg (ha 20 a valós piaci értéke, csak te voltál süket és adtál érte 60-at).



Ha alacsonyabb érték van rajta, mint amiről számlád van, akkor a NAV nem vizsgál semmit, hanem számla alapján fizettetik veled az áfát és vámot (ha vámköteles, plusz a vámkezelés díját).

2018. nov. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!