Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ennyire beszari?

Miért vagyok ennyire beszari?

Figyelt kérdés

2. éves egyetemista vagyok.

Egyszerűen rosszul vagyok, amikor elő kell adni a beadandókat, 50-100 ember előtt szerepelni. Azt érzem, hogy mindenki engem néz, hogy milyen béna vagyok, hogy nézek ki, stb.

Szóbeli vizsgáim többsége is épphogy megvan 2-esel, mert kb keresem a szavakat, dadogok, 180 a vérnyomásom.

Ez miatt sokszor félek megszólítani új embereket, nehezen alakítok ki kapcsolatokat, mert hogy "biztos hülyének gondol". Improvizálni egyáltalán nem tudok, betanult szövegeket kb nagy nehezen el tudom mondani, közbe a többi kurzustársam csuklóból kirázza az egészet.

Félek, hogy államvizsgázni se tudok majd, mert ott meg ki kell állni, határozottan, fejből beszélni 20 percen keresztül, amire én képtelen vagyok.

Lehet közbejátszik, hogy kisebb koromba csúfoltak, kiközösítettek, ami miatt szinte semmi önbizalmam nincs, sokszor depis voltam emiatt.

Ezen hogyan lehet változtatni, hogy ne fossak kiállni és beszélni akár 1-2, vagy több tucat ember előtt?



2018. nov. 8. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"biztos hülyének gondol"


A legtöbben nem is figyelnek, mindenki a saját dolgával van elfoglalva, teljesen felesleges azon kattogni, hogy mit gondolnak mások.


A többi meg gyakorlással fejlődik, majd egyszer (remélhetőleg) rájössz, hogy amitől félsz az csak a fejedben létezik, te kreálod magadnak.

2018. nov. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem vagy beszari.
2018. nov. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy túl pesszimistán látom a jövőmet, ha pl meglátok egy jó autót az utcán, tudom hogy nekem ilyen sose lesz, már annak örülni fogok, ha nem leszek hajléktalan, nincs önbizalmam.
2018. nov. 8. 10:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Változtasd meg a rálátásod. Nem vicc, komolyan kezdd el úgy elképzelni maga, amivel elégedett lennél. Előadásodat is játszd végig fejben és zárd ki a korábbi rossz tapasztalataidat, persze gyakorold is le. Mindig egyre jobb leszel és elérhetsz bármit, ha képes vagy látni azt, beleélni magad és kitartónak lenni, ha épp hullámvölgyben is vagy. A lényeg, hogy fejlődj és ebben semmi haszna nincs a negatív önostorozásnak. Támogasd magad
2018. nov. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!