Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy gyerekkorba...

Miért van az, hogy gyerekkorban, esetleg kamaszkorban sokkal nyitottabbak az emberek, mint felnőttkorban?

Figyelt kérdés
Úgy tapasztaltam, hogy gyerekkorban, kamaszkorban még azért úgyahogy elbeszélgetnek olyannal is, akik nem annyira szimpatikusak, akiket nem annyira kedvelnek. Felnőttkorban viszont teljesen elhatárolódnak az ilyesmitől, aki nem szimpatikus azt egyszerűen és könyörtelenül lekoptatják a fenébe, mondván hogy kinek van erre szüksége hogy ilyennel beszéljen. Felnőttkorban sokkal távolságtartóbbak az emberek, mint gyerek- és kamaszkorban. Ez miért van?
2018. dec. 3. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Én pont, hogy fordítva vettem ezt észre.
2018. dec. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
szerintem ez fordítva van
2018. dec. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Pont, hogy fordítva!
2018. dec. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pedig régen még úgyahogy elbeszélgettek velem az emberek, kortársaim, most meg már így felnőttkorban nem nagyon hajlandóak rá
2018. dec. 3. 10:13
 5/10 anonim ***** válasza:
lehet azóta rossz irányba változtál
2018. dec. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez engem is mindig érdekelt. Ha egy kicsit tapintatosabbak, őszintén érdeklődők és megbízhatóbbak lennének a felnőttek, akkor sokkal jobb lenne a kapcsolat köztük.
2018. dec. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az első három válaszoló lehet, hogy azért mondja, hogy fordítva volt, mert a gyerekként a 90-2000es években már nem volt jellemző a gyerekek gyakori haverkodása és a médiában is nagyonm sok negatív téma tolódik most is a gyerekeknek, a családok sem annyira összetartóak, stb.

A suliban nálunk jellemzően azok a gyerekek piszkálták a többieket, akiknek a családban voltak gondjaik.

2018. dec. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A felnőttek fásultak, sok dologban már nem hisznek, nem hisznek a változásban, a jóban a sok kudarc miatt.

Stresszesek, a sok munka és teendő miatt hulla fáradtak. Idejük nincs semmire, amikor lenne, akkor energiájuk nincs.

2018. dec. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg a kutyakölyköket: ők is ugyanígy viselkednek - persze a maguk szintjén.
2018. dec. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálam is pont fordítva volt. Gyerekként voltam nagyon elutasító, most 24 vagyok és sokkal nyitottb vagyok mint akár 18 évesen.
2020. febr. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!