Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyerekként egy nagyon érzékeny...

Gyerekként egy nagyon érzékeny, empatikus, életvidám ember voltam, viszont történtek velem rossz dolgok és úgy érzem, hogy érzéketlen és lelketlen lettem. Lehet összefüggés?

Figyelt kérdés

Kiskoromban mindenki azt mondta, hogy milyen jó, hogy mindