Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért élnek az ilyen értéktele...

Miért élnek az ilyen értéktelen emberek?

Figyelt kérdés
Értéktelen vagyok. Rossz természetű, semmi hasznom. Éltem 60 év alatt annyit, mint más 120 év alatt. Nehéz életem volt. Ha meghalnék, csak jót tennék az emberiségnek. De élek. Miért vagyok gyáva még egy öngyilkossághoz is?
2018. dec. 9. 11:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nem így van.Cáfold meg!!!
2018. dec. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy így van, szerintem csak te tekintesz magadra negatívan, például azért, mert nem az lettél, aki lehettél volna, esetleg tartosan magányos vagy, de ez még nem jelenti, hogy értéktelen az életed. Egy élet sem az, kérdés az, hogy miként élsz a lehetőségeiddel, tudsz-e másokért tenni, szeretni.
2018. dec. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Éltél 60 év alatt annyit, mint más 120 év alatt? Ezt kifejtenéd?
2018. dec. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Van családom. Gyerekeim és unokáim. Nagyon szeretem őket. Mindig mellettük álltam, szeretnek ők is. De tudom, hogy már csak kolonc vagyok, ha nem is mondják. Fáradt vagyok, szerintem mindenkinek jobb lenne, ha már nem lennék. Annyira sírhatnékom van. Félek a karácsonytól is.
2018. dec. 9. 12:10
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezt magadban kell tisztáznod sajnos.Külső megerősítés nem elêg ehhez.
2018. dec. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha van kit/kiket szeretned, és ezt viszonozzák is, akkor már egyáltalán nem értéktelen az élet. Sokszor az a probléma, hogy kivetítjük a saját magunkról alkotott képet másokra, vagyis pl te azt gondolod, hogy kolonc vagy, pedig a valóság és a szeretteid véleménye rólad egészen más. Lehet ideje volna egy-egy mélyebb beszélgetés azokkal, akik fontosak számodra.
2018. dec. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tudom én, sajnos. Már nagyon sokszor felálltam. De most nem megy.

Igen, kifejtem. Éltem a Kádár-rendszerben, átéltem egy rendszerváltást, rengeteg tragédiát, segítettem olyan emberen, akiről már lemondtak, voltam többször a legmélyebb ponton, mindig újrakezdtem...

De most elkeseredtem, és már nem vagyok jó semmire. Világ életemben becsületesen éltem, szerényen. Soha nem voltam gazdag, de boldoggá tett, hogy nem kértem soha semmit, (nem is kaptam), de most olyan kilátástalan minden. Kénytelen vagyok mindenhez jó képet vágni, mert a családom félt, nem lenne jó, ha megtudnák, mennyire nem akarok élni. azt hiszem, kicsit depressziós vagyok, a mai divatszóval.

Már voltam, kaptam gyógyszereket, váltam függővé, borzasztó nehéz volt a leszokás. Azóta nem szedek semmit, mert csak rosszabb lenne. Ez kb. 10 éve volt. De nagyon értéktelen lettem.

Semmi hasznom. Ez az igazság.

2018. dec. 9. 12:29
 8/13 anonim ***** válasza:
Tényleg érdemes lenne beszêlned a családoddal.Ezt jól mondta az egyik hozzászóló.
2018. dec. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Azt írod, szeretnek ők is.Nos, ha szeretnek, akkor egész biztos, hogy nem tartanak koloncnak! Ezek ellentétes dolgok.Nem tudom, nyugdíjas vagy? Nyilván fiatalok, dolgoznak , vagy tanulnak, sajnos ez rengeteg értékes időt elvon a szeretteinktől, családtól.Utána már sokszor nincs annyi türelem és idő, amire az ember szeretné.Pláne, ha esetleg nagy a család és sokfelé kell megosztani a figyelmét az embernek.

Szóval szeretnek, ez alényeg, ne keseredj el!

De ott van példának egy kolléganőm.Igaz, neki már 80 éves az anyukája, de kolléganőm sokat sírt miatta munkahelyén, hogy az anyukája haragszik rá, azt hiszi senki nem szereti, mert keveselte a rá fordított időt.Holott csak az volt a baj, hogy kollégám nem ért rá a munka miatt eleget lenni az anyjával.Így egyik amunkahelyén sirt, másik a munkahelyén.A modern rabszolgatartás a hibás itt, semmi más.ezért mondom én, hogy anőnek otthon lenne elsősorban a helye, hogy legyen aki összefogja acsaládot, legyan aki vigyáz idősre, gyerekre, legalább minden családban egy.

2018. dec. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamám mondogatott hasonlókat nekünk.

Amikor lementünk hozzá a vidéki kis házába anyukámmal vagy unokatesóimmal folyton mondogatta, hogy tudja, hogy mekkora teher nekünk, hogy folyton az isten háta mögé kell járnunk látogatni őt, meg hogy miatta félbehagyjuk a saját életünket (ezt főleg anyukámnak mondta, aki mindenkinél többet volt nála, mert segített a ház körüli feladatokban)

Amiatt is sokat szomorkodott, hogy már nem volt képes tevékenykedni úgy ahogy régen, és "nem volt hasznára a családnak", mert míg régen mindig nála voltak a nagyobb családi ünnepek megtartva, 80 évesen már nem tudott x emberre főzni.

A mamám majdnem 1 éve halt meg és a család még mindig mélyen gyászolja, mert szerettük és hiányoljuk.

Az emberek értéke nem abból áll, hogy minden cselekedete másokat szolgál. Az is elég, ha mellettük vagy és szereted, támogatod őket.

Ironikus módon azzal ártanál nekik a legtöbbet, ha feladnád az életed és elhagynád őket.

2018. dec. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!