Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az IQ szint = maga az ember?

Az IQ szint = maga az ember?

Figyelt kérdés

Mennyire lehet emberi lény az, akinek az IQ szintje 100 körüli vagy az alatti, illetve bőven 100 feletti értéket képvisel? Egyáltalán mi határozza meg magát az EMBERT?

Aki 100 körüli vagy az alatti értékkel rendelkezik, az már nem is értelmes ember, aki olyan mint egy "állat" - ergo nem lehet értelmes gondolata? Mi van akkor, ha valaki 150 körüli (vagy azon felüli) értékkel rendelkezik, de képtelen az emberi érzések kifejezésére és/vagy megértésére? Az "emberség" valóban attól függ, kinek mennyi az IQ szintje?


Csak azért kérdem, mert manapság annyira felkapott téma az IQ hányados, kíváncsi vagyok, hogy a jelenlévők közül kinek mi a véleménye ezzel kapcsolatban.


2018. nov. 13. 12:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%
Nem! Az maga az iq szint. Rengeteg sorzatgyilkos nagyon magas iq-val rendelkezik... magyarul lathatod ebbol nem allapithato meg AZ EMBER mivolta... csak az IQ szintje.
2018. nov. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Önmagában nem. Számomra ott kezdődik egy ember, hogy van önismerete és képes felismerni és uralni az érzelmeit, ösztöneit. Ez független az IQ-tól.
2018. nov. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%
Te minden helyzetben kiszoktad fejezni az érzéseidet, másokat is úgy megtudsz érteni, hogy a saját helyzetébe képzeled magad?
2018. nov. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Már ott kezdődik, hogy az az IQ szint amit az IQ teszt mér. Ahányat kitöltesz, akkora az IQ szinted. Gyakorlatilag problémamegoldó képesség, számomra nem sokat jelent az a szám. Ha egy agyturkász kitölt egyet, amely szerint az övé nem elég magas akkor az szerinte rossz, és csinál egy másikat amely szerint magas és onnét szerinte az a mérvadó.
2018. nov. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

Eszembe jutott egy aranyos idèzet, gondoltam megosztom veletek. :)

"Ha a fejemben víz van, ahol vìz van, ott hal is van, ahol hal van, ott sütnivaló is akad. "

2018. nov. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Szerintem egyébként már nem is annyira felkapott téma, mint pl. 20 éve.

Ismerek olyan nagyon talpraesett, gyakorlati gondolkodású, nagyon jó problémamegoldó képességgel rendelkező, munkájában és úgy általában az életben is sikeres embereket, akik nem bírnak az IQ tesztekkel. Egyszerűen nem áll rá az agyuk. És közben mégis tök jól boldogulnak az életben, gyakorlatban is, elméletben is. És legtöbbjük szellemi foglalkozású, tudományos életben vesz részt, vezető beosztásban dolgozik. Úgyhogy én innentől kezdve nem hiszek az IQ tesztben.

2018. nov. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

# 6

Ha van ilyen ember (márpedig hozzád hasonlóan - tisztelt 6-os válaszoló - én is ismerek ilyen embereket) akkor mi értelme van ennek az IQ szintes baromságnak egyáltalán? Nem lehet valaki okos v. értelmes attól függetlenül, hogy nem tud megoldani egy tesztet?

2018. nov. 13. 13:16
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7: De nyilván ettől függetlenül is lehet valaki okos, értelmes. Szerintem mindenki ismer ilyen embereket. De ez is egy jó üzlet valakinek. Meg biztosan jó mentség azoknak, akik fordított esetben vannak, jól mennek nekik a tesztek, de egyébként az életben teljesen sikertelenek.
2018. nov. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Analfabéta ember is lehet intelligens, szóval szerintem nem sokat ér az egész.
2018. nov. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Kitöltöttem anno netes IQ tesztet, komolyabbat és kevésbé komolyat is. Menza online 98 lett talán.

Ennek ellenére egyetemi oktató vagyok, kutatásokkal, milliós ipari és katonai ajánlatokkal.


Én ebből azt szűrtem le(már lehet, hogy mert buta vagyok, átlag alatti "inteligenciával"), hogy komolytalan az IQ teszt. Azt méri mennyire tudsz jól iq tesztet kitölteni

2018. nov. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!