Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Már nincsenek barátaim,...

Már nincsenek barátaim, ismerőseim, teljesen magamra maradtam. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen, de végre rá tudtam venni magam arra hogy segítséget kérjek, még ha így arc és név nélkül is.

Régebben, egészen 2, lassan 3 évvel ez előttig, volt pár barátom, elvoltunk, osztálytársak is rendben voltak, normálisabb életem volt. Majd mikor el jöttünk középsuliba, minden megváltozott.. Mindenki el szakadt a másiktól, a barátaimnak már nincs rám idejük, egyáltalán. Mindenki másnak lettek barátai, akik szeretik őket, kivéve nekem. Mindig van valami elfoglaltságuk, nem csak az, hogy a szobájukban ülve filmeket nézzenek, vagy könyveket olvassanak (akár egész nyáron..). Míg mások barátokat találtak, megtalálták a helyüket, tudják, hogy kik ők, addig én egyedül maradtam a suliban és azon kívül.. Nem tudok beilleszkedni. Voltak páran akikkel jóba lettem, de ők átvertek, kihasználtak engem. Idáig tudtam menni. Próbálom biztatni, vigasztalni magam hogy minden rendben lesz, hogy ha kell, akár barátok, ismerősök nélkül megyek végig a középsulin, vagy akár a többi jövendő iskolán is, de számomra ez lehetetlennek bizonyul.. Aki tud akárhogyan segíteni, tegye meg, ha kérhetem.

17F


2017. aug. 27. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

hasonlo cipoben jarunk, sajnos vannak ilyen maganyos farkas tipusu emberek. :/ nekem is minden sz r osszejott, es bennem mar csak az tartja a lelket, hogy mar csak ot nap, es vegre uj suliba megyek. a kornyezetvaltozas altalaban segit az embernek, ha mar idosebb vagy, konnyebb beilleszkedni is, mert erettebb emberekkel vagy korulveve :) lehet, hogy te is erettebb vagy, mint a korosztalyod, es ez kozepsuliban, ahol eloszor 14-15 evesekkel kerulsz ossze, meg eleg nagy gond. egyetemen/fosulin/okjs kepzesen pl pedig mar felnott, vagy legalabbis majdnem felnott emberekkel ismerkedsz meg, ami azert mas. :) 17 vagy, szoval gondolom, a tovabbtanulas mar neked sincs olyan messze, szoval addig kitartas. es addig is ne torodj bele a maganyossagba, hanem pl keress egy olyan tarsasagot, akik ugyanazt a hobbit uzik, mint te, vagy hasonlo az erdeklodesi korotok, ne csak sulin belul akarj ismerkedni. nekem sokat segitett az is, hogy versenyszeruen sportolok, es ennek koszonhetoen sok jo embert ismerek meg (mindenfele korosztalyban) :)

19/L

2017. aug. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hobbik.... Az utóbbi években nagyon elhanyagoltam mindet, mert a közérzetem miatt nem volt kedvem a vége felé már semmihez, mindentől elvették a kedvem, az önbizalmam 0.. A napokban megpróbáltam újra rajzolni például, és.... katasztrófa... Vagy mondjuk újra megpróbálkoztam a kézilabdával, ilyesmikkel, de nem mennek.. Nagyon sokáig csináltam, szerettem ezeket. de mára már....
2017. aug. 27. 16:56
 3/4 anonim ***** válasza:
ismeros, van, hogy nekem sincs lelkierom azon kivul semmihez, hogy nezzek ki a fejembol es sirjak... de pont ilyenkor kell mindenaron erot venni magunkon, meg ha k va nehez is, es tenni azert, hogy eltereljuk a figyelmunk. ha teljesen nem is sikerul, valamivel meg mindig jobb, mintha az agyalason kivul semmit se csinalnank
2017. aug. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igaz. Csak hiányzik a sikerélmény is, csakúgy mint a barátok..
2017. aug. 27. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!