Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen beképzeltek a...

Miért ilyen beképzeltek a Pestiek?

Figyelt kérdés

Előre mondom, akinek nem inge, nem veszi magára....


Azt vettem észre, hogy a pestiek azt hiszik ők szarták egész Magyarországot és csak Budapest létezik a világon.

Itt neten is sokszor megesik velem, hogy meg se kérdezik hogy hol élek, automatikusan azt hiszik hogy pesti vagyok és megkérdezik nem-e találkozunk X vagy Y helyen, vagy megkérdezik melyik kerületben élek...

Holott sehol se utaltam arra hogy pesti lennék.

Aztán mikor mondom hogy hol élek, ahelyett hogy udvariasan kigugliznák és nem csinálnának magukból hülyét, még meg is kérdezik hogy "az meg hol a bánatban van?" -.-"

Vannak pesti rokonaim is, rajtuk is észrevettem már, ha lejönnek ide, akkor folyton jön az "ilyet csak pesten lehet látni" meg az "itt nincs élet" duma...

Nem falusi vagyok, de nem is nagyvárosi, egy egyszerű kisvárosban élek, de valamiért a pestiek azt hiszik hogy ez azt jelenti hogy farmon élek, teheneket fejek vagy mit tudom én, és rácsodálkozok arra a szóra hogy internet... :D

Tuti valami ilyesmi él a fejükben...

már maga a szó is pejoratív számomra egy pestitől hogy "vidék".

Hát nem azért de én a vidéket arra mondom ahol szép zöld területek vannak, virágok, állatok meg minden..

én csak a betont látom, épületeket és füst szagot érzek az autóktól, szóval mi ebben a vidék?

De igen, nyilván vidéki vagyok, mert Pest a világ közepe, ők szarták az egész univerzumot.

Bocs a kirohanásért, de bosszantó már nekem ez a tipikus pesti hozzáállás...


2018. nov. 25. 03:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Az ilyen nyomorultakkal nem kell foglalkozni. Vannak Bp-n is normális meg nem normális emberek is. Ahogy mindenhol. Én személy szerint jobban szeretem azt a "hidegebb" stílust amit a pesti emberek képviselnek. Mégis kisvárosi vagyok én is. Mindenesetre én is hallottam már ilyet, hogy néhányan közülük azt hiszik hogy gumicsizmában rójuk a disznóólakat hajnali 4 órakor. :D de ezt mérd az IQ-hoz, ne ahhoz, hogy ki honnan jött. Itt "vidéken" is vannak olyan setét emberek mint az éjszaka, pont olyanok mint azok az ominózus pestiek amilyeneket írtál. Ez nem lakhely függő szerintem.
2018. nov. 25. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
1%
Van mire fel beképzeltnek lennünk! Már boccs ...
2018. nov. 25. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

S a vidékiek miért hívnak "pestinek", amikor Budán lakom?


Nem nézem le, soha nem mentem vidékre "le", csak "oda".

Kultúra kérdse.

2018. nov. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%

A Fidesznek is azért lett 2/3-a, mert vidéken csak az M1 fogható és az emberek még mindig pottyantós WC-be tolják meg hintóval járnak :DDD

Amúgy én laktam Miskolcon meg Budapesten, az tény, hogy Miskolc is egy kalap szar Pesthez képest, 2 utcás falu.

2018. nov. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Én vidékről kerültem fel Pestre, és azt kell mondjam, mindegy, hol élsz, vannak beképzelt alakok.

Vidéken is akad, aki szerint pl. Pesten csupa "búzi" meg "életképtelen" alak él.

2018. nov. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%
Nem a "pestiek" tehetnek arról, hogy te kisebbségi komplexusos vagy és mindent azonnali vérig sértésnek veszel.
2018. nov. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%
Magyarországon sokkal jellemzőbbek a (panel)prolik. Azok keresik folyton azt, ki az akit lealacsonyíthatnak maguk alá, hogy végre ne érezzék utolsó senkinek magukat. Az ilyenek harapnak mindenre ami sérti az önérzetüket és ők szokták "vidéki" meg "pesti" és egyéb jelzőkkel illetni egymást.
2018. nov. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy kifogtál GYIKen pár embert, aki öntelt, nem kéne általánosítani és ezt ráhúzni az összes Pestire. Amúgy meg miért probléma, ha én nem tudom, hogy hol van az a kisváros, amiben te élsz? Talán elvárás, hogy magyarország minden egyes települését fejből tudja az ember?


Szerintem nem vetted volna ennyire magadra ezt, ha nem lenne benned egy nagy adag kisebbségi komplexus. Inkább azon dolgozz, hogy ezt kiöld magadból.

2018. nov. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, akinek nem inge....


Nem kell tudni hol van az a vàros ahol èlek, sokszor èn se tudom hol van Pest megyèben egy-egy falu, de èn ilyenkor kiguglizom hogy ne tűnjek totàl idiòtànak..

Meg szerintem ez udvariatlansàg...most okosabb lesz tőle ha azt mondom hogy dèl dunàntùl? vagy hogy tolna megye? az ilyenek azt se tudjàk hol van tolna megye....

2018. nov. 25. 12:30
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

"az ilyenek azt se tudjàk hol van tolna megye...."


És ezek után még a budapestiek a beképzeltek... :)

2018. nov. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!