Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy idegen megkérne (pl....

Ha egy idegen megkérne (pl. kormányhivatalban) hogy tanúként írj alá valamilyen szerződést, megtennéd?

Figyelt kérdés
Ma bementem a kormányhivatalba ügyet intézni, és amíg várakoztam, több ember is megkért, hogy írjak alá valamilyen dokumentumot, mert két tanú aláírása szükséges a szerződés megkötéséhez. Habár kissé kellemetlen volt, megtagadtam az aláírást, mert valószínű nem lenne semmilyen következménye, mégsem szeretnék amiatt nyugtalankodni, esetleg mi van, ha mégis, nem vagyok annyira jártas ezügyben... Szerintetek bunkóság nem segíteni egy idegennek és aláírni a papírjaikat?
2018. nov. 14. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem írnám alá! Ės ez nem bunkóság!
2018. nov. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

A tanú az aláírásával azt hitelesíti, hogy a felek előtte írták alá a szerződést, vagy előtte az aláírást sajátjuknak ismerték el.


Semmi felelősséged a szerződés tartalmáért.

2018. nov. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Semmit nem írok alá egy idegennek.
2018. nov. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Egyetértek a 2-essel. Jól megnézném, hogy mit kell aláírni, és ha tényleg csak azt kell tanúsítani, hogy az illető előttem és saját kezűleg írt alá - és ez az aláírás valóban meg is történne részéről előttem - akkor azt természetesen tanúsítanám. Miért ne tennék meg ennyit bárkiért?
2018. nov. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Engem is kértek fel tanúzni idegenek, nem írtam alá. Egyáltalán nem bunkóság.
2018. nov. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Korábban volt ilyen, hogy aláírtam, nem lett belőle semmi. Azonban a mai eszemmel kizárt.

Gáz megoldás ez a "tanúval írasd alá" c. téma mind a kérőnek, mind az esetleges aláírónak. Totál minden össze van kapcsolva mindennel ebben az országban, így ha le akarnak valakit nagyon csekkolni, akkor könnyen megtehetik, így totál fölösleges ez a dolog.

2018. nov. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Dehogy irnam ala. Mi kozom nekem a hulyesegeikhez??
2018. nov. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Munkahelyen folyamat tanúzom. Értem, hogy semmi felelősségem senki felé. Kicsinek én is paráztam.
2018. nov. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
Gyerekek, a tanúnak semmihez semmi köze, szó szerint csak tanúsítja, hogy aláírták.
2018. nov. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
Persze. Attól még semmi közöm nem lesz semmihez. Szerintem bunkosag lenne megtagadni a segítséget ilyen kis dologban. Az ember többnyire nem úgy megy kormányablak a ügyet intézni, hogy visz magával két tanút.
2018. nov. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!