Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan működik az intuíció?

Hogyan működik az intuíció?

Figyelt kérdés

Sok dolog történik úgy napi többször, ahogy elképzelem. Pl soha életébe nem vett a párom pezsgőtablettát, ma kigondoltam hogy venni kéne magamnak több fajtát, C, K, multivitamin tablettát, holnap meg már nyitom ki a konyhaszekrényt és ott volt pár tabi, pedig nem említettem hogy akarok venni.

Vagy fél éve nem beszéltem egy barátnőmmel, aztán kigondolom hogy fel kéne hívni, és 1 óra múlva csörög a telefon.

Vagy véletlenül nem húztam ki a melegszendvics sütőt, elindulok a sarki buszmegállóba, de még amúgy is van hátra 20 percem, úgy érzem még inkább nem indulok el, aztán mintha a konyhába hagytam volna valamit, de csak az fogad hogy már kezd égett szag lenni.

Vagy nem sietek, de zöld a lámba..de egy picit elbambulok, úgy érzem 5 mp múlva kezdek áthaladni, aztán a be nem látható kanyarból 90-el hajt egy sofőr (magyarul elütött volna nagyon)

Vagy pedig az érettségi utolsó 10 percében minden hülyeséget bekarikáztam egy karikázós feladatnál, 20 pontot szedtem össze a 20-ból, pedig azt a részt pont nem tanultam, de még el sem olvastam figyelmesen az állítást.

És még 10 dolog van naponta, ami megtilt valamit, vagy rávesz dolgokra. Nagyon durván bejönnek. Aki esetleg neki állt fejleszteni ezt, hogy csinálta?



2018. nov. 14. 18:00
 1/8 A kérdező kommentje:

Illetve anyukám ápolónő, rengeteget mesél. Volt egy nénije, aki bekerült a kórházba, nagyon közel volt a halálhoz. Én meg közöltem anyával, hogy még kiengedik egyszer, de mire másodjára kerül be, nem jön már ki. És így történt.

Vagy pedig egy másik néni, akit ismertem, éreztem hogy már átkelt, nincs a szelleme a földön..Kérdezi anya, mikor? Mondom 1 körül gondoltam rá. Azt mondja anya: igen, akkor volt a temetése. És azt se tudtam hogy akkor temetik..

2018. nov. 14. 18:12
 2/8 A kérdező kommentje:
Vagy pedig 7:40re van kiírva a busz, de nincs olyan érzésem, hogy na akkor indulnom kéne, hanem ülök egy helyben és bámulok. Aztán elindulok, mintha legalább tudnám hogy 8:00-kor jön..pedig nem tudom...És lám, jött a busz 20 perc késéssel. (velem együtt) és ez minden busz késésnél így van, ha heti 3x késik a busz, akkor heti 3x megyek ki 20 perccel később..Ha havi egyszer, akkor havi egyszer kések..És nagyon baró, rengeteget mosolygok az ilyeneken, egyszer remélem nyerek a lottón is, de még életemben nem lottóztam :D
2018. nov. 14. 18:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kétféle intuíció van:


1. Ami tudáson alapul. Pl: profi sakkozókról olvastam, sokszor anélkül is tudják a legjobb lépést, hogy végigondolták volna az összes variációt. Ez afféle megérzés, de mindig tudáson alapul. Vagy pl: programozóknál, sokszor tervezés nélkül is tudják, hogy mit kell csinálni.


2. Véletlenen, babonán alapuló dolog, vagyis a nagy része azoknak amiket felsorolsz. Ezekből mindenkivel történik rengeteg, és még sokkal sokkal több, ami pedig nem történik meg. Csak az ember úgy van összerakva, hogy arra emlékezzen, ami megtörtént. Szóval ha te egyik nap arra gondolsz, hogy de jó lenne lekváros kenyeret enni és anyukád lekváros kenyeret ad, akkor arra jutsz, hogy neked aztán hűűűűű micsoda intuíciód van. De ha másik nap arra gondolsz, hogy sportszeletet szeretnél enni, de se sportszeletet sem csokit egyáltalán nem kapsz azt nem jegyzed meg. És ilyenből van sokkal több.

2018. nov. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ez de menő ez a tudáson alapuló. Egyébként varrónő szakmám van és én is hót fáradtan megtudok varrni egy nadrágot ha át sem gondoltam, mert már csináltam és konkrétan nem muszáj odafigyelnem rá.

Viszont nekem nem megtörtént dolgok történnek meg a gondolataim alapján. Konkrétan az, hogy úú, 5 perc van hátra, add be a dolgozatot..akkor gyors bekarikázom a C, B, A...stb, és 20-ból mind jó, ez nem megtanultam egyszer és a tudatalattim elrejtette az infót, hát el sem olvastam mire karikázok. És az autók se mennek át a piroson, a busz sem késik minden nap, nem minden szerdán, nem havonta egyszer, teljesen random.

2018. nov. 14. 19:15
 5/8 A kérdező kommentje:
JA, és ment a zöld "hasznos". Köszönöm.
2018. nov. 14. 19:16
 6/8 A kérdező kommentje:
Illetve még annyi, ha nem válna be, szerintem pont hogy azt jegyezném meg. Úú..nem lett csokim, hogy lehet ez? De kitudja..:)
2018. nov. 14. 19:17
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Az intunició kvantumugrás. A gondolkodás A-ból megy B-be majd C-be. Az intuníció azonnal C-be ugrik.


Meglátsz egy nőt/férfit s jön egy gondolat(C) Ő lesz a feleségem/férjem.

Majd jön a pregondolat(A) "jaj,hisz még nem is ismered" (B) Gondolkozz logikusan.

2018. nov. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A mostani párommal egy általános iskolába jártunk. Soha nem jött be, egyáltalán. De világ életembe tudtam, hogy még lesz vele dolgom, de hát még se hittem volna.

Illetve ha találkozok valakivel (úgy hogy mondjuk beszélgettünk is) mindig tudom, hogy fogok-e még vele találkozni az életbe. Illetve amikor kiköltöztem a kolesz szobámból, az utolsó fél évem egy elviselhetetlen valami volt, egyszóval alig vártam, hogy na gyerünk, menjünk máár. El sem búcsúztam, mert éreztem, hogy én ide még vissza jövök (pedig esély se volt rá az én szememben) annyira éreztem, és kb már imádkoztam, hogy jajj, csak ne így legyen. Végül vizsga előtt egy héttel be kellett mennem gyakorolni, amihez szükségem volt a koleszra, de az volt az utolsó, hogy vissza mentem, jól tudtam.

2018. nov. 16. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!