Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy kell tanulni?

Hogy kell tanulni?

Figyelt kérdés
Valaki leírná hogy néz ki egy jó tanulás?
2018. dec. 5. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt leír pár módszert, ami segíthet. [link]


(Nekem külföldön volt TANULÁSI TECHNIKÁK órám (Minden hét 1 60 perces óra) ahol a tanár megtanította a különböző módszereket majd kiosztott feladatokat amiket voltak pl szituációs feladatok és azt kellett elemezni vagy hogy egy szöbvegből mi a lényeg, hogyabn lehet az információit hasznosan kiemelni, stb. - Mivel már nincsenek meg 15 év után a jegyzetek így honlapot tudok küldeni )


Én leírom, hogyan csináltam.


Mateknál meg fizikánál leírtam a feladatokat és újra meg újra megoldottam.


Angolon a szó tanulást úgy csináltam, hogy először átnéztewm a szavakat, aztán papír fecnikra felírtam őket magyarul, beledobáltam egy sapkába és egyesével kihúztam őket majd leírtam angolul, cégül leellenőriztem a utolsó fecni kihúzása után is, hogy helyesen írtam e le. És ezt kb 3x megcsináltam.


Törit meg hasonlókat úgy tanultam, hogy a könyvből, miután elolvastam, kihúztam a lényegesebb infókat; a jegyzeteimből úgy szintén. Utána csináltam egy új jegyzetet a kiemelt részekből. Addigra már valami benne volt a fejemben. És utána az új jegyzeteimből tanulgattam.


A jegyzeteimet mindig vázlatpontokban írtam, mert úgy jobban átlátható volt.

2018. dec. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonymousreview60 ***** válasza:

A kérdésed nem világos. De a kb. válasz: A jó tanulási módszerrel tartósan megmaradó tudást lehet elérni.

A magyar diákok nagy részére jellemző kampányszerű tanulás kerülendő. Van, aki sokszor végigolvassa a könyvet, van aki egyszer, de lassan, és ugyanannyit értenek/jegyeznek meg. Jellemzően sokat segít a szöveges - de még inkább a rajzos - vázlat. Utóbbi sokkal időigényesebb, de könnyebben visszahívható, de csak 1 személy érti, mások alig.

Számos kiadvány taglalja a tanulás hatékonyságát növelő módszereket:

[link]

[link]

[link]

[link]

2018. dec. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%

A lényeget kell kiragadni.

Amit az 1-es ír az időpazarlás, egyetemen pl nincs idő újra leírni egy több száz oldalas könyvet. Szavakat sem tanultam soha cetlin, annak sem látom értelmét, tépkedni meg írogatni...ugyanazt éred el ha letakarod a lefordított részt és úgy próbálod meg memorizálni a szó jelentését. Szóval lényeg kiragadása és ismétlés. De nincs olyan, hogy jó tanulás. Ami neked bejön az a jó.

2018. dec. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonymousreview60 ***** válasza:

Szótanuláshoz: Erősen javasolt egy mobilos szótanulóprogram, mert azt a budin is lehet alkalmazni, és a zombi-vagyok-bedugom-a-fülest-a-buszon idő is kihasználható.


Idegennyelvi nyelvtan: Érdemes az éppen tanult anyaggal, kézzel(!) mondatokat vagy rövidebb történetet írni.


Történelem: Kulcsszavak kiemelése a könyvben, köréjük vázlat felépítése. A történésből tudjuk, mi történt. Utána a kérdések fontossági sorrendben: Miért? Hogyan? Ki? Hol? (A Ki? kb. megadja), Mikor?(A Ki? kb. megadja.) A történelemlecke így kb. egy táblázatba rendezhető, de még jobb, ha egy folyamatban tudod elképzelni, és 1 nyitó és 1 záró kifejezés közé fel tudod fűzni az egészet.


Fizika: Sosem típusfeladatokban gondolkodj, hanem: Mi ismert? Mit keresünk? Milyen összefüggések kötik össze ezeket? Összességében: Ne példamegoldást tanulj, hanem gondolkodni.

2018. dec. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!