Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fogadjuk el jobban a...

Miért fogadjuk el jobban a fiú ruhába öltözött lányokat, mint a lány ruhába öltözött fiúkat?

Figyelt kérdés

Itt nem is feltétlenül a leszbikus lányokra gondolok.

Ha egy lány fiú cipőt vesz fel simám rámondják ,hogy unisex és kész,de ha egy fiú járna magassarkúban az "buz¡".

Az utcán is ha megy egy lány fiú cuccokban már annyira megszokott ,hogy meg sem nézik,de ha egy fiú sétál női cuccokban azt megszólják és egyből melegnek könyvelik el.


Neten is ugyanez. Ha Facebookra kirak egy lány képet ,leborotvált fejjel ,fiú ruhákban akkor mennek a lájkok meg a "gyönyörűm" ,de ha egy fiú rak ki képet lány ruhában akkor le van oltva.


Miért gondolkodunk (én mondjuk pont nem) így?



2018. nov. 22. 21:33
1 2
 1/14 anonim válasza:
8%
Én ennek a fordítottját tapasztalom
2018. nov. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Alain Delon ***** válasza:
36%
Mert ez keresztény kultúra.
2018. nov. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Második mondatodban ott a válasz. A megszokott férfi ruhák semlegesek, nem hangsúlyoznak ki semmilyen nemi jelleget, gyakran csak színekben térnek el női megfelelőiktől, míg pl. egy miniszoknya egészen más darab.
2018. nov. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
azért mert a férfi ruhák egyszerűek. nadrágot mindkét nem hord. azért mert mondjuk egy férfi farmer kicsit más szabású, attól még totál ugyanaz mint a női, és simán rá lehet húzni hogy uniszex. ugyanúgy egy férfi sportcipő. szerintem nincs is olyan. tényleg kb minden sportcipő uniszex, amíg nem rózsaszín flitteres.. nah, ellenben a magassarkú az KIFEJEZETTEN nőies és nőknek való. meg a miniszoknya is, egyértelmű okokból (szőrös férfi láb meg kilógó dingdong). elég buta lehetsz ha ez nem egyértelmű neked. ps, a leborotvált fejű nő undorító. már ha direkt csinálta, és nem amiatt hogy rákos lenne vagy valami. olyan helyzetben érthető. de ha direkt.. hát ott baj van a fejével (szó szerint is).
2018. nov. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen,en vagyok a buta ,mert feltettem a kerdest :)

Nem tunt fel ,hogy a ferfi ruhakon masik oldalt van a gomb (gatya/ing)? Ez nyilvan aprosag ,de kulonbseg.

Nemtudom milyen ferfi ruhakat hordasz,de az enyemeken latszik,hogy ferfi.

2018. nov. 23. 08:44
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Nőként férfiasan öltözöl, akkor megfosztod magad attól, ami miatt megnézhetnek. Előlépsz valami mássá, akit nem a cicije meg a feneke határoz meg. Férfiként nőnek öltözni olyan, mint rabszolgaruhát ölteni.


"Girls can wear jeans and cut their hair short and wear shirts and boots because it's okay to be a boy. But for a boy to look like a girl is degrading. Because you think that being a girl is degrading."

2018. nov. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ennyit az egyenjogúságról! :-D
2018. nov. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

Nem, sokáig nem tűnt fel nekem se és környezetemnek se hogy női ruhát hordok. Tetszett egy szövet kabát, megvettem és évekig boldogan hordtam. Ismerősök csak dicsérték. Mikor bementem egy ezzel foglalkozó szalonba ott mondták meg. Pedig olyan férfias volt a kabát egész jellege hogy bármerre mentem sehol se néztek furcsán, dicsérték. A gomb nem feltűnő.

De a magassarkú, alakformáló dress és miniszoknya kimondottan az.


Amúgy szerintem ha egy nő ok nélkül leborotválja a fejét és úgy posztolgat ki képet akkor őt is szét oltják. Jönnek a rákos poénok.


Amúgy mondj már pár olyan példát amit szívesen hordanál férfiként, pedig női.


Én egy dolgot irigylek csak a nőktől ilyen téren. Az pedig a hosszú haj. Hogy ők hordhatják anélkül hogy hajléktalannak nézzék őket. De próbálj meg komoly munkába elhelyezkedni férfiként hosszú hajjal. De ez van.

2018. nov. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
21%

6-os. Vagy a nők úgy öltöznek ahogy szeretnének, mert bármit megtehetnek. A király is beöltözhet rabszolgának ha úgy tartja kedve, de a rabszolga nem imitálhat királyt és követelheti a trónt. Nem véletlen van a nőknek több joga öltözködés terén is.


Más szóval bármit lehet bárhogy narrálni. Ha akarom akkor ez a csoport van elnyomva, ha akarom akkor az a csoport. Szóval legegyszerűbb ha hagyjuk az egészet a gcibe és nem keverjük ezt bele.

2018. nov. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
29%
Mert a nőket alacsonyabbrendűnek kezelik még mindig. Vagyis ha nő férfiruhát vesz fel az előrelépés a fafejűek szemében, ha férfi vesz fel nőit akkor "lealacsonyította magát" vagy "Megalázta magát"
2018. nov. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!