Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti dolgoznátok olyan munkahely...

Ti dolgoznátok olyan munkahelyen, ahol meg akarják változtatni a külsőtöket?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam állásinterjún egy cégnél. Ma visszahívtak, menjek be megbeszélni a részleteket. Nagyon örültem, ezek szerint felvesznek. Bementem. Egy másik nővel beszéltem, nem azzal, aki az interjút csinálta. Elmondta, hogy szeretnének alkalmazni, viszont ehhez egy kis változtatásra lenne szükség. Ahogy fogalmazott, "vissza kéne festenem a hajamat valami vállalható színűre". Még vissza is kérdeztem, hogy jól értem-e, hogy valóban a hajam színe a feltétele annak, hogy felvegyenek? Mi a gond a hajammal? Mire a nő közölte, hogy a cégnek fontos az alkalmazottak megjelenése, és az "extrém külső" nem illik a cég profiljába. Ezért vagy átfestem a hajamat, valamilyen természetes, hétköznapi színre, vagy felvesznek mást. Teljesen leblokkoltam. A több évnyi tapasztalat, és egy sikeres állásinterjú után valóban ennyin múlna, hogy ott dolgozhassak?

Megjegyzem, a hajamban semmi túlságosan extrém nincs, sima hosszú, lépcsőzetesre vágott fazon, és kb. ilyen színű: [link]

Emiatt eddig még soha, sehol nem ért hátrányos megkülönböztetés. Ti voltatok már ilyen helyzetben, hogy a külsőtök kizáró ok volt egy munkahelyre való bekerüléshez, vagy ilyen ultimátumot adtak? Ti mit válaszoltatok?



2018. dec. 10. 18:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%
Te úgy nézel ki, ahogy csak szeretnél, ők meg olyan külsejű embert alkalmaznak, amilyet csak szeretnének. És előfordulhat, hogy nem egymást keresitek.
2018. dec. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
70%

Többen leírták előttem, hogy az a helyzet, hogy nem illesz a kiválasztott munkahely arculatába, és azt is, hogy miért.


Az extrém külsők bizonyos állásokban nem praktikusak a cégnek. Én eléggé lesnék, pl. ha egy lila hajú banki ügyintézőhöz irányítanának... Valószínűleg jobban lekötne az, hogy azt nézzem, hogy néz ki, megnézzem, milyen a körme, passzol-e a hajához, van-e tetoválása, stb., mint hogy mit mond, és milyen ajánlatot akar tenni. Ez a cég szempontjából nem túl jó, nemde?


Te választottad, hogy ennyire eltérsz az átlagtól, bizonyára észrevetted, hogy ez másoknak is feltűnik. Akkor most miért lepődsz meg rajta, hogy szemtől-szemben közlik, hogy eltérsz az átlagtól?

2018. dec. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ebben az esetben elfogadható a kérés, mivel a lula/rózsaszín haj nem eredeti hajszín, tehát ha te nem látod be, hogy adott munkahelyen miért ez az elvárás, nem vagy oda való. Jó pár munkahely van, ahol sajnos nem nézhetsz ki úgy, mint egy lázadó tini.

Legyél művész, ott kifejezheted önmagad ;)

2018. dec. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
42%

Egyébként ha megnézel egy divatshow-t, pl. Gucci, stb., akkor az összes modell nagyjából egyforma magas. Ugyanolyan a testalkatuk. A hajuk természetes színű, vagy természetes színűre van festve.


Mindez miért van?


Hogy a néző a termékre koncentráljon, azaz a ruhára, nem arra, hogy a modellek hogy néznek ki. Ezt írtam az előbb is, a banki ügyintézős példával. Szóval lehet egyénieskedni, és akkor lehet menni vállalkozást nyitni, és úgy kinézni, ahogy csak akarsz.


Ezért szeretem a gyakorit, az ember leírja, hogy működik a világ, és a sok sértődött foteltroll lepontozza. Jöhet erre is a 0!

2018. dec. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
72%

Ez nem a"felszínes megítélés",kérdező.

Még mindig nem érted.

Nem a te hajad a szempont.A szempont a kép, amit a cégmutat a külvilág felé.Ha csatlakozni akarsz ehhez,akkor elfogadod ezt.


Templomba nem megyünk bikiniben.

Temetésre nem megyünk mélyen dekoltált,piros miniben.

Operába nem megyünk farmersortban, tangapapucsban.

Ugyanis a világ nem rólad és az "egyéniséged kifejezéséről" szól, ha mondjuk temetésről vagy a munkahelyedről van szó.

2018. dec. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
70%

Ha szeretem az adott munkát akkor igen. Bár ez nyilván attól is függ mennyire akarnak beleszólni a külsőmbe. Mérlegelném a dolgokat és annak megfelelően döntenék, hogy mi számomra a fontosabb.

Új munka hely esetén viszont biztos meggondolnám, hogy ha már oda kerülésem előtt ilyen követelésekkel állnak elő később még mi jöhet...

2018. dec. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Utolsóval értek egyet. Ha már rögtön kezdésnél ilyen feltételeket szabnak, akkor mi lesz a későbbiekben? Mint ahogy írtam, ha az öltözködést szabják meg, az nem zavar, de azért ez már igen.

Főleg, hogy az ilyen színtől nem is lehet hipp-hopp megválni, mert hiába festi be az ember mondjuk barnára, le fog kopni, át fog ütni rajta stb, szóval legjobb esetben is, még hónapokig élénk színű hajam lenne, de persze mivel szeretem, eszemben sincs átfesteni.

Ha emiatt az apróság miatt nem kellek nekik, akkor nem fogom erőltetni.

Így szépen felálltam, és udvariasan megmondtam a nőnek, hogy köszönöm szépen, de átadom a lehetőséget a következő jelöltnek, hátha az ő hajviselete megfelelő. Aztán kisétáltam.

2018. dec. 10. 22:49
 18/20 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ mit akarsz?

Fontos a munka számodra?

Bármit megtennél ezért az állásért?

Ha nem akkor keress máshol állást ha igen akkor sajnos muszáj lesz alkalmazkodni és be tartani a szabályokat.

Bár ha én lennék a helyedben akkor inkább keresnék egy másik munkahelyet ahol el fogadnak olyannak amilyen vagyok, én életem ne más mondja már meg hogyan nézzek ki.

Ha nem lenne más lehetőségem semmire sem akar talán bele mennék a dologba.

2018. dec. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
78%
Hát, mérlegelned kell ilyenkor, mi a fontosabb számodra. Említetted viszont a több éves tapasztalatot, ezek szerint volt már rá példa, hogy a frizurád nem volt kizáró ok hasonló munkakörben 🙂 Amúgy nagyon tetszik nekem ez a hajszín lányokon, és ismeretlenül is sajnálnám, ha emiatt változtatnod kellene rajta. Ugyanakkor, bár extrémnek nem mondanám, de mindenképpen feltűnő, és egyes cégeknél lehet, hogy nem fér bele az ilyesmi. Egyébként ha sokszor ütköznél falakba emiatt, a paróka szerintem nem rossz ötlet kompromisszumnak 🙂
2018. dec. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szabad megtudni, hogy milyen munkáról is van szó?
2018. dec. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!