Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti sem szereteitek a Mindensze...

Ti sem szereteitek a Mindenszenteket, mert nem az az értelme, ami lenne?

Figyelt kérdés

Szóval, minden évben végig jártuk a temetőturát a szüleimmel... Már előtte be vannak pörögve, hogy vajon övék lesz-e legnagyobb koszorú. Miéet nincs kész semmi.


Aztán ott meg a tömegnyomor, nekem teljesen nem jön át ilyenkor a hangulat, az emlékezése.


Ugyanis egyiküket sem ismertem nagyon, a legtöbbjük meg is halt, mielőtt megszülettem, sosem ismertem... Így kicsit okafogyottá is vált. Amit nem értek, hogy miért nem lehet temetőben mosolyogni (nem hangos vihogás), mert nekem mindig a szép, vicces emlékek jutnak eszembe egy emberről... Amikor meg olyan büdös lett a mécsesünk, hogy belengte az egész temetőt, kétségtelenül nevettem.


Meg arról szól, hogy ki kivel találkozik ilyenkor, beszélgetnek.


Meg egyébként azt sem értem, hogy miért ne lehetne, akár szülővel menni???? Hogyan menjek, haverokkal??? Ezt meg végképp nem értem.


De nekem még mindig személyesebb, bensőségesebb, ha itthon gyújtasz egy gyertyát, vagy mécsest, mint ez a képmutatás.


Ha elköltözök, biztos nem temetőtúrázok...



2018. nov. 2. 08:48
 1/5 A kérdező kommentje:

Véleményt kértem, hogy ti ezt hogyan látjátok... Vagy csak én vagyok olyan, aki ezt utálja teljesen.


Amúyg egy kínszenvedés volt, pedig régebben szerettem díszíteni a sírokat. Ja meg a szokásos veszekedés (ez maradt otthon, nem gyullad meg a mécses)..


A másik kérdésem, hogy miért gáz szülővel menni??? Nem valami szórakoztató koncert, ide együtt jár a család.

2018. nov. 2. 08:56
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretek temetőbe járni, de én ismertem azokat a halottakat, akiknek a sírjára virágot és mécsest viszek. Sokak nem is ismerhetik meg a dédimamájukat, nekünk hálistennek sokáig élhetett, és én hálás vagyok neki az erkölcsi tanításaiért, ma is a példaképemnek tekintem. Aztán a temetőben van már sajnos a nagyapám is, aki az utolsó 500 forintját is nem egyszer rám költötte, hogy boldognak láthasson. Ezért én nem csak Mindenszentekkor, máskor is viszek virágot a sírjukra, már csak így tudom nekik meghálálni. Az meg nem érdekel, ki milyen koszorút visz, ez a kötődés ill. a pénztárca dolga.

De a te eseted is teljesen érthető. Nem ismerted őket, így nincs kötődésed irántuk. Nem tehetsz róla.

2018. nov. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ki mondja, hogy gáz szülővel menni, vagy honnan jön ez? Még csak nem is hallottam ilyet
2018. nov. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ott beszélték, hogy majdnem 20 évesen anyámékkal voltam...
2018. nov. 2. 17:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Mások véleményét pont lefosom. Tégy te is így szerintem.
2018. nov. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!