Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tanuljak meg fogalmazni...

Hogyan tanuljak meg fogalmazni, írni?

Figyelt kérdés
Nagyon kreatív vagyok, ha történetalkotásról van szó, viszont a fogalmazás része nem megy. Nem tudom hogyan álljak neki, fogalmam sincs, mit és hogyan írjak, hogy fejlődjek. Van valakinek valami tippje? Remek ötleteim vannak, csak nem tudom hogyan írjam meg őket.

2017. máj. 30. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvass, olvass rengeteget és akkor bővül a szókincsed. Sokat fog segíteni. :)
2017. máj. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van tippem. Olvasás+ minden olyan tevékenység, ami fejleszti a szókincset pl: keresztrejtvény.
2017. máj. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rengeteget olvasok, és a szókincsemmel sincs baj.
2017. máj. 30. 20:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elolvasol egy könyvet, a véleményedet írd le közben, utólag. Szép kerek mondatokban. Nekem idővel sikerült egyre hosszabakat választékosabbakat írni.
2017. máj. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolj. Kezdd el, írj sokat, amennyit tudsz. Idővel biztosan javul, finomodik a stílusod.
2017. máj. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A nagyok azt mondják, olvasni és írni kell csak :)

Ha azzal van gondod, hogy állj neki, gondolkodj el előtte. Gondolom, a fejedben ott van egy váz a történetről, hisz az jól megy. Ha az segít, ezt vázlatosan írd le, lásd a gondolataidat leírva is, ne csak a fejedben. Mielőtt megírod, tervezgess sokat, ha az jól megy, ragadj ki egy jelentet és írd meg, ahányszor, annyiféleképpen, amíg jól esik. Addig ne engedd, hogy elmenjen a jelenet, amíg nem érzed, hogy ez igen, én ezt így akarom. A nyelv a tied, szókincsed van, olvasott vagy, hidd el, minden adott, hogy jó történeteket írj :) És azon tényleg ne görcsölj, hol kezd, nem kell a mű első mondatának a valóságban is az első mondatnak lennie :)


Esetleg próbálkozhatsz még azzalkezdetben, hogy egy kicsit lazulj (mert szerintem nincs más igazi probléma), hogy csak novellákat, vagy egy rövid darabokat írsz meg. Nem kell, hogy a nagyobb történetnek később része legyen, hanem csak úgy szórakozásként. Vannak nagyon jó írásos feladatok a neten, írásgyakorlatok, de saját feladatokat is megfogalmazhatsz magadnak. Az a lényeg, hogy szokd, hogy igenis te írsz, azt írod le, amit akarsz, és minden adott, hogy a történeteidnek szavakat, mondatokat adj :)

2017. máj. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy ha tudod magadról (tudod, mert le is írtad), hogy kreatív vagy, jó ötleteid vannak, megvan hozzá a szókincsed, de mégsem tudod, hogy írj, az azért lehet, mert tartasz tőle, hogy nem lesz jó a végeredmény.


Ez teljesen normális, egyébként. Szerintem, írj magadnak, és ne az lebegjen a szemed előtt, tetszik-e majd azoknak, akik elolvassák! Írj úgy, mintha nem látná majd más! Ilyenformán, nem akarsz majd megfelelni, és nem gátol meg ez a fajta stressz. Plusz, ne gondolkozz hosszú könyvekben, az is írás, ha írsz egy rövid novellát, verset, 'one shot' sztorit.


Aztán, ha megírtad, küldd el 1-2 ismerősnek, és kérd meg őket, hogy véleményezzék! Ez azért fontos, mert visszajelzést kapsz, hogy olvasói szemmel mennyire élvezhető az írói stílusod.


Nem tudom, miket olvasol, de esetleg az is segíthet, hogy ne misztifikáld túl a dolgokat, ha amatőröktől/kezdőktől olvasol. :)

2017. máj. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Írja naplót és minden könyvről,amit olvasol írj olvasónaplót. Ha elolvastál valamit, utána mondd el magadnak, hogy miről szólt. Én sem tudok fogalmazni, de szerintem ezek segíthetnek.
2017. jún. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!