Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan ember, aki...

Van itt olyan ember, aki "child prodigy" volt gyerekként?

Figyelt kérdés
Miben voltál tehetséges? Hasznod volt belőle, elértél valamilyen eredményt? És felnőttkorodra mi "maradt meg" a tehetségedből?
2018. dec. 11. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Értettem a számítógépekhez, nagyon. Annyi maradt meg, hogy teljesen más irányú tanulmányok ellenére szoftverfejlesztő lettem, hétszámjegyű fizetéssel. Utólag úgy érzem, elérhettem volna többet is, de így alakult.
2018. dec. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%

Child prodigy talán túlzás lenne, de nagyon ment a matematika, kisiskolás koromtól gimnázium végéig országos döntők rendszeres résztvevője voltam. Elmentem informatikusnak, az egyetemet még viszonylag élveztem, de aztán rájöttem hogy nem szeretek dolgozni. Úgyhogy az állásom megtartásához szükséges minimumot végzem. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy napi 1-2 órát dolgozom, a többit meg internetezgetéssel, kommenteléssel, hobbiprojektekkel, online sakkozással töltöm. Csak akkor dolgozom rendesen, amikor valami nagyon fontos vagy sürgős, ez esetben napi 5-6 órát mondjuk egy héten át.


Persze ilyen hozzáállással nem lehet magasra jutni, nettó 5 kilót se keresek, de el tudom tartani belőle a családomat, és ez nekem elég. Továbbá mivel az online életemet kiélem napközben, otthon legalább nem a gépemet, mobilomat baszkodom, hanem ott vagyok nekik. Nekem ez az élet tökéletesen megfelel. Na húzok is!

2018. dec. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Csodagyerek ugyan nem voltam, de általános iskola első osztályában volt IQ felmérés a suliban, és a tanárok behívatták a szüleimet, mert meglepően magas eredményt sikerült elérnem. Hétévesként a matematika volt a kedvenc tantárgyam, versenyeket nyertem, és arra is emlékszem, hogy a felnőttek eldobták az agyukat, amikor a relativitáselméletről kezdtem el nekik mesélni, mert ilyen témákról tanultam magamtól akkoriban szabadidőmben.


Aztán mire egyetemista lettem, megutáltam a természettudományos tárgyakat, matekból többször megbuktam az egyetemen, ezért otthagytam a felsőoktatást, és elmentem egy egyszerű irodai patkánynak. Szóval nem vittem sokra. Pedig gyerekként mindenki biztos volt benne, hogy egy igazi zseni vagyok, és fényes jövő áll előttem. :D

2018. dec. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!