Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mennyire viselitek el, ha...

Ti mennyire viselitek el, ha egy rokon/ismerős váratlanul állít be, illetve ha megígéri és nem jön?

Figyelt kérdés
Én pl. nem szeretem, ha valaki gondol egyet, és akkor hív fel, hogy beugrik, ha már a város szélénél jár, vagy ha már a ház előtt ácsorog. Szeretek előre készülni rá. Nem mindig vagyok hirtelen fogadóképes, és a váratlan helyzetekre rosszul reagálok. Mindig rend van nálunk, de lehet hogy hirtelen valami nem olyan állapotban van, hogy egy vendégnek látnia kellene. Más is van ezzel így?
2018. nov. 11. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút veled vagyok, kérdező. Mindkét dolgot unszimpatikusnak tartom és egyik embertípussal sem töltenék sok időt együtt. Ha be akarnának állítani, én meg nem vágynék társaságra, akkor elhárítanám a dolgot valami ürügyre hivatkozva, ha meg megbeszéltük és nem jön el, vagy előtte 10 perccel mondja le, akkor legközelebb kétszer is meggondolnám, hogy találkozzam-e vele.
2018. nov. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak anyukámtól és a testvéremtől bírnám elviselni, más szerintem be sem engednék vagy valamilyen indokkal leráznék.
2018. nov. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Ha valaki váratlanul akar jönni, akkor nem engedem be. Vagy "nem vagyok otthon", vagy "nem érek rá" - és megkérem, hogy ha máskor meg akarna látogatni, akkor elötte egy-két nappal jelezze, hogy legyen idöm rá, illetve meg tudjam mondani, ha más programom van akkorra.


Aki meg elöre szól és mégsem jön, attól egyrészt egy telfont mindenképpen elvárok, másrészt megfeljebb kétszer lehet ilyen, utána neki nem vagyok otthon.

2018. nov. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel soha nincs rendetlenség, nem zavar. Legfeljebb, ha éppen nagytakarítok, nem marad sokáig vagy segít.

Az viszont zavar, ha valaki megígéri, hogy jön és mégsem ér ide. Ez főleg a mesteremberekre jellemző.

2018. nov. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére sem a rokonságban, sem a baráti körben nem szokás az ilyesmi. Egyszer láttam, hogy egy újdonsült ismerősöm keresett, visszahívtam, mondta, ott állt az ajtóban, én meg mondtam, hogy másnapig nem lesz otthon senki:S (igaz is volt) - még ő volt megsértődve:D
2018. nov. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Metionin ***** válasza:
94%
Én alapból a vendégeket nem viselem el, nem is szokás nálunk. Ha valaki bejelentés nélkül akarna jönni, tuti nem engedném be.
2018. nov. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 14 éve élek külön, még sosem fordult elő hogy egy rokon vagy barát bejelentés nélkül bukkant volna fel a házamnál.
2018. nov. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!