Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék ha teljesen...

Mit tehetnék ha teljesen magányos lettem?

Figyelt kérdés

Már nem csak én, a szüleim is úgy érzik baj van, és aggódnak, hogy miért lettem ilyen. Nincsenek barátaim sem, aki volt már csak ilyen felületes, mivel a barátnője tölti ki minden idejét. Nekem nincs barátnőm, -még nem is volt- mert félek a lányoktól, bulizni ebből kifolyólag tehát nem is járok. Az pedig, hogy ennyire magamnak való lettem úgy, hogy egyetemista vagyok egy másik városban, nos még szomorúbb. Otthon már senkivel sem tartom a kapcsolatot pedig nem egy kicsi faluban élek. Így tehát mindig otthon ülök, a koliban pedig a szobában. Ott sincs barátibb viszonyom senkivel, a lányokról meg nem is beszélve. Bevallom, hogy kicsit nem értem miért ennyire távolságtartó velem mindenki. Kínomban már cigizni is lementem a többiekhez, noha soha nem bagóztam. Ha a minap bejelöltem két kolis lányt el sem fogadtak. Ha annyira csúnya lennék még megérteném, de több különféle visszajelzés szerint is jól nézek ki mégis ez van. Lényegtelen, de ez is hozzátartozik a történethez.

Ebben a helyzetben mit tennétek a helyemben? Hagyjam az egészet így ahogy van, mivel valamiért így kell lennie vagy próbáljak meg valahogy változtatni?

Ez az utolsó évem, utána olyan munkát választanék, ami sok távolléttel jár, vagyis párkapcsolatot fenntartani szinte lehetetlen. Kezdem úgy berendezni az életemet, hogy mindent egyedül viszonylagos jóléttel, mi mást tehetnék...

21/F



2018. nov. 29. 20:58
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nyilvánvalóan, de ha úgy vesszük én is az vagyok. Jogosan mondhatnák, hogy ha akarok valamit akkor én nyissak az emberek felé és ne várjam, hogy mindenki majd kopogtat nálam, hogy helló gyere ismerkedni.

Igen ám, de ha még én próbálok meg kicsit nyitottabbnak lenni máris jön az, hogy el sem fogadom ismerősnek, (hiába vagyok vele köszönőviszonyba) mert nem jön be, nehogy bepróbálkozzon.

Elismerem, hogy ez az egész Facebook csak nyűg és hülyeség, de ilyen esetekben tökéletesen megmutatja, hogy kinek vagyok/kinek nem vagyok szimpatikus, és ki az, aki még csak esélyt sem ad arra, hogy valamilyen úton módon megismerkedjünk.

2018. nov. 29. 22:41
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem mindenki szeret kezdeményezni.

Néha te is kiléphetsz a komfortzónádból.

Ha visszajelölsz valakit, még utána is bármikor közölheted vele, hogy nem akarsz tőle többet barátságnál. Két értelmes ember ezt meg tudja beszélni.

Legalább azt a barátodat kérdezd meg, akiről a kifejtés elején írtál.

És ne gondolj mindent ennyire túl, elvonja a figyelmed a lényegről, a lehetőségekről.

2018. nov. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Kérdeztem már, beszélgettünk már erről, de nem igazán értett meg. Annyival lezárta, hogy nem vagyok normális, nem tudja mi ez nálam és szerinte is túlagyalok mindent, lazábbnak kellene legyek.
2018. nov. 29. 22:51
 14/18 anonim ***** válasza:

A "nem vagy normális" részt kifejthette volna, mert az lett volna a segítség.


Akkor kérj meg valaki mást, aki legalább egy kicsit ismer.

2018. nov. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Eddig nem akartam különösebben reklámozni, hogy nekem ilyen problémáim vannak, egyáltalán valakit belevonni ebbe.
2018. nov. 29. 23:14
 16/18 anonim ***** válasza:

Az még nem reklámozás, ha megkérdezel valakit négyszemközt. :)


A barátodat szerintem nem is érdekli igazán mi van veled, nem próbál segíteni, érdemleges választ adni, hanem csak letudja egy "nem vagy normális"-sal. Nekem bármelyik barátom keményen a fejemhez vágja, ha valami nem oké velem és az őszinte véleményüket kérem. És én is így teszek, ha nekik van szükségük rám.


Szerintem te is keress ilyen embereket, mert ezek a fajta barátságok segítenek fejlődni.

2018. nov. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én még pár évvel ezelőtt az internethez fordultam vagy talán jobban mondva ehhez az oldalhoz, amikor eléggé egyedül éreztem magam. Sikerült is pár levelezőtársa szert tennem, akikkel hosszabb - rövidebb ideig tartottuk a kapcsolatot, de aztán valami oknál fogva egyikből sem lett semmi. Sem személyes ismeretség, barátság vagy ilyesmi... De azért bízom benne, hogy a jövőben még lehet szerencsém.
2018. nov. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Már csak a nagy számok törvénye miatt is van esélyed találni itt valakit.

Nézegetheted a városodhoz kapcsolódó kérdéseket, írhatsz oda válaszokat.


Én is így ismertem meg egy itteni barátomat, akivel élőben talán sosem lett volna alkalmam megismerkedni.

2018. nov. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!