Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen önértékelést segítő...

Milyen önértékelést segítő könyvet olvassak 40 évesen? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Olyan sokat gondolkoztam, miért lettem ilyen és összeállt a kép. A lényeg, kerülöm a 2nél több emberből álló "csapatokat", sőt szinte az embereket is. Direkt feladatokat kreálok magamnak, hogy ne kelljen sehol sem megmaradnom. ez gáz, hisz 3 gyerekem van, szeretnék ha ott lennék mindenféle programon. De inkább őket csak otthagyom ha megtehetem (suli, edzés). sosem beszélgetek suli előtt, sosem megyek oda, ahol látom beszélgetnek, partikra nem megyek, ha valakivel beszélek, mindig igyekszem a kedvében járni, magamról sose mondok semmit, pedig van, hogy sokkal komolyabb történik velem, mégis a másik dolgáról , dolgával sajnálkozok , értek egyet stb. Rájöttem erős önértékelési zavarom van. Pedig nem vagyok "h,lyegyerek). Sokat gondolkozok miért lettem ilyen. Gyerekkoromban, kisfelnőtt koromban bárhol bármit szóltam anyám vagy leszólt, hogy ugyanmár, mások előtt is mindig kijavított vagy csendre utasított.Mintha bármikor megszólalaok az rossz lenne. Hosszú tröténet ez, de ez a lényege. Sokéig egy helyen dolgoztunk, engem mindig küldött dolgozni, szinte , hogy ne beszélgessek ott, ahol ő van.Bármi ötletem volt, az le volt szólva. Mai napig bármit mondok, vagy csendbe van, egy aha-t sem mond, akkor tudom szerinte nem jó az ötlet, vagy neki sokkal jobb van....valószínű sosem lettem volna egy csapat mókamestere, de azért ez így nagyon rossz, hogy sehol sem merek megmaradni. Tudom már viszonyleg öreg vagyok, de szeretném magam kicsit felépíteni.Milyen ötletetek van?
2018. nov. 8. 07:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg ilyen könyv van, konkrétan nem ismerek egyet sem, de biztos vagyok benne, hogy a google hasznos találatokat ad, ha rákeresel.


Érdemes értékelést is olvasni a könyvről szerintem, mielőtt belekezdesz. Ha tudsz angolul, akkor meg a népszerűbb könyvekhez szoktak lenni review videók, amik kezdésnek adnak egy képet a könyvről + az illető elmondja az ő saját véleményét is.


Ezek alapján már könnyű mérlegelni, hogy mi az, amit elszeretnél olvasni, mert ebben az önfejlesztő kategóriában már rengeteg könyv van.

2018. nov. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Allan és Barbara Pease könyvei jók lehetnek, testbeszédről, társalgásról szóló könyvek (Emma Sargent, Tim Fearon), Rosemberg: "a szavak ablakok vagy falak", stb.

Ha olyan belső gátak is vannak, amelyeket úgy érzed nem tudsz áttörni, vagy melyek mindig megjelennek adott szituációban, akkor pszichológus felkeresése is hasznos lehet, aki kizárólag a saját egyéni problémáddal foglalkozik.

Én ishasonlóan vagyok egyébként - így három évvel a negyven előtt *mély sóhaj*

2018. nov. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Állj félre a saját utadból - Szabó Péter


Nekem pl. van önbizalmam,mégis kerülöm az embereket,csoportokat,mert nem köt le az üres fecsegésük a semmiről.Kettesben elbeszélgetek valakivel,többel nem tudok,de nem is akarok.Elfogadtam magam ilyennek,nem akarok megváltozni.Szerintem anyádon gyakorolj.Juss el arra a szintre,hogy felülkerekedj rajta,és ki merd mondani neki,hogy nem érdekel mit mondasz,nekem akkor is ez a véleményem/ötletem,ne mondd meg nekem mi a jó mi nem,nem vagyok már 5 éves.Ez szerintem sikerélmény lenne neked.Anyád egója elég nagy,le kell törni.

2018. nov. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem szól le meg nem okoskodik, csak "én így csinálnám", óvatosan rombol Bizonyos esetben persze kell, mert építő jellegű ötletek mindig kellenek az embernek, na de mindig azt sugallja, hogy rossz ahogy ln csinálom, persze odamondja mostmár sokkal óvatosabban, hogy ti tudjátok, én csak így csinálnám. Ezek rombolnak, mert ugye alapban teli lettem kétségekkel.Viszont azt észrevettem, hogy én már szinte nem is hívom, ami meg gáz, hisz csak anyu. :(n
2018. nov. 8. 08:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Brian Tracy: Maximális teljesítmény

Tényleg nagyon jó!

2018. nov. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!