Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket meg lehetne győzni,...

Titeket meg lehetne győzni, hogy rosszul emlékeztek valamire? Pl. Tegnap vettél epres joghurtot, és valaki kicserélné málnásra. Elhinnéd, hogy rosszul emlékszel? Esetleg, hogy elmebeteg vagy?

Figyelt kérdés

Tehát csinálsz valami apróságot (Te, egyedül), ha valaki titokban beleavatkozna (tudod, hogy mást nem okolhatsz, nincs kire fogni...)


Meggyőznéd saját magad, hogy rosszul emlékszel? Ha igen, mennyire? Elhinnéd, hogy komoly bajod van? :)

Vagy gyanakodnál, hogy valaki szórakozik veled? :)


Mindenképp apróságokra gondolok, amik véletlenül előfordulnak, pl.:

-A kulcsod nem ott van, ahol hagytad.

-Mást vettél, mint amire emlékszel.

-Máshova raktál dolgokat, mint ahogy emlékszel.


2018. nov. 29. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha tudom, hogy úgy van ahogy mondom akkor tőlem addig győzködhet amíg porhanyós nem lesz, nem fog meggyőzni.
2018. nov. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Antihipochonder vagyok, nincs az az isten, aki meggyőzzön, hogy bajom van :D Enyhe mentális probléma (bár inkább hozzáállásbeli gond) még elképzelhető, mint akárkinél, de komolyabb... Á, ahhoz én túl stabil vagyok.


Az, hogy nem emlékszem ilyen piszlicsáré dolgokra, hogy málnás vagy epres joghurt, semmit nem jelent (még ha áfonyás lenne, annak más szín van a csomagolásán s ezekre szoktam emlékezni... de málnást és epreset ki nem tud összetéveszteni hazafelé a boltban, fáradtan?).

A kulcsot nálunk elviheti a macska is (bár nem szokta).

Egyszer a szemüvegemet felraktam a szekrény tetejére, de ettől még épeszű vagyok.


Sokkal előbb gondolnék "misztikus" dolgokra (jó, nem ezotériára, nem vagyok olyan) s főleg más emberekre, amennyiben nem egyedül élek egy zárt helyen, mint arra, hogy bármi baj lenne az agyammal, ami a kedvenc szervem.

2018. nov. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tévedni emberi dolog. Ha valaki emiatt elmebetegnek gondolja magát, akkor ott tényleg probléma van.
2018. nov. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TR75 ***** válasza:
91%
Gaslighting a módszer elnevezése (a Gaslight - Gázláng című film nyomán), nárcisztikus és antiszociális (személyiségzavaros) delikvensek egyik kedvenc módszere; ha valaki kitartóan műveli, nagyon el lehet bizonytalanítani ilyesmivel egy embert.
2018. nov. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%
A férjem már évek óta ezzel próbáljozik! Ne hagyd magad! Agymosás ez annak részéröl aki csinálja!
2018. nov. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az első pár alkalommal, ráfognám, hogy rosszul emlékeztem (Sokszor van ilyen :D), aztán már „Basszátok meg, ki a f***zom szórakozik a cuccaimmal?!” :D


Bár boltból én csak innivalót és chipset (azt néha) szoktam venni. Chipsből mindig ugyanazt innivalóból nem mindíg, de azt megnézném kinek van kedve arra, hogy 3 zsugor innivalót kicseréljen poénból a saját költségére :"D

2018. nov. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A lényeg, hogy itt SAJÁT MAGADAT győzöd meg, hogy baj van.


Amúgy egy munkatársamról van szó, aki a főnökünkkel (az a fajta, aki mindenkit meg akar ba..ni) hülyéskedik... Mármint így kezdődött, de ma ahogy bementem az irodába, a főnökünk konkrétan a fejét fogta, és próbálta felidézni, hogy üres dokumentációt küldött el egy hivatalba (úgy emlékezett rá, hogy kitöltötte).

Aztán kivett egy hét szabadságot, és hazament...


Nem értem, elképzelni sem tudtam, hogy ennyire eldurvulhat a helyzet...

2018. nov. 29. 18:26
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút helyzetfüggő. Tegyük fel, meggyes joghurtot vettem, te pedig málnásra cserélted. Ha a vásárlás közben sietnem kellett, és csak lekapkodtam mindent a polcokról, akkor simán elhiszem utólag hogy mellényúltam. Hisz nem koncentráltam annyira a vásárlásra hanem mondjuk azon járt közben az agyam, hogy elérem-e a buszt.

De ha mondjuk perceket töltök azzal hogy összehasonlítsam a különböző gyártók meggyes joghurtjait, majd kiválasztom a legszimpatikusabbat, akkor nincs az az isten hogy utólag bárki meggyőzzön hogy málnásat vettem. Mert ez esetben az emlék sokkal szignifikánsabb, hisz időt áldoztam rá, csak arra koncentráltam, így pontosan emlékszem hogy mi volt a kezemben.

2018. nov. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én sok dologra nem figyelek, azonban olyan dologra figyelek, amire más nem egy sűrűn.

időbe telne, míg utánajárnék/utánagondolkodnék, hogy úgy volt-e az adott dolog, vagy sem.

2018. nov. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!