Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik eldobálják a csikkeket...

Akik eldobálják a csikkeket miért nem érzik gáznak?

Figyelt kérdés
Vagy a szemetet, bármit. Azt látom, hogy olyan természetességgel szemetelnek az emberek az utcán, hogy az valami félelmetes. (Úgy, hogy legtöbbször ott van mellettük fél méterre a kuka, de ha nem is lenne, akkor gáz.)
2018. nov. 16. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Csak azt tudom mondani, hogy amikor még cigiztem és elszívtam nem dobtam el, ha volt kuka. De ha nincs? Meddig tartogassam a kezemben? És ha be akarok menni valahová? Tartsak a zsebemben egy konzervdobozt? Bizony eldobtam én is.
2018. nov. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
A buszmegállóban az Örs vezér téren (XIV. kerület) simán odacsinálnak az emberek az épület mellé. Nem csak hajléktalanok és nem csak sötétben. Pedig ott van pár méterre az Árkád, tele mosdóval. Persze csak a férfiak. Ezt miért nem érzik gáznak?
2018. nov. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Valószínűleg otthon is ugyanígy szemetelnek, rendetlenek. Ez igényesség kérdése is, meg valahol neveltetésé is, bár az utóbbi lehet, csak egy ideig igaz.
2018. nov. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

#1 Sajnos volt, hogy én is szívtam azt a bűzrudat. Volt, hogy nem volt a környezetemben kuka, ilyenkor becsavartam egy papírzsepibe és sajnos kabátzseb a legközelebbi kukáig.


#3 Ez eszembe se jutott, de tényleg sok múlik az igényességen. Durva lehet otthon milyen kupi lehet náluk.

2018. nov. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 TappancsMancs ***** válasza:
100%

A közterületen vizelés mégsem ugyanolyan gyakoriságú mint a szemetelés, ezért bár kapcsolódik, de mégsem kezelném azonosan, mivel lényegesen többen szemetelnek.


A legtöbb szemetelő nem végzi a dolgát közterületen. Persze nem védeni akarom a dolgot.


Rátérve a kérdésre, hogy meddig tartogassuk a csikket? Oldjuk meg és ne találjunk kifogást, hogy de én itt és most akarok bemenni ebbe az üzletbe. Ez is csak kényelmi kifogás, hogy ne kelljen egy kicsit előre gondolkodni, vagy kicsit arrább keresni egy szemetest. Én is dohányzom és mindig meg is oldom, és ha nincs más akkor a földön elnyomva a cigit elteszem a cigis dobozba a csikket, azért, hogy ne szemeteljek.


Bezzeg a nyugati csilli villi az kellene, de ennyi sem megy felnőtt embereknek, hogy ne szemeteljenek. Még jól öltözött emberek is szemetelnek.


Gondolom nem fogták fel, hogy a közterület a miénk és ahogy nem szemetelünk, azt magunknak csináljuk. A másik további "érv" a menőség, mert az olyan laza aki szemetel. Szerintem akár otthon ezt látta akár nem a közös terünket se szemeteljük tele, ne csak otthon. Otthon szinte senki sem dobálja el a szemetet, mert sajátjának tudja.

2018. nov. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

igen, sokan a kuka mellett állva is inkább eldobják a csikket. Múltkor láttam pont ilyet, a dohányzóban közvetlen a hamutartó mellett ült, erre eldobta. Mondtam neki: ember ott van melletted a hamutartó, miért dobod a földre?? Erre amúgy öltönyös gazdag majom, elkezdte nyomatni, hogy mit figyelgetem, hogy ő mit csinál, meg miért szólok hozzá, meg miért baj nekem, nem én takarítom.

nem vitatkoztam vele, fogtam felszedtem a csikjét, és beledobtam a hamutartóba, mondom, látod, ennyire egyszerű.

Megaláztam magam? lehet, de szemében úgyis csak egy csóró bevándorló szar vagyok, szóval mindegy.

De egyébként ott van ám a dolog másik fele, hogy a múltkor annyit szorongattam a csikket a kezembe mert nem találtam egy szaros kukát útközben, hogy már a következő cigimet gyújtottam volna. Fogtam, bepöcköltem a bokrok közé, hogy akkor majd lerohad ott.

De nem előkertben, buszmegállóba, iskolába stb dobtam, és nem a kuka mellett....

2018. nov. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem. Amíg dohányoztam, mindig volt nálam egy üres doboz vagy egy zacsi, amiben tárolhattam a csikkeket, amíg nem volt kuka a közelben. Egyszerű megoldás szerintem arra, hogy az ember ne sétáltassa a csikket vagy a kisebb szemetet (rágót, boltos blokkot stb.) a kezében x kilométeren keresztül, amíg nem talál kukát. Szerintem az ilyen emberek egyszerűen lusták és igénytelenek a környezetükre.
2018. nov. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#5 De miért érzik menőnek? Ezt sem értettem soha. Szemetelni menő? 😂😭 Tudom azt hiszik, de egyszerűen annyira nem tudok ezzel azonosulni.


És ahogy írjátok, tényleg sok esetben értelmesnek vélt, jól szituált emberek.

2018. nov. 16. 17:16
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Az intelligens ember nem szemetel, a maradéknak meg Tilos"

Már több helyen láttam ilyen kis táblát és annyira találó és jól meg is válaszolja a kérdésed, aki szemetel annak alacsony az intelligencia szintje, és mivel hülye ezért menőnek gondolja ha olyat tesz ami tilos.

2018. nov. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem leszek népszerű ezzel a hozzászólással DE:


Szerintem ha nincs közelben szemetes, nem olyan főbenjáró bűn elhajítani a csikket, 10-15 év alatt lebomlik, nem egy kategória azzal, ha valaki palackot, esetleg fém dobozt hajít el a természetbe, várost amúgy is takarítják (legalábbis kellene), és a csikk alig foglal helyet, szóval nem zsákokba kell gyűjteni, elég felseperni.


Amúgy én nem szoktam semmit szemetelni, viszont a cigicsikkek zavarnak legkevésbé.

2018. nov. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!