Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan küzdjem le a megfelelés...

Hogyan küzdjem le a megfelelési kényszert, rossz önértékelést?

Figyelt kérdés

Mindent magamra veszek. Már egy rossz gesztust bántásnak veszek.

Lehet csicskáztatni, főleg ha olyan ember csinálja akinek van önbizalma, tekintélye, nagyhangú.

Például ha valaki azt mondja nézz már ide akkor odanézek, vágj már hülye fejet akkor hülye fejet vágok.

Nagyon feszengek közösségben nem szoktam beszélni, szociális fóbiás tüneteim vannak.

Kiszolgáltatottnak érzem magam, általában lehajtom a fejemet, szememet ha valaki előttem van.

Ha valaki piszkál nem tudom hogyan kéne rá reagálnom ezért néha durván beégetem magam.

Azt hiszem mindenki engem néz.

Ha meghallom a nevemet rögtön odafordulok.

Ha valaki viccelődik rólam vagy egy kicsit baxtat akkor képes vagyok egész napra bedepizni, ilyeneket gondolok hogy "miért pont engem kell miért nem a mellettem lévőt, szerencsétlen vagyok, viztos valami óriási fogyatékosságom van"

Már annyit sikerült kifejlesztenem hogy nem reagálok annyira, bámulom tovább a telefonomat, rángatom a vállam.

De van egy ember aki nem bírja ki a napot hogy ne kössön belém legalább háromszor.


2016. jún. 10. 11:14
 1/2 A kérdező kommentje:
Úgy érzem nem vagyok elfogadható, nincs semmi értelme hogy ott vagyok
2016. jún. 10. 11:16
 2/2 anonim ***** válasza:

Találd meg azt a tevékenységet, ami örömet okoz, amiben jó vagy, amiben tudsz fejlődni. Az innen kapott sikerek billentik helyre az önértékelést.


Ha nem tudsz ilyen tevékenységet találni, jogosan érzed magad kevésnek.


Véleményem szerint mindenki megtalálja, ha keresi, csak bátorság és kitartás kell hozzá.

2016. jún. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!