Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Apám már teljesen elhitette...

Apám már teljesen elhitette velem, hogy buta, hülye, béna és társai vagyok. Mit tehetnék ilyenkor?

Figyelt kérdés
Eddig sem volt túl nagy önbizalmam, de ahogy kezdtem felszabadulni, az sem tartott sokáig. Mindig is bénáztak a szüleim, de most már nagyon gyakran megkapom. Beszélni már próbáltam vele, nem segített. Hozzáteszem, hogy az iskolában jól teljesítek, az élethez sem lehetek szerintem annyira buta. Egészen önálló vagyok, nem bulizok meg semmi. Igazából semmi sem jó, amit csinálok. Ilyenkor mit lehetne tenni?
2017. nov. 23. 14:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%
Mondd meg apukádnak, hogy szokjon le az italozásról.
2017. nov. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem iszik...
2017. nov. 23. 14:50
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám is ilyen volt.

Akárhogy teljesítettem, csak a gúny, lenézés volt a jutalom.

Ha filmet néztünk öcsémmel, jött be és "mi ez a szarság?".

Mindig, mint az úthenger oltott le minket, anyánkat.

Elvileg neki nagyon rossz gyerekkora volt, alkoholista volt a nagypapánk (az apja), és állandóan csesztette. Na apám ezt hozta tovább. De akkor a f..szért akart gyereket, lelki boxzsáknak?

Bocs, azért írtam le, mert valószínű a te apád is a saját nyomorát frusztrációját akarja rád kivetíteni, nem volt neki is rossz gyerekkora/munkahelyén lábtörlőnek használják, stb.? Nem mintha az kifogás lenne, csak az is valamiféle magyarázat lenne.

2017. nov. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Sajnos eléggé meglehet, hogy ez a helyhet, családi háttér miatt, de szerintem egy felnőtt embernek lehetne ennyi akarata vagy esze, hogy nem a saját gyerekére vetíti ki ezeket. Ráadásul nincs olyan szar élete/életünk, normális munkája van.
2017. nov. 23. 14:53
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos jó pár embernek nincsen meg az esze, akarata, hogy ne a gyengébben/hozzá közel állókon töltse ki a frusztrációját.

Az a jó, hogy felismerted a dolgot, így talán kevesebb kárt okoz. :/

2017. nov. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Bízz a képességeidben. Mindenkinek van valamilyen veleszületett és szerzett képessége aminek hasznát veszi az életben. Pl. az hogy jól teljesítesz az iskolában nagy erényed lehet a jövőben, ha továbbmész felsőoktatásba ott kell a kitartás. És ha mondhat ok még valamit az az lenne, hogy lehet hogy a szüleidnek valamilyen megoldatlan problémájuk van az életükben amit rajtad keresztül vezetnek le. Neked csak annyi a dolgod, hogy szépen lassan egyre önállóbbá válj. Mert akkor nem leszel kiszolgáltatott helyzetben.
2017. nov. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatásokat!
2017. nov. 23. 15:05
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nagyon nehéz, de próbálj tudatosan tenni ellene! Akárhányszor ilyeneket mond, magadban mindig tedd helyre: nincs igaza, én okos/ügyes/akármi vagyok. Vedd körül magad pozitív emberekkel. Ismételgesd, hogy okos és ügyes vagy. Ezek a dolgok hatnakaz elmére, ezért fontos, hogy több pozitív üzenetet kapjon, mint amennyi negatívat.
2017. nov. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

,,Mert most ugye már b*szható vagyok. Ez olyan csodás.,,


20 éves lány írta. Elgondolkodtatott.

2017. nov. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha van egy egészséges, nem elfogult önképed, tehát tudod miben vagy jó és miben nem, tisztában vagy önmagaddal, akkor ne foglalkozz vele. Csak felőrölnéd magad az évek alatt. Járd a saját utad.

Nekem kétszer kellett majdnem otthagyni balesetben a fogam, hogy ezt megtanuljam.

Egy valakinek kell megfelelned, és az a valaki te vagy

2017. nov. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!