Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy hibázni...

Miért van az, hogy hibázni csak akkor oké, amikor senki sem hibázik?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy amikor igazából nem is hibázik senki, akkor néha belekerülnek a beszélgetésekbe a "Tévedni ember dolog", az "A lónak négy lába van, mégis megbotlik" és a "Csak az nem hibázik, aki nem dolgozik" közmondások, viszont amikor valaki tényleg hibázik, akkor szinte soha senkinek sem jutnak eszébe ezek a közmondások, hanem csak mindenki mérges arra, aki hibázott.

2018. nov. 14. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy, ki mit nevez "hibázásnak". Sokaktól hallom, hogy ők csak hibáztak, közben pedig nagyon is tudatosan viselkedtek utolsó hulladék módjára az azonnali kielégülés érdekében, aztán utólag persze bánják a döntéseiket és egyből jön, hogy "jaj, de én csak hibáztam".. Hallottam ezt már hazugságra, átverésre, manipulációra, megcsalásra, más fajta csalásra és egyik sem sorolható a "hibáztam" kategóriába.
2018. nov. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én sokszor hibázok. Figyelmetlen és feledékeny vagyok de igyekszem mindig gyorsan kijavítani amit elrontok. Így nem haragszik rám senki :)
2018. nov. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy valaki megöl egy embert, vagy eltör egy tányért. Nem mindegy, hogy a gyilkosnak vagy a tányértörőnek mondod, hogy ejnye-bejnye, mindenkivel megesik. Ezek a közmondások a kissebb hibákra vonatkoznak.
2018. nov. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3:

Az én könyezetemben a kis hibákra is igaz szokott lenni a kérdésem leírása.

2018. nov. 14. 12:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kis dolog miatt is ez van, akkor "Az én könyezetemben" van a hiba.
2018. nov. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kis dolgokért akkor haragszol, ha te szívod meg miatta.
2018. nov. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!