Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Folyamatosan a pénzen aggódom?

Folyamatosan a pénzen aggódom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

22 éves srác vagyok és minden egyes nap a pénz körül forog. Osztok, szorzok és bár tehetném de nem költök szinte semmit. Munkában is kenyeret és szalámit eszek és ha néha megengedek magamnak egy jobb minőségű szendvicset utána azon agyalok mennyi mindent lehetett volna annak az árán venni. Ez már nem kicsit beteges. Talán a szülői neveltetés és pénz éhességük miatt alakult ez ki bennem (ugyanis sokféle módon próbálnak mai napig is lehúzni) . Tudni kell még rólam ,hogy külföldön dolgozom jelenleg és azért ,hogy pár adósságom kifizessem ami ha minden jól megy januárban intézve lesz és utána még max fél év aztán nem tartozom senkinek. Jelenleg erre gyűjtök. Viszont szomorú ,hogy csak kuporgatom a papírdarabokat és elmegy közben mellettem az élet. Ha minden jól megy akkor jövő ilyenkorra már lesz egy autóm és némi félre tett pénzem illetve a legfontosabb ,hogy otthon leszek. Csak attól félek ,hogy utána sem tudom élvezni az anyagi biztonságot és egyéb dolgokat. Persze nem azt mondom ,hogy segítsetek hogy szórjam el a pénzem csak ne legyek ilyen fillérb@.szó. Távlati terveim közt szerepel a későbbiekben egy családi ház amit nyílván nem az innen hazavitt pénzem fog megoldani . Talán amíg azt el nem érem csak betegesen gyűjtögetek? És így megy el fél életem? Vagy akár ez normális is lehet ,hogy ennyire félti az ember a pénzét?


2018. dec. 2. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Erről ez jut eszembe:


[link]

2018. dec. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ennyire rossz étrenddel gyakorlatilag nem fogsz tovább élni 50-60 évnél.
2018. dec. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

A minőségi élet pénzbe kerül.


Magamból indulok ki. Nem azért, hogy szimpatizáljak, hanem azért, hogy lássad, így is van élet, hogy a fogamhoz verem a garast.


Úgy tudsz jobban spórolni a kaján, hogy elkezdesz otthon termeszteni: paradicsom, paprika, gyümölcsök, répa - ezek egyszerűen megteremnek.


Én fillér dugó voltam rendesen. 17 ezer forintból éltem havonta 2005-2006 között. Ez azt jelentette, hogy volt, hogy az utcán aludtam, mert nem volt pénzem szállásra. Én akkor 21 voltam. Aztán lett ösztöndíjam, munkám, pénzem. Akkor sem engedhettem meg a minőségi kajákat. De egyetem végzése után lett normális fizetésem és akkor már inkább a minőségi kaja és mozgás jött az életembe, de még mindig spóroltam. A kínaiból öltöztem, az őstermelőktől vettem zöldséget (ami olcsóbb volt, mint a piacon, vagy boltban), virág ládában nőtt a zöldség az albérletben, ahol 5en laktunk egy szobában.


Nem születtem bele a gazdagságba, nem sikerült elérnem a gazdagságot. Most is spórolok minden vackon. Nem járok kulturálódni, koncertre, színházba, moziba. Nem iszom alkoholt, nem dohányzom, sokat bringázom (olcsóbb, mint a helyi közlekedés és gyorsabb is). Nyaralni nem járok, stb. De járok edzeni, kirándulok nyáron, játékesteket tartunk haverokkal.


Magyar mérnöki fizetésből kutatás-fejlesztésben ritkán engedhetem meg magamnak azt a luxust, amit Kárdár-korszakban minden munkás megkapott. Amellett, hogy albérletet is kell fizetnem, nagyon nehéz félre rakni.

2018. dec. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Autóról jut eszembe [link]


Hallgasd meg, igazat mond régen bankban dolgozott, több része van.


Például valaki egy kocsiért 8 évet dolgozott és vett el az életéből, megéri? adósságba van stb...

2018. dec. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Nem rossz ez az előadás. De vannak benne erős túlzások.

A 2-3% alatti diákhitelt pl felesleges visszatörleszteni, mert többet ér az a pénz, amit kapsz, mint amibe kerül a hitel. Én belerakok 1.5 milliót és utána busszal járok és nem veszek inkább autót, akkor napi szinten 2 órát ba*ok el arra, hogy buszozok és spórolok, de visszafizettem a hitelem, mintsem vettem volna 800 ezerért egy autót és napi 2 órát mással tölteném.

Az autó idő nyerő. Hiába van busz.


Nagyon sok mindenben rosszul bánok a pénzzel. Úgyhogy ez a sorozat nekem nem is lesz szentírás, de segít. Köszi!

2018. dec. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Nyugodj meg.

Addig amig van mit enned,legyèl inkábn boldog.

Ha eszel gondolj,mindìg a hajlèktalanokra,hogy ők ezert a falatèrt mindent megadnának. :)

2018. dec. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Filippi 4:6-7 Hungarian New Translation (NT-HU)


6 Semmiért se aggódjatok, hanem imádságban és könyörgésben mindenkor hálaadással tárjátok fel kéréseiteket Isten előtt;

7 és Isten békessége, mely minden értelmet meghalad, meg fogja őrizni szíveteket és gondolataitokat a Krisztus Jézusban

2018. dec. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vatikáni valutából még nem adnak zsömlét a boltban.
2018. dec. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!