Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha ragaszkodom...

Mit csináljak, ha ragaszkodom a diplomához, viszont nem találok olyan szakot ami igazán érdekel?

Figyelt kérdés

A családom és én ragaszkodunk ahhoz, hogy szerezzek diplomát. Főleg mivel van tapasztalatom, hogy milyen munka jut érettségivel. De semmi szak se fog meg igazán.


Alapvetően bölcsész típusnak mondanám magam, de érdekel a társadalomtudomány is.


Mi illene hozzám?



2018. nov. 7. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Bölcsésznek ne menj, azzal az életben nem lesz munkád. Legalábbis a bölcsész szakok többségével. Ilyen andragógia, szociológia, kommunikációmédia, szabad bölcsészet, irodalom, népmúvelés, műveldésszervezés, stb stb ezek csak arra jók hogy ellébecoljon valaki, legyen egy papírja a semmiről. Pénzkidobás. Ha nincs ötleted mit akarsz tanulni, akkor ne tanulj semmit, lehet dolgozni is, aztán közben majd eldöntöd mikor mész egyetemre.
2018. nov. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az oké, csakhogy diploma, szakma nékül munkanélküliség és gyári munka jutott. Utóbbi időszakosan. Ebből nem kérek többet.
2018. nov. 7. 18:43
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
Az a baj, hogy "A diploma" az nem olyan, mint "Az érettségi". A diploma sokkal inkább egy szakma igazolása. Papírt kapsz arról, hogy bizonyos területeken bizonyos szintű tudásod van.
2018. nov. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább keress szakmát ami érdekel és ne azt nézd hogy diplomát ad vagy "csak" szakképesítést. Nekem 2 diplomám van, mégsem dolgozom egyik szakmában sem és nem is fogok. Nem a papír miatt csináltam, hanem akkor épp az érdekelt.. csakhogy menet közben derült ki h nem szeretném csinálni.

Diploma nélkül is lehet jó állásod és megélhetésed.

2019. aug. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!