Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy életen át csaltam és...

Egy életen át csaltam és hazudtam még magamnak is. Szerintetek mindenki így van vele?

Figyelt kérdés

Mai nap volt szerencsém beszélgetni egy régi barátommal. Más irányba sodort minket a sors, és kicsit elgondolkoztam a saját dolgaimon. Pár gondolat tisztán megfogalmazódott bennem amit úgy éreztem mindig is tudtam de a súlyát még csak most kezdem megismerni.

Először is amióta az eszemet tudom egy jól szituált, jó beszélő képességgel megáldott nagydumás csaló voltam. Sose voltam túl erős, túl okos vagy bármiben tehetséges. Viszont ami mindig nagyon ment az az emberek kiismerése. Mindig rövid egy légtérben töltött idő után rájöttem kinek mit és hogyan kel mondani hogy úgy legyen minden ahogy én akarom. (Édesapám ezalól kivétel. Őt a mai napig nem tudtam megfejteni.) Mindig mindenki kedvelt egy két kivétellel. Csak akkor volt haragosom ha én azt úgy szerettem volna valami miatt. Állásinterjúkon és vizsgákon se volt soha nehéz eladnom magam. Mindig ösztönösen jött hogy mikor kell odalépnem vagy meghúznom magam. Nőknél se volt soha problémám. Mindegyiknek csak azt mondtam ami rájuk volt írva hogy hallani akarnak, és gond nélkül ment minden. Aztán ha volt jobb akkor váltottam.

Csalás szinten a szín 5-ös érettségim annak idején szintén csalva lett meg. Puskáztam mindent. Persze senki se tud róla a mai napig.

Belerültem egy elit egyetemre ahol olyan kemény volt a tanulnivaló hogy azt hittem első félév és kibukok. Itt rájöttem hogy csak fejlesztenem kell a technikákat. Nem jártsm be, hanem a felsőbbévesektől vásároltam jegyzeteket, majd puskákat írtam belőlük. Minimális tanulással le is diplomáztam és három éve dolgozok.

A munka az egyedüli dolog amit nem csalok le az életben. Egyfelől mert jó vagyok benne, meg vannak velem elégedve. Másfelől úgy érzem hogyha fizetek valamiért akkor elvárom a minőségi szolgáltatást. És ezért ha emgem fizetnek én is odateszem magam.


De ezen kívül az egész életemet csaltam vagy blöfföltem. Iskola, nyelvvizsgák amikből megszólalni alig megy, párkeresés, hétköznapi dolgok, minden.


Szerintetek ettől én erkölcstelen ember vagyok? Vagy mindenki ezt csinálja?


2018. dec. 2. 23:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mindeki ezt csinálna ha tudna. :)

Ezzel egyébként nincs baj, nekem is vannak olyan emberek akikkel másképp kell beszélnem, azt mondom és ugy ahogy hallani szeretne VISZONT NEM HAZUDOK.

Most le fognak pontozni ezért, az iskolai csalás se rossz . Nekem Ninc s erettsegim viszont a munkahelyemen 1 év alatt vezetővé léptettek elő,nem a diplomamert meg az érettségiért hanem mert jó vagyok benne és szeretem csinálni pedig hozzáteszem könyvelek,irányítok , főnök jobb és bal keze vagyok szóval ennyit az iskoláról......

Lényegében nem vagy rossz ember ha ezeket a dolgokat jókra használod. Az h eladod magad meg sokat fog neked segíteni. Szóval én irigyellek , addig nem vagy rossz még nem más kárára teszed, és nem hazugságok árán jutsz ahhoz amit szeretnél.

2018. dec. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Patrick Jane te vagy az? :D
2018. dec. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvvizsga szóbeli részén hogy tudtál csalni?
2018. dec. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Igazából ez az, amit street skillnek vagy life skillsnek hívnak. A self-made-menek, a politikusok pont ebben nagyon jók. Az a fajta csávó lehetsz, mint a Breaking Bad Saul Goodman-je. Papíron minden rendben van nála, de igazából folyamatosan erősen megkérdőjelezhető erkölcsileg, amit csinál...


Én nem tudlak megítélni ezért. Van egy véleményem erről, de az az igazság, hogy az élet téged igazol, mert nekem 26 éves koromig minimális volt a kontaktom csajokkal, téged meg zabálnak a nők. Úgy látszik, mégiscsak ez kell nekik. A legfontosabbat, a munkát meg nem csalod el. Végső soron szerintem az a kérdés, hogy ártasz-e másoknak, ezzel. Ha nem, akkor jó vagy.

2018. dec. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem hogy írnál erről egy könyvet.
2018. dec. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A mindenki azért erős túlzás, de elég sokan szerintem. Én amúgy most a 2. szakmámat csinálom, ami egy ráépülés és az osztályomnak minimum a fele úgy ment át a tavalyi vizsgákon, hogy kipuskázták az egész szóbelit+írásbelit. Pl. volt egy gyerek, aki az egyik legjobb írásbelit írta az egész évfolyamban, ami azért is érdekes, mert mindig is egy sötét suttyó volt, kb. minden órát ellógott, sőt, pár héttel a vizsga előtt még ott szenvedett vele órán egy tanár, mert egy másodfokú egyenletet nem tudott megoldani, miközben már le is érettségizett...Aztán "csodálatos módon" sikerült alig pár hét leforgása alatt bepótolnia több év anyagát :D

Én amúgy személy szerint nem tudnék puskázni, még így év közben a kisdogákon sem, mert így is folyton elégedetlen vagyok magammal, pl. érettségin is 2 négyesem lett meg 4 db ötösöm, pedig egy szót se puskáztam ki, mégis folyton emésztgetem magam, hogy amúgy nem érdemelnék ilyen jó jegyeket, csak a tanárok kedvesen osztályoztak, meg könnyű tételeket is húztam, stb..Szóval kb. elsüllyednék, ha puskáznék és hiába kapnék csak 5-ösöket, tudnám, hogy az nem az én érdemem. De sokszor tapasztalom, hogy az emberek meghökkennek, amikor mondom, hogy sose csalok, még ilyen apróbb dolgokban eem, szóval tuti sokan csinálják ezt :D

2018. dec. 3. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem undorító, de te tudod.
2018. dec. 3. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sokan így vannak ezzel, nem vagy egyedül :-)
2018. dec. 3. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is attól függ, hogy mire használod. Az a kérdés, hogy szép lesz e ami létre jön vagy bűzlik.


(szerintem amúgy a kormányunk is itt bukik el. lényegében összevissza csalnak és szabály átlépéseket nem valami szép dologért teszik, hanem... szóval ez jó példa, jól megmutatja, hogy mi a baj. aki szabályokat szeg, annak nagyon résen kellene lenni, hogy még tuti klassz dolgot hoz e létre, vagy igazából rombol. ezt asszem a apple fejes csávó mondta, hogy nem a jövedelem számít, hanem építesz e vagy rombolsz. utóbbival is lehet sokat keresni.)

2018. dec. 3. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egy igazi svindler vagy, ez is tudás valahol... nőknél kifejezetten sokra lehet vele menni, mint ahogy írtad is.
2018. dec. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!