Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy 16 GB-os pendrive-o...

Vettem egy 16 GB-os pendrive-ot. Teljesen üres, mégis azt írja ki, amikor egy 8 GB-os filmet rá akarok tenni, hogy "A fájl mérete túl nagy a fájlrendszerhez". Mi lehet a gond? Mit kell rajta állítanom?

Figyelt kérdés

2016. jan. 23. 15:04
 1/6 BM-Striker ***** válasza:
100%
NTFS-ra vagy exFAT-ta kell formáznod a pendrive-ot.
2016. jan. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Formázd át ntfs-re , a gyári fat32-es pendrivera nem tudsz 4gb-nál nagyobb fájlt egyben másolni.
2016. jan. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:
75%

Az NTFS nem előnyös egy pen drive -nak hamarabb gallyra vágódik tőle. Az exFAT -ot meg nem támogatja minden, pl. a frissítések nélküli Windows XP és Vista sem.


Szóval átformázás előtt ajánlott átgondolni a dolgot.

2016. jan. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezek nem hímes tojások, nem kell széltől is óvni pendrive-ot. Nyugodtan formázd NTFS fájlrendszerre akkor rámegy a nagyobb fájl. 5 éves 8gb pendrive-om van, isten tudja hányszor lett NTFS-re formázva és semmi baja. Ami még elromolhat az el is fog romlani. Ha 2 évnél tovább használod az amúgy is nyereség az árához képest.
2016. jan. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem a 4 gigás adata pendrive 1,5-2 év alatt tönkrement
2016. jan. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#3

Nekem már az egyik pendrivom lassan 10 éves és mindig NTFS-re volt formázva már legalább 100x és még mindig nincs semmi baja.


Egyébként formázd le NTFS-re mert azt támogatja a TV is (ha persze azon akarod nézni a filmet), exfat-ot pedig nem minden eszköz/pendrive támogatja.

2016. jan. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!