Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Éreztetek magatokban vezetői...

Éreztetek magatokban vezetői ambíciót attól függetlenül, hogy nem vagytok azok?

Figyelt kérdés

Nem tudom hova tenni ezt az érzést. Az utóbbi napokon elhatároztam, hogy elkezdek dolgozni kicsit azon, hogy jobban megismerjem magamat és rendszeresen azzal a gondolattal találkozok, hogy én vezetni szeretnék. Nem autót, hanem embereket.


Rengeteg olyan gyerekkori emlékem van, ahol én ragadtam meg a vezetői szerepet és a többiek meg követtek engem. Az egész valahol óvodás koromban kezdődött. Aztán gamer lettem, több kompetitív játékkal is szoktam játszani és azt veszem észre, hogy az emberek hallgatnak rám.


Nem tudom eldönteni, hogy ez az egész azért van, mert vezetői személyiség lennék alapjáraton vagy csak azért, mert az szeretnék lenni, de közben meg nem vagyok az.


Ti éreztetek már ilyet?


2018. nov. 10. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is vezető szeretnék lenni, de teljesen ellentétes az önbizalomhiányos, balfék személyiségemmel. De ha vágy van, akkor van potenciál is, nem igaz?
2018. nov. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem voltam népszerű ember, pedig nagyrészt ettől fugg, hogy valaki vezető lesz-e vagy sem (vagy alapítok egy komoly vállalkozást, de ahhoz meg bszottnagy tőke kell).

Az sem mindegy, hogy cégnél bufeszakos esetleg tanulatlan embereket akarsz irányítani, vagy orvosként leszel orvosigazgató, esetleg gyógyszerészként a gyógyszertáradban dolgoznak a frissen végzett kollégáid. Azért mondanom sem kell rohadt nagy presztízs illetve tekintelybeli különbség van az első és második illetve első és harmadik között. Nem attól leszel valaki, hogy követnek. Ez önmagában kevés. Ráadásul felnőttként teljesen más képességek kellenek egy vezetői szerephez és komoly szaktudás kell. Vezetői tisztségeket 50+ évesen szereznek az emberek. Nem attól leszel vezeto, hogy kiskorodban meg tinédzserkorban te voltál a menő manó. Minden munkában van hierarchia, mire a legtetejére ersz, jó esetben 50 éves leszel. Vezetői szerep meg rohadt sok fejfájással jár, az nem csak abból áll, hogy parancsolgatsz és dől lé.

2018. nov. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól, hogy hallgattak rád, amikor kis cukimuki voltál, azt a felnőttkorban szó szerint a segged kitörölheted vele. Jack Ma, Mark Zuckerberg nem volt népszerű (mint te), Kobe Bryant, Dana White pedig egyenesen ki volt közösítve! Ezek az emberek mostanság már milliárd dollárokat keresnek! Nem láttam még 45 évnél fiatalabb vezetőt egyébként, ez meg a másik. Szerintem inkább tanulj, ne ilyen baromságokon agyalj.
2018. nov. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Éreztem, és az vagyok.

Próbáld ki magad. Így a leírások alapján egy fiatal fiúnak gondollak.

Nem árt, ha idősebb vagy, mint akiket vezetsz. De sok ellenpélda is van. Az is működik.


Nagyon sok cégnél szeretik a "szűz" embereket ilyen téren, akiknek nagy ambíciójuk van semmi tapasztalattal, mert így nem hoznak máshonnan magukkal már berögzött dolgokat.


Próbálkozz, pályázz, hátha.

Nincs lehetetlen. Csak tehetetlen.

Ha komolyan akarod, előbb utóbb sikerülni fog.

2018. nov. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!