Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy életen át csaltam és...

Egy életen át csaltam és hazudtam még magamnak is. Szerintetek mindenki így van vele?

Figyelt kérdés

Mai nap volt szerencsém beszélgetni egy régi barátommal. Más irányba sodort minket a sors, és kicsit elgondolkoztam a saját dolgaimon. Pár gondolat tisztán megfogalmazódott bennem amit úgy éreztem mindig is tudtam de a súlyát még csak most kezdem megismerni.

Először is amióta az eszemet tudom egy jól szituált, jó beszélő képességgel megáldott nagydumás csaló voltam. Sose voltam túl erős, túl okos vagy bármiben tehetséges. Viszont ami mindig nagyon ment az az emberek kiismerése. Mindig rövid egy légtérben töltött idő után rájöttem kinek mit és hogyan kel mondani hogy úgy legyen minden ahogy én akarom. (Édesapám ezalól kivétel. Őt a mai napig nem tudtam megfejteni.) Mindig mindenki kedvelt egy két kivétellel. Csak akkor volt haragosom ha én azt úgy szerettem volna valami miatt. Állásinterjúkon és vizsgákon se volt soha nehéz eladnom magam. Mindig ösztönösen jött hogy mikor kell odalépnem vagy meghúznom magam. Nőknél se volt soha problémám. Mindegyiknek csak azt mondtam ami rájuk volt írva hogy hallani akarnak, és gond nélkül ment minden. Aztán ha volt jobb akkor váltottam.

Csalás szinten a szín 5-ös érettségim annak idején szintén csalva lett meg. Puskáztam mindent. Persze senki se tud róla a mai napig.

Belerültem egy elit egyetemre ahol olyan kemény volt a tanulnivaló hogy azt hittem első félév és kibukok. Itt rájöttem hogy csak fejlesztenem kell a technikákat. Nem jártsm be, hanem a felsőbbévesektől vásároltam jegyzeteket, majd puskákat írtam belőlük. Minimális tanulással le is diplomáztam és három éve dolgozok.

A munka az egyedüli dolog amit nem csalok le az életben. Egyfelől mert jó vagyok benne, meg vannak velem elégedve. Másfelől úgy érzem hogyha fizetek valamiért akkor elvárom a minőségi szolgáltatást. És ezért ha emgem fizetnek én is odateszem magam.


De ezen kívül az egész életemet csaltam vagy blöfföltem. Iskola, nyelvvizsgák amikből megszólalni alig megy, párkeresés, hétköznapi dolgok, minden.


Szerintetek ettől én erkölcstelen ember vagyok? Vagy mindenki ezt csinálja?


2018. dec. 2. 23:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nincs mindenki így vele.

Ne árts magadnak, és másoknak. Azon kívül (majdnem) mindent szabad.

Ártottál magadnak? Másoknak?

Megvan a válaszod is rá.

2018. dec. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A kérdező most is csalna, de nem megy.

Ennek a fele kamu meg egyébként is egy kitalált történet :)

2018. dec. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is kamu de mind1
2018. dec. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!