Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mentek beteg iskolába vagy...

Ti mentek beteg iskolába vagy munkahelyre?

Figyelt kérdés

Mióta dolgozom nincs az az isten, hogy bemenjek betegen... Még vezetni sem tudok normálisan.


Viszont gyerekkoromban, illetve még tanultam, ez volt a legnagyobb konflikzus a szüleimmel. De egyszerűen nem értem, mire jó betegen enni, főleg egy gimibe, vagy netán általánosba... Jó tanuló volzam, be tudtam pótolni. Rengetegszer volt, hogy betegen elcsesztem valami dolgozatot, olyankor mintha be lennék rúgva. Nem értettem, hogy másnak, hogy engedik meg, hogy nem csinálnak ügyet. Főleg, hogy gimiben olyan volt az osztályunk, hogy mindenki kb. 150-200 órát hiábyzott, mindrnt be lehettt pótolni. Ellenben apám minden szívfájdalom nélkül beküldött lázasan és a "hijjánzás" volt a legnagyobb bűn. Amikor fogszabályozásra jártam, akkor os autózott napi 150 km-ert, de nem engedte, meg hogy ne menjek aznap... Egyedül, ha köhögtem maradnom kellett/lehetett, pedig akkor rosszul se szoktam lenni és inkább mentem volna... Miért ő dönti el és miért akkora bűn... Mert nem akartam iskolába menni állítólag, ami teljes baromság, sosem kamuztam.

Ez valamo fétis és iskola mánia volt náluk, pedig máshol sehol se csinálnak így. Barátnőmnek 200 óra felett mondta az anyja, hogy elege van, hogy mindig elkap valamit, de ilyen szintig nem fajult...


2018. dec. 10. 15:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én betegen is megyek dolgozni két okból: az egyik, hogy ketten vagyunk és ha én nem vagyok ott, akkor a kollégámnak egyedül kell csinálnia az én munkámat is, ami kicseszés lenne vele szemben; a másik pedig, hogy utálom a háziorvosomat és csak akkor megyek el hozzá, ha már tényleg úgy érzem, hogy a halálomon vagyok. Ebből következően már vagy 10 éve nem is láttam, és hát így nincs is aki kiírjon táppénzre amikor beteg vagyok.
2018. dec. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Engem még úgy neveltek és iskolában is kérés volt, hogy ha beteg vagy ne menj be, mert megfertőződ a többieket, az meg nem érdeke se iskolának, se cégnek...
2018. dec. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Igen, mindkét esetben.
2018. dec. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a vezetés elvárja, hogy bemenjen a dolgozó, akkor is ha 40 fokos láza van. Ennek ellenére nem szoktam bemenni, inkább kifekszem 1 nap alatt, amit a többiektől elkapok, mint hogy egy hétig csak félgőzzel dolgozzak.
2018. dec. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!