Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alacsony nők, veletek is...

Alacsony nők, veletek is megtörténnek ezek a dolgok az utcán?

Figyelt kérdés

44 éves, férjes nő vagyok,egy nagy gyermek édesanyja, nem sokban különbözök másoktól, egy dolgot kivéve, mindig megtalálnak a degeneráltak, akárhová megyek, mostanra rendszeressé vált, hogy beszólnak, belémkötnek, akárhányszoe kilépek az utcára.


Egy kevés az elmúlt hetek eseménysorozatából: almát vettem a piacon, a màsoknak vigyorgó eladó úgy beszélt velem, mint egy ronggyal, annyit mondtam, hogt milyen szépek a gyümölcsök és szó szerint belémkötött, meg hogy ő arra van kötelezve, hogt szolgáljon...jézus. Aztán a lányom elé mentem este, szokásos pöcegödör szag volt a villamoson, levegötlenség, ételmaradék az üléseken, húgyszag, plusz, rosszúl volt a gyermekem, úgyhogy kimertem nyitni az ablakot afölött az ülés fölött, ahol senki nem ült, kb 8 voltunk a kocsiban. Erre látom hogt egy férfi méreget a feleségével, amióta felszálltunk. Aztán egyszercsak felállt, teátrálisan bevágta az ablakot ès tovább bàmult provokatívan a nőjével....velem ezt is meglehet tenni, ùgy látszik. Ma este: munkahelyi ügyet beszéltem a kollegámmal telefonon a buszon, erre látom, hogy egy vénember a fekeségével úgy nézett rám, mintha énlettem volna a főellenség, a lányom furcsálta, erre megkérdeztem őt, hogy hangosan beszélek-e, mindta, hogy nem, erre megszólal a vénasszony, gúnyosan elismételte, amit mondtam és odaszòlt, undorító hangnemben, hogy" világít a telefonom lámoája, nem zavar?!". Erre egy másik férfi a telefonomhoz készükt nyúlni, hogt kikaplcsolha. Hát álljon már meg a menet! Biztos, direkt csináltam, nem? Bárkivel előfordúlhat, normálisan is lehet szólni,arról nem is beszélve, hogy egy minimális tisztelet is kijárna a koromban! Napi 12 óeát dolgzom, nem ártottam senkinek, és ìgy beszélbek velem az emberek!


Ez a borzalom szinte minsennapos, nem tudom, mit tegyek, ápolt vagyok, udvrias, lehet, hogy a 158 cm magasságom miatt merik ezt megtenni velem, nem tudom. Emiatt nem ébreszrek tiszteletet?


Szerintetek, mit lehet tenni ilyen esetben?


Köszönöm!



2018. nov. 17. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Légy keményebb. Tűnj keményebbnek. Csinálj olyan dolgokat, amik megnövelik az önbizalmad, például: kezdj edzeni, erősebbnek fogod magad érezni. Tegyél valami bátrat, változtass a külsődön. Ha eddig nem merted levágatni,vagy más színűre festetni a hajad, most itt az ideje.

Aztán fel a fejjel, húzd ki magad és nézz át a fejük fölött azoknak, akik bunkók.

2018. nov. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Hát nekem nagyon nehéz elhinni amit írsz. (nem azt mondom, hogy kamu, csak nehéz elhinni) Én 45 éves vagyok 159 cm magas. Velem sosem történik ilyen, igaz én nem is tűrném el, hogy bárki lekezelően beszéljen velem, főleg ha én tisztelettudó vagyok. Velem a 45 évem alatt egyszer történt, hogy az önkormányzatnál amikor a jogsimat csináltattam, az ügyintéző nő egyből lekezelő, és hangos stílusban adta elő magát. Akkor csak annyit mondtam neki normálisan, csendesen, hogy amíg én megadom a tiszteletet, és normálisan kommunikálok vele addig ezt várom el másoktól is. Ha ordítani vagy ordenáré stílusban akarja az ügyemet intézni, akkor szóljon mert ordítani én is tudok. A nő csak pislogott, majd normálisan közölte, hogy ne haragudjak de annyi sok fárasztó ember van, hogy a nap végére kikészül. Mondtam megértem, de ne olyanon csattanjon már az idegessége aki nem tehet róla. A nő végül nagyon kedves volt.

Szóval szerintem nem a magasságod vagy a korod miatt viselkednek veled így ha így viselkednek. Ott más ok van.

2018. nov. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem magasság függő, vannak bunkó emberek. Talán egy kicsit könnyebben megtalálnak, jobban mernek keménykedni. Én fiatalabbnak nézek ki a koromnál, emiatt volt pár érdekes dolog, az automatikus tegezésemről ne is beszéljünk teljesen megszokott.


A buszos ablakos csukva vagy nyitva legyen hiszti pl mindennapos jelenség.


A kiállásodon tudsz változtatni, édesanyám jóval kisebb nálad felülről súrolja az 150 et mégsem érik soha atrocitások.

