Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy ilyen nő agyában mi...

Egy ilyen nő agyában mi játszódik le ilyenkor?

Figyelt kérdés

Ööö...a példa FIKTÍV, bármilyen hasonlóság vagy egyezés hazai, valós, megtörtént esettel csupán a véletlen és az írói fantázia terméke!


Hősünk megy az utcán. Hol, mikor, miért, az lényegtelen.

Látja, hogy vele szemben egy idegen párocska (Nem "C" és nem alkesz-drogos.) veszekszik, majd a pasi lekever egy nevelő pofont a nőnek, erre a nő vissza szól, mire nagyobbat kap, majd egyből azonnal egy olyan gyomros, szabályos box ütést, hogy összeroskadva, sugárban hányni kezd a járdán.

Hősünk ekkor ér oda és kérdőre vonja a férfit(???), mire az lépne ütésre, de ekkor (JOGI OKOK MIATT CENZÚRÁZVA!), és a földre kerül, taknya, nyála, könnye, vére, egybe folyik.


ÉS ERRE MI TÖRTÉNIK???!!!


A megvert nő elkezdi sírva-üvöltve ölelgetni a férget, és üvöltözni főhősünkkel, hogy feljelenti, és mentőért meg rendőrért kiáltozik, miközben törölgeti az agresszív féreg pasija arcocskáját és nyugtatja, hogy minden rendben lesz.


Főhősünk távozik és értetlenkedik...EZMIEZ???



2018. dec. 1. 09:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy ez volt az első alkalom hogy megverte. Pszichológiában sokszor lehet erről olvasni meg a való világban is látod hogy mennyi ember benne marad egy bántalmazó kapcsolatban és szinte be mesélik maguknak hogy nem érdemelnek jobbat és megérdemlik amit kapnak. Jól tett a hős legalább az ő lelkiismerete tiszta azért a rendőrt hívatta volna, mert így csak szépen haza ballagnak.
2018. dec. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
HA ez valóban megtörtént volna, és HA Magyarországon, nos akkor a főhőst bilincsben viszik el és megkínálják: önbíráskodás, súlyos testi sértés, felfegyverkezve elkövetett garázdaság kombóval. Még felfüggesztve IS, minimum 5 év!!! De szerencsére ez NEM történt meg!
2018. dec. 1. 10:16
 3/12 Andizsuzsi ***** válasza:
0%
Ezért máshol is "megkínálják" önbíráskodásért.
2018. dec. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
Filmekben sokszor hoztak már fel példákat arra, hogy miért nem szabad ilyen helyzetben önbíráskodni. Legtöbbször olyat, hogy éppen filmforgatás van, a főhös pedig nincs tisztában ezzel így összeveri a színészt. Értem hogy itt nem ez történt, de a lényeg éppen az, hogy fogalmad sincs az előzményekről és akár halálos sérülést is okozhatsz annak az embernek. Nem, tényleg nincs joga senkinek bántalmaznia a másik embert, de ez minden esetben érvényes.
2018. dec. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

ma 11:33-nak


ŐSZINTÉN!


Ha a te barátnődet, lányodat vagy anyukádat ütné egy pasi az utcán, akkor ezek szerint inkább üsse, mintsem valaki közbelépjen?

2018. dec. 1. 11:49
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy ilyen esetben a bántalmazó fél (általában) összehúzza magát és meghunyászkodik.


Jópár éve szakítottam az exemmel, akivel aztán véletlenül összefutottam az utcán. Elkezdett kiabálni és rángatni, meg mindenfélének lehordott, mire egy férfi közbelépett és elzavarta. Én pl.hálás voltam neki, mert nem vagyok mazochista és idióta, hogy bennemaradjak egy ilyen kapcsolatban és lábtörlőnek sem tartom magam. Szóval nem tudom megérteni az ilyen nők lelkivilágát.


De ahogy hallom inkább az a jellemzőbb, hogy ilyenkor elfordítják a fejüket az emberek. Talán épp a fent említett példád miatt.


Én azt mondom, hogy aki nem lép az első agresszív viselkedésnél vagy pofonnál, az megérdemli a sorsát. Én sem tudtam az elején, hogy egy pszichopatával kerültem össze és amint láttam, hogy nem normális, leléptem. Az mellékes, hogy hónapokig zaklatott...sokan ilyenkor megbocsátanak. Ezt nem kellene.

2018. dec. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki önbíráskodásról beszél: ha azt látod, hogy éppen valakit bántalmaznak, az BŰNCSELEKMÉNY, ha te odalépsz és szólsz, hogy fejezze be a bűncselekményt, akkor az a bűncselekmény jogos megakadályozása kategória. Ha a bűncselekmény elkövető rád támad (vagy épp szándékában van rád támadni), akkor pedig JOGOS ÖNVÉDELEM. Tehát, ha "ütésre lép" az illető, vagy a karját lendíti, akkor az már támadási szándék (elvégre ha balta van a kezében és azt lendíti meg, azt se várom meg, amíg lesújt vele, csak, hogy visszaüthessek)
2018. dec. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Oké, ebben az esetben igazatok van. Ha téged is meg akar támadni akkor már valóban jogos önvédelem, de azért ez esetben sem mindegy, hogy egy fegyverrel szétloccsantod az agyát, vagy "csak" ütsz. És amúgy igen, minden ilyen esetben beavatkoznék valamilyen módon, és azt is elhiszem, hogy nem nagyon van idő mérlegelni, de ha már ez történt talán a legjobb lett volna mégis rendőrt hívni, mert így két tanú van ellened, a csaj meg utólag azt mondja, hogy csak leesett a lépcsőről.
2018. dec. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez is igaz, aki a jogos önvédelemmel jön, az is eleve bukóforduló, mert a csaj biztos hogy nem a hirtelen a semmiből előjött hős páncélos lovag mellé fog állni a zsernyákok előtt, szal végül a bátor hős fog kijönni rosszul az egészből.
2018. dec. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ha a bűncselekmény elkövető rád támad (vagy épp szándékában van rád támadni), akkor pedig JOGOS ÖNVÉDELEM"


A védelmi cselekménynek arányosnak kell lennie a támadással. A fent leírt példa nem erre utal.

2018. dec. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!