Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jönnek az ünnepek, sokan...

Jönnek az ünnepek, sokan mégis miért idegesek, búskomorak?

Figyelt kérdés
Élvezni kell az életet.

2018. dec. 9. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Mert ételt karácsonykor sem adnak ingyen egy boltban sem, sőt, a számlákat is be kell fizetni, pluszban, lehet meglepő, de pl a súlyos betegségek se múlnak el csak mert ünnep van.
2018. dec. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Mi az, hogy KELL? Mert jönnek az ünnepeket és akkor boldognak kell lenni, vagy mi?
2018. dec. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A fiatalok a vizsgák,- a felnőttek az év végi költekezések, a nyugdíjasok pedig a magánytól való félelem és az elhunyt rokonokkal eltöltött régi karácsonyok emlékei miatt.

Emellett az időjárás is lehangoló, sok ember egyedül karácsonykor viseli el a havat, de ehelyett csak ez a nyamvadt eső esik, viszont mégis hót hideg van.


Plusz minden teli van reklámokkal, s látják az emberek, hogy mi mindent vehetnének meg a szeretteiknek, amit mások meg tudnak venni, de ők nem.


26f

2018. dec. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Ezt teszi az ünnep az emberekkel. Mindenki azt akarja, hogy tökéletes legyen minden, a család elégedettségét tartják szem előtt. És ez évről évre egyre roszabb. És főleg a nők idegesek, mert soknak a férje olyan lusta, semmiben nem veszik ki a részüket. Persze, hogy idegesek a nők, ha mindent nekik kell csinálni.
2018. dec. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Akkor én valami nagyon nagy kivétel vagyok mert engem nem foglalkoztat az ünnep, nem veszek ajándékokat és nem sírdogálok meg nem ugrálok örömömben. Vannak terveim, ezeket "tolom" nap mint nap, és az, hogy most épp karácsonyfába kell botladozni vagy nyúlba vagy mikulásba - nekem nem oszt nem szoroz.

Pénzt se költök semmire, semmilyen ünnep miatt, nekem fontosabb az anyagi biztonság és a félretett pénz a számlán mint az, hogy vacakokért könyököljek valami plázában és kidobjam a forintokat az ablakon.

2018. dec. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
:D Ja, és nő vagyok. (Az idegeskedő nőkről jutott eszembe, akiknek nem segít a férj). 5-ös voltam.
2018. dec. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
Félnek hogy el fogy az ajándék amit vásárolnának szeretteiknek
2018. dec. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem szeretem nagyon, mert


-tesóm megint gyökér lesz anyámmal Szenteste

-karácsony tájékán történt családi tragédia, és ez mindig eszembe jut

-rosszul fizető állásom van, viszont a barátom családja ilyenkor mindig túllő a célon az ajándékokkal és rengeteget költenek, tőlem is ezt várják (kaptam már nem egy beszólást az édesanyjától az ajándékra, amit adtam).


Hát nekem ezért.

2018. dec. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Van is minek örülni...
2018. dec. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont az ünnep miatt.


Sok a kiadás, ennivaló, innivaló, ajándékok.


Sok munkahelyen pont most hajtás.


Rég volt már a nyári szabadság és fáradt az ember.


Karácsonykor találkozni azzal a rokonnal, akivel igazából jóban sem vagyunk, de most "muszáj".


Karácsonykor rengeteg a feszültség, a háziasszony túl sokat főz illetve ilyenkor akar a legjobban főzni és a görcstől ilyenkor sikerül a legrosszabbul, összevesznek azon, hogyan legyen elhelyezve a fényfüzér a fán stb.


Hiányoljuk az elhunyt szeretteinket, szomorkodunk, ha csak egyedül vagy ketten vagyunk szenteste (és karácsonykor is) és nem kell nyugdíjasnak lenni, hogy eszünkbe jussanak, akik már nem lehetnek velünk. Nekem huszonévesként is eszembe jut.


Iszonyatos tömegnyomor van a sok vásárló miatt. Rengetegen vannak, nagyon lassúak és a legkevésbé sem figyelnek oda a másikra.

2018. dec. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!