Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám csökkentette a zsebpén...

Anyukám csökkentette a zsebpénzem, mert a cicámnak veszek belőle dolgokat. Jogosan viselkedett?

Figyelt kérdés

Azt mondta, azért adja, hogy magamra költsem, szórakozzak a barátnőimmel, nem azért, hogy ennek a "dögnek" vegyek "minden szirsz.rt". Most ezer forintot kapok hetente a kétezer helyett.


Nagyon szeretem a cicám, boldog vagyok, ha látom rajta, hogy örül :) Anyu viszont utálja az állatokat, mert szerinte betegségeket terjesztenek.


Azt mondtam neki, hogy szerintem a zsebpénz arra van, amire költöm, úgyse drogot vagy cigit veszek rajta, nem értem mi baja. Erre teljesen kiakadt és elkezdtünk veszekedni, és közölte, hogy pont olyan hálátlan dög a macskám, mint én, meg hogy olyan az állat, amilyen a gazdája.


Szerintetek ez jogos volt tőle? Megbántott nagyon vele.


2014. ápr. 24. 19:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%
Miket vettél annak a cicusnak? :)
2014. ápr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
25%
Igen, szerintem igaza van. Egy macska nem lesz sem boldogtalnabb, sem depresszios ha nincs neki x ezres muanyag jateka.
2014. ápr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
63%
Nem... beszelj vele errol. A zsebpenz arra valo hogy vagy gyujts valakire ami neked nagyon megtetszett, de a szuleidtol nem kaphatod meg vagy pedig arra hogy elkoltsd magadra vagy neked boldogsagot okozo dolgokra. Ha te a cicadra akarod akkor arra koltod! Allj ki magadert :) hanyeves vagy most?
2014. ápr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
17%
Igazat adok neki, meg nem is. A macskának nem kell ezres nagyságrendű cucc, bármilyen olcsó dologgal beéri. Viszont a "te" pénzed, arra költöd amire akarod. Itt egy újabb voks az anya javára, gondolom azért nem nézi ezt jó szemmel, mert az az ő pénze, nem a macskára akarja költeni, hanem rád. Úgyhogy 2 az anya mellett 1 melletted.
2014. ápr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Vettem neki egy kaparófát, ami 2 "szintből" áll, pofozgatnivaló egérkét és labdát, meg egy hordozót:) Ezekre mind összespóroltam a pénzt lassanként, nem egyszerre kapta meg persze :)


Az a baj, hogy azt mondta az elején, hogy pont azért fogok majd zsebpénzt kapni, hogy megtanuljak vele gazdálkodni, hogy tudjam, mit jelent, ha az embernek van egy bizonyos összeg a kezében, és az a keret, ő legalábbis így fogalmazott. Ha megszabja, hogy csak sminkcuccot meg kávét vehetek rajta délutánonként pl., akkor mi értelme van az egésznek?

2014. ápr. 24. 20:04
 6/26 A kérdező kommentje:

17 vagyok egyébként, bocsi elkerülte a figyelmem a vége a válaszodnak :)


Kedves 6-os (ha jól emlékszem):

Nem hiszem, hogy én durván bántam volna veled, hihetetlen intelligenciára vall (feltételezem...) felnőttként letaknyosozni valakit. Gratula. Remélem, nem ilyen leszek, ha felnövök, bármikor legyen is az.

2014. ápr. 24. 20:08
 7/26 A kérdező kommentje:
5-ös, pardon.
2014. ápr. 24. 20:09
 8/26 anonim ***** válasza:
98%

Nem értek egyet Anyukáddal. Legalább értelmes dologra fordítod és nem eliszod, vagy nem arra költöd, hogy megvedd a 100. ruhádat.

Azt sem értem, ha megengedte, hogy cicád legyen, akkor most mi a baja. Ha ennyire nem szereti az állatokat, akkor miért engedte meg, hogy cicád legyen.

2014. ápr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
22%
17 évesen még nem vagy felnőtt. Sem testben és ahogy elnézem lélekben sem. A kérdésed alapján is max 12-nek néztelek. Egy 17 évestől pedig különösen szomorú, hogy felháborodik a zsebpénz csökkentésén. Örülhetnél, hogy kapsz egyáltalán.
2014. ápr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem mondtam, hogy felnőtt vagyok, pont azt írtam, hogy majd, ha felnőtt leszek... mindegy.


A cicát anyukámék válási huzavonája alatt kaptam 2 évvel ezelőtt, rokonoktól, akiknél akkor laktam. Nagyon jót tett nekem abban az időszakban egy kis állat, azóta is hálás vagyok neki ezért. Anyu úgy engedte, hogy a dolgok elrendeződése után áthozzam magammal az új házba, ha őneki nem kell vele foglalkoznia, és nem "nyervog".

2014. ápr. 24. 20:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!