Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyerekkoromban nagyon szenyó...

Gyerekkoromban nagyon szenyó voltam egyik osztálytársammal, hogy tehetném jóvá?

Figyelt kérdés
Megvertem, leköptem, rendszeresen bántottam, csúfoltam, anyját apját... egy hülye kis f..szaopó gyerek voltam, legszívesebben pofán basznám az akkori önmagamat. Már 30-as férfiak vagyunk mindketten. Régóta nem láttam, vayg 20 éve, csak most dobta fel a facebook. Egy alkesz csóri lett belőle egy időben, de mostmár van családja gyerekei. Szinte szégyellnék eléállni, mindazért amit vele tettem. Kívánom a gyerekeinek ne legyen ilyenben része és legyenek nagyon boldogok..
2018. dec. 1. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Kérj tőle bocsánatot.

Láttad az Egyenesen át c. filmet?

2018. dec. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen: kérj tőle bocsánatot. Ő is tudja, hogy az, hogy egy hülye kis f...ó gyerek voltál iskolás korodban nem feltétlenül jelenti az, hogy felnőttként is az vagy. Szerintem kedves gesztus lenne és biztos jól esne neki. Ha netalán elutasítja, legalább akkor is nyugodt lehet a lelkiismereted, hogy megpróbáltad.
2018. dec. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mindenképp mondd el neki őszintén, hogy mit érzel és kérj bocsántot! Még ha látszólag el is utasít, hidd el, hogy legbelül neki is megnyugvás lesz tudni, hogy most már tiszteled őt és mélyen megbántad, amit tettél.
2018. dec. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánatot kérhetsz tőle szerintem, de azt a sok évet, amit megkeserítettél, már soha nem fogja visszakapni.
2018. dec. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tesómmal ugyanez volt, ő kb. 30 évesen állt a bántalmazott "gyerek" elé bocsánatot kérni, aki addigra felnőtt lett. Azt mondta neki, hogy már nem is emlékezett rá és hogy nem haragszik.

Szerintem te is kérj bocsánatot, jobb lesz a lelkiismeretednek. :)

2018. dec. 2. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egy ilyen "bántalmazott" gyerek voltam, meg is lett a nyoma sok esetben. :(

Jópár olyan ismerősöm bejelölt, akit enyhén szólva nem szívleltem.

Az első adandó alkalommal töröltem őket, én valahogy nem tudtam elfelejteni soha, amit tettek.

2018. dec. 2. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

En is mar 30 felett vagyok, most szerveznek altalanos iskolai talalkozot. A szervezo lanyt szerettem, ugyhogy neki privatban bevallottam, hogy rajta es 2-3 emberen kivul nem vagyok kivancsi senkire. Nekem megkeseritettek azokat az eveimet azok az osztalytarsaim, akik gunyoltak es kikozositettek, csak mert csoro es csunya lany voltam.

Haragudni nem haragszom rajuk, de nem erdekelnek, mert nagyon sok terhet, onbizalomhianyt es komplexust kaptam toluk, amik neha a mai napig keseritik az eletemet.


Ok mondjuk biztos nem kernenek bocsanatot, eszukbe sem jutna, hogy mennyire bantottak.

Te viszont probald meg, szerintem nagyon jo dolog, hogy igy gondolkodsz.

2018. dec. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon sokat szekáltak az általános iskolában (bár szerencsére fizikai bántalmazásig vagy verekedésig nem fajult a dolog). Nem haragszom ezért senkire, legföljebb a tanárokra, akik nem nagyon avatkoztak közbe. Az osztálytársaim is nyilván mind felnőttek már, benőtt a fejük lágya, remélhetőleg nem agresszív állatok lettek. Ha valamelyik előkerülne, és bocsánatot kérne, az jól esne nekem, de nem várnám el. De szívesen elbeszélgetnék vele arról, hogy beszélgessen el a saját gyerekeivel a témáról: gondolom, a tanárok ma se tesznek sokat az ilyesmi megállítása érdekében, akkor legalább a szülők tegyenek.
2018. dec. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!