Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ismételgeti mindenki az...

Miért ismételgeti mindenki az üres "Ne add fel! " és "Állj ki magadért! " közhelyeket, amikor nem hogy ők nem csinálják ezt, de amikor én meg mégis, kioktatnak érte?

Figyelt kérdés

Család és barátok is. Mindenki nyomatja ezeket a filmekből tanult maszlagokat, aztán mind az első nehézségnél fülét farkát behúzza. Amikor konfliktus van félnek beleállni. Amikor meg én beleállok akkor utána azt hallgatom hogy "Nem tudod kivel vesztél össze. Lehet hogy fontos ember, lehet baj lesz ebből!" Minden egyes alkalommal. Mikor egy éve a nyomorult takarító lecseszett egy multiban, és ok nélkül kiabált velem (semmi bajom a takarítókkal, ne értsetek félre), akkor is azt hallgattam a családtól hogy nem kellett volna visszaszólni, lehet valami ismerős ismerőse. Felnőtt emberként elvárnák hogy ne álljak ki magamért. Közben otthon a négy fal között azt magyarázzák maguknak hogy mekkora féreg az aki csak mások háta mögött mer megszólalni. Persze mikor rákérdezek hogy is van ez, mindig megmagyarázzák maguknak hogy ez most miért kivételes szituáció.

Emellett ha valami nem sikerül elsőre akkor minden gyökér a környezetemben letudja azzal hogy "Hát én ehez nem értek, nincs tehetségem benne, nem erre születtem" ha meg nekem kell idő hozzá akkor addig míg újra és újra nem sikerül csak makacs és idióta vagyok aki nem tanul a hibákból. Utána meg azzal vagyok megvádolva hogy vagy tehetséges vagyok és nekem gond nélkül megy minden, vagy ha anyagi eredményem van akkor biztos kapcsolatok miatt van vagy alám tették. Pedig büdös életben nem dolgoztam egy percet se ismerősnél és otthonról se kaptam soha semmit. Ma végleg elegem lett egy beszólás miatt.


2018. dec. 4. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyenge jellemmel rendelkeznek az ismerőseid. Ennyi az oka.
2018. dec. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim pont úgy viselkednek, ahogy az első bekezdésben leírtad. Otthon jár a szájuk, de kapun kívül ritkán állnak ki magukért. Mondjuk nem vagyok meglepve, ha azt nézem, hogy az ő generációjuk (Ratkó-gyerekek) milyen társadalmi légkörben nevelkedtek fel.

Ezzel együtt is kellemetlen és kiskorom óta összezavart az erre vonatkozó példamutatásuk. Sajnos az lett az eredménye, hogy ha sok nyelés és bizonytalankodás után végül kiállok magamért, akkor az általában rosszkor, rossz helyen történik, az addig elfojtott haragom pedig kontroll nélkül tör elő.

Plusz hamar fel is adom, ha valami elsőre nem sikerül. Bár olyan "makacs és idióta" lennék, mint te, aki nem nyugszik, amíg meg nem csinálja, amit elkezdett! Ha pedig irigyek a sikeredre, mert azok, az legyen az ő bajuk. A leírásod szerint visszahúznának a dagonyába, ha tudnának. Az emberek egy jó része ilyen, ezen bosszankodsz most.

2018. dec. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"ő generációjuk (Ratkó-gyerekek) milyen társadalmi légkörben nevelkedtek fel."


Azért, hozzá kell tenni, hogy nagyon sok dolog nem változott.


Amúgy meg neadd fel!!! És állj ki magadér!! hülyelány! (Lány vagy amúgy?)

2018. dec. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!