Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az előre megbeszépt láthatàs...

Az előre megbeszépt láthatàs időpontja az apának sosem jó, de mindig az anyát illető hétvégét szeretné pótlásnak, mi ilyenkor a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Az apuka azt hiszi, bármikor is gondolja úgy, hogy vinné a gyereket,az anyának kötelessége engedni. Úgy gondolja, ha programja van a gyermeknek, akkor is őneki kellene az elsőnek lennie, hiába nem a neki ítélt hétvégéről van szó.

A bíróság ezen az állásponton tud valamit segíteni? Van erre valami szabály esetleg? Vagy ki hogy oldja meg az ilyen helyzeteket?



#láthatás #láthatás pótlása
2018. szept. 24. 08:13
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Ha kulturáltan váltak el, akkor a találkozásokat nem a Bíróság határozza meg,, hanem a szülők közösen. Amikor az apának jó; akkor van vele a gyerek és fordítva is így működik.
2018. szept. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Cseréljetek hétvégét.

Ha továbbra is variál, akkor állj a sarkadra: a láthatás jog, ha nem él vele, te nem vagy köteles másik időpontot biztosítani neki. Így járt.

Nálunk az lett a megoldás, hogy asztalra csaptam: láthatás napján odaviszem a gyereket. Oldja meg, hogy legyen ott valaki (anyja, barátnője), ha nem ér rá. Nem érdekel, hogy hogyan, mert őt se érdekli, hogy én hogy oldom meg, amikor túlórázni kell vagy pl. szülőire kell mennem, ahova nem vihetem a gyereket.

2018. szept. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Az elsönek elég furcsa elképzelése van arról, hoyg mi jó a gyereknek! Elöször is a megbeszélt idöben cserbenhagyja az apja, nem jön érte, utána meg, amikor az anyával lenne programja, azt tenné tönkre! Ez még véletlen sem a gyerek érdeke, mert nem egy-egy alkalomról van szó, hanem ez rendszeres.


Kérdezö: A gyereket csak akkor kell odaadni, amikr a bírósági határozat megköveteli. Elsö lépésben tisztáznám az apával, hogy mit is akar, megcserélni is lehet a hétvégéket, ha neki úgy jobb. De arra semmilyen jogalapja sincs, hogy akkor jön, amikor akar, akkor vinné a gyereket, amikor éppen erre van kedve.

Ha a láthatásos hétvégere nem viszi, ezt jelezd a gyámhatóság felé, (nehogy utána azzal jöhessen, hogy nem engeded a gyereket), amikor meg nincs láthatás, akkor nem adod oda a gyereket!

2018. szept. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Dettó ugyanez a helyzet, csak nálunk annyiban "könnyebb hogy nincs még fix végzés igy akkor mennek amikor akarnak meg ha apuka fogadóképes.

Nalunk eleg egyértelmű a helyzet, az apukának nemigen van ideje viszont teljesen adhoc módon jelenti be ha éppen felszabadult néhány órája es akkor vérig ban sértve ha már más programunk van. Nem érti meg, hogy én dolgozom, én nem tudom megtenni azt hogy pl hétköznap reggel munkaba indulas előtt 15 perccel talalom ki hogy aznap hol lesz a gyerek (nyári szünetben), nekem napokra előre ki kellett talalnom. Amimor kertem legyen velük akkor meg jöttek a kifogasok hogy neki programja van.... rejtély hogy akkor miert akar félidőt mimor javasoltam hogy probaljuk ki, lepattintott hogy vannak a gyerekeknek barataik meg nagyszülők.

Azota SOHA többé nem kertem legyen velük, megoldom en, amikor akarnak mennek, de mivel erzik hogy semmit se tud kezdeni veluk igy nem mennek....

2018. szept. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk alapból benne van a végzésben, hogy minden hónap 1.és 3.hétvégéje apáé. Ha ez valamiért meghiúsúl (nem a nincs kedve kategória) akkor tolódik a 2. és 4. hétvégére. Mondjuk mi pont teszünk a papírra! Akkor jön, amikor akar! Egyetlen kikötésem volt: hogy mindenekelőtt a gyerek érdekeit nézzük és ha neki pl hétvégén szülinapra van meghívása, akkor oda megy és nem apázik. Előre egyeztetünk és ha pl csütörtöktől keddig el tudja vinni a gyereket, akkor az is megesik, hogy leigazolom a suliban. Mondjuk nálunk ritka jó a viszony az exférjem és köztem.
2018. szept. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!