Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy átlag magyar családnál...

Egy átlag magyar családnál hány százezer megy el Karácsonykor?

Figyelt kérdés
Ajándékokkal mindennel együtt.

2018. dec. 6. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Átlag magyar családnál nem mennek el százezrek.


Nem mindenki tud 50-100 000 Ft-os ajándékokat vásárolni, meg mindenből a legjobbat venni. Egy átlag magyar családnál max 5000 Ft értékben tudok elképzelni egy könyvet fejenként ajándékba.

2018. dec. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 October15 ***** válasza:

Hogy érted az átlagot?

Amiből szám szerint a legtöbb van?

A középosztályba tartozóknál?

A KSH szerinti átlag bért megkeresőknél?


Utóbbi kettőnél akármennyi. Az elsőnél meg elég nehéz elképzelni, hogy akár csak ~100k is elmenne külön a karácsonyra.

2018. dec. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 October15 ***** válasza:
100%

1.: Azért a fejenként 5k az elég erős. :D Habár attól függ, hogy mekkora a család. Én azt mondanám, hogy egy 2 gyerekes család [4 fő] esetén ~80k lehet a kaja, pia, ajándék feltéve, hogy a szülők is vesznek valamit egymásnak.


De normális országokban ezt nem átlagnak hanem szegénynek, létminimum alatt élőnek hívják. Akiket általában anyáznak, hogy a "mocskos gazdagok" azok normális országokban a középosztály tagjai.

2018. dec. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha apám ugyanúgy a földeken dolgozna mint régen, anyum meg gyárban, akkor nekünk gyerekeknek fejenként 10-10 ezer. Most hogy egyik szülőm külföldön dolgozik sem eresztjük az ajándékozást bőlére. 20 ezer forintot kapunk amiből vehetünk magunknak akármit.

Én és a párom 30 ezer forint értékben szoktunk vásárolni egymásnak. Ha lesz gyerekünk, nem fog pénzt kapni ünnepre szerintem, nagyon kiábrándító. :D Kisebb korában még nem nagy értéke van az ajándékoknak így ott csak játékokat/ruhákat kapna (nem 50-100 ezerért!!). 14 után pedig épp amire szüksége van emberi keretek közt. Ha befizetjük valami élményre nem restellek kiadni 50 ezret sem, vagy ha épp utazni megyünk. Ha csak ajándékot kap a max 30 ezer körül a mérvadó. Kivéve persze ha telefont, gépet kap.

2018. dec. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na igen négyes vagyok, amit összegezve elfelejtettem, négy tagú család vagyunk, és 100 ezernél nem megy el több. De ebbe benne van a benzin, kaja, ajándék, minden.
2018. dec. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy az átlag magyar családok százezreket költenének. Az átlag családban meg sem keresnek több százezret egy hónap alatt a szülők, örülnek, ha kijönnek a pénzből hó végére. Nem hinném, hogy karácsonykor hirtelen lenne feleslegesen többhavi fizetésük, amit elszórnának mindössze 2 nap miatt.


Mi öten vagyunk a családban, a kaja éppen olyan, mint bármelyik más napon, azzal a kivétellel, hogy mondjuk van desszertnek szaloncukor vagy bejgli. Szóval nem kerül többe mint bármelyik másik étkezés. Az ajándékok pedig fejenként 5-10.000 forintba kerülnek maximum, de rengeteg minden van, amit ingyen kapunk mástól vagy a munkahelyről és tovább tudjuk egymásnak ajándékozni, szóval van, hogy az ajándékok egyáltalán nem is kerülnek pénzbe.

2018. dec. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hány fős a család, lesz-e rokonlátogatás, meg hogy mennyire tartják a karácsonyt.

Én egy átlagos keresettel rendelkező, átlagos igényekkel rendelkező, 4 fős magyar családra (amelyből 2-en rendelkeznek külön- külön olyan nettó 200 ezer forintos havi keresettel) mindennel együtt (étel- ital, fa, ajándék, díszek) 100- 150 ezer forintos költekezést számítok a 3 napos karácsonyi ünnepre. Ha az adventet, Mikulást is beleszámítom ebbe, akkor nyilván több...

2019. szept. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ennivaló, innivaló- 3*10 000

Ajándék- családtagonként 2000

Villany, víz, gáz- 1000

2020. febr. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!