Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Most vettem egy lakást, mely...

Most vettem egy lakást, mely teljesen üres. Festés előtt áll, teljesen üres mégis érdekes szag van bent. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Az épület egy tégla társaház kb 40 éves. Folyamatosan szellőztetek, de hasztalan.

Köszönöm a praktikákat.


2018. jún. 22. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit jelent, hogy érdekes szag? Penész, doh? Vagy valami rothadt szerves anyag szag?
2018. jún. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Padló vagy műanyag burkolat alá befolyt víz szaga, aki ott lakott x évig, az is hagy nyomot, dohányszag, bármi lehet. Festés után remélhetőleg elmúlik.
2018. jún. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem penész vagy doh azt felismerném. Egyelőre nem tudom beazonosítani, de most mosdókagylót, wc-t, konyhát is cserélünk csövekkel együtt, hátha... Nem gondolnám, hogy bent dohányoztak volna, de azt a szagot is felismerném, és akkor nem lehetne hófehér se elvileg a plafon. Tényleg nem tudom mi lehet ez, érdekes.
2018. jún. 22. 17:14
 4/6 anonim ***** válasza:
vízipipa.
2018. jún. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csatornaszag?

Ha nem lakták, hiányozhat a bűzelzáró, illetve ha nem folyt le víz, annak is lehet szaga.

2018. jún. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Frissen lefestett radiátoroknak / konvektoroknak szokott egy érdekes (bár nem kellemetlen) szaga lenni. Ez az első fűtési szezon végére el szokott múlni.


Padlószőnyegnek, padlószőnyeg / linóleum alatti ragasztásnak szintén fura, néha egyenesen torokkaparó szaga tud lenni. Azon csak a felszedés, leburkolás segít.


A falak is képesek beszívni és lassan visszaadni szagokat. Ha az előző tulaj lecsókolbászt evett lecsókolbásszal, akkor még hónapok múlva is előfordul, hogy az ember hazamegy és lecsókolbász szagot érez. Ezen a festés szokott segíteni.

2018. jún. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!