2018. nov. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
160 centi vagyok, 20 évvel fiatalabb nálad és ilyeneket nem tapasztaltam. Nekem túl nagy a szám és karakán vagyok...
2018. nov. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

A viselkedés nem magasságfüggő, sem az, hogy ki hogyan viselkedik, sem az, hogy kivel hogyan viselkednek.

Amúgy mostanában én sem szeretem tömegközlekedésen a nyitott ablakot, mert megfáztam, és nem akarok még jobban.

2018. nov. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Van benne valami hogy a kisebb termet miatt bátrabbak az emberek. Én 185cm 90kg izmos férfi vagyok szúrós tekintettel, látom hogy néha az embereknek rohadtul nem tetszik valami rajtam, mérgesen szúrósan néznek rám mint ahogy te írtad de senki se mer oda menni/oda szólni. Úgy látszik csak a gyengébbel mernek szembeszállni.
2018. nov. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elég hihetetlennek tűnnek ezek a sztorik, de ha igazak, tuti nem a magasságod miatt van. Már csak azért is, mert a 158 cm egyáltalán nem alacsony, én is ennyi vagyok, meg még nagyon sok hasonló magasságú nőt az utcán.
2018. nov. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Anyukám és anyósom is alacsony, de az ég legyen irgalmas azokhoz, akik beléjük akarnak kötni.

A jelenség, amiről írsz, létezik, ismerem is, saját es a környezetem példáiból tudom, hogy az alacsonyabb/vékonyabb/fiatalabb (vagy nagyon idős) emberekbe előbb belekötnek, és a nők is hátrányban vannak a férfiakkal szemben. Velem már érvényes jeggyel és bérlettel is kikezdtek a békávén, a férjem a maga 185 centijével kb. akkor bliccelt, amikor csak akart.

Persze nem azt mondom ezzel, hogy lógj a villamoson, csak azt, hogy ne hagyd magad, állj ki magadért nyugodtan.

2018. nov. 18. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

Sajnálom hogy ilyen dolgok történtek veled, nehéz lehet így a mindennapokban. Pedig szerintem aranyos vagy, mégis a bunkó, gyűlölettel téli emberek megtalalnak. Ne foglalkozz velük kérlek.

De valahogy nem érzem hogy az alacsonysag lenne az oka. Vagy, nem inkább az hogy te jobban nézel ki náluk, ez miatt vannak ilyen előítéleik? Mert ilyen berogzott sztereotípiák vannak, hogy pl. Egy jól kinező nő az biztos beképzelt, és ezt látják beléd is.

Egyébként van egy alacsony lány barátom, őt más nők szoktak gúnyosan nézni az irigység miatt, vagy a férfiak azért szólnak be mert még akarják dugni.

Nekem tegnap egy transz hajléktalan szólt be úgy hogy csöndben voltam. Utána egy percig beszélt hozzám valamiről és amikor elmentem tőle kiakadt. Ezek az ok nélküli bunkosagok nagyon retardált emberekre jellemző. Szóval nehogy komolyan vedd. Ők ha hazamennek meg 2 emberbe amúgy is bele rúgnak utána ő beléjük rúgnak 10szer.

2018. nov. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha nem bánod,hogy férfiként válaszolok:

Én tíz centivel vagyok magasabb nálad,de férfiként még így is alacsonynak számítok,hozzá még "babásabb" arcom is van,hát nem mondom,hogy előnyös...Utcán többször kötött már belém nálam kétszer akkora ember,volt,hogy nem is láttam,csak a hátam mögül ordibált az egyik(ketten voltak éppen)fenyegetőzött.Volt,hogy utcán,hajléktalan mindenféle előzmény nélkül kiabálta,hogy "fulladj meeeeeg!" ordibálni meg verekedni nem akartam,hát kinyújtottam rá a nyelvem,szegénynek nem tetszett:)

Elb*szott egy világban élünk sajnos.Sok az őrült.És ugye a gyávák nem mernek a saját problémáikkal szembenézni,hát levezetésnek jó lesz egy olyan,aki nem fog visszaszólni/visszaütni...A magasságodon úgysem tudsz változtatni,egy kis kondizás,határozottabb fellépés azért segíthet,merjél néha szúrós szemmel közelekedni,én is ezeket teszem.Azt nem mondom,hogy ez garancia,hogy soha senki nem fog belédkötni,csak legalább kisebb az esélye.Ha ez megnyugtat,egyik haverom 180 cm fölött van,kopasz,kigyúrt,és én is csak elcsodálkozom mikor meséli,hogy ez meg az kötött bele az utcán.Meg hivatalos helyen egy ott dolgozó vékony,nálam egy fejjel kisebb nő volt velem iszonyat bunkó,csak néztem körbe,melyik késdobáló kocsmában vagyok...

Zárszónak:

"velem ezt is meglehet tenni, ùgy látszik."

Nem akarok ezoterikus maszlagokba bocsátkozni,azért az ilyen mondatokat jobb,ha kivered a fejedből.Önbizalmat fog adni.

2018. nov. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!