Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Öbizalomhiányból ki lehet...

Öbizalomhiányból ki lehet jönni? Mennyit lehet fejlődni szakszerű segítséggel?

Figyelt kérdés
Coach-ra gondoltam.
2018. dec. 2. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Rengeteget.
2018. dec. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha van akaraterod magadtol is menni fog. Ne allits nagy celokat magad ele, es mindennap gyozd le magad. Mashogy ndm megy, a coach is ezt csinaltatna veled.
2018. dec. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, tudsz javítani a helyzeten, de ha te is olyan ember vagy, akivel egész életében azt éreztették, hogy értéktelen, akkor teljesen soha nem fogsz tudni megjavulni.
2018. dec. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz.Saját tapasztalat.
2018. dec. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet hármassal. Az önbizalomhiány gyerekkorból jön általában, és a múltat lassan, de biztosan magad mögött tudod hagyni. A coach sokféle van, inkább pszichológust javaslok.
2018. dec. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, persze, magad mögött tudod hagyni a múltat. Ezt mondd a nárcisztikus személyiségzavaros apámnak, vagy az elkerülő személyiségzavaros anyámnak, akiket egész életükben, gyerekkoruktól kezdve kisebb-nagyobb traumák érték, és olyan mélyen gyökerező problémáik vannak, hogy már sohasem lesznek egészséges emberek. Tudom, miről beszélek, mert 20 éve velük élek, és tudom, miért lettek ilyenek. Az évek során egyre több múltbeli beszámolójukat ismertem meg, és egyszerűen émelyítő volt, ahogy kamaszkoromra összeállt a fejemben a kép, hogy miért és hogyan is lett ilyen eltorzult a személyiségük a sok apróbb megrázkódtatás hatására. Az ilyen sérült embereket nem egyetlen nagy trauma érte, hanem több évtizeden keresztül kapták innen is, onnan is a pofonokat, hol itt rúgtak beléjük, hol ott. Ezen nem lehet csak úgy túllépni, mert az ember egész életén át hordozza magával ezeket a nyomokat.
2018. dec. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ők nem is akartak változni.

Aki akar, tud is.

2018. dec. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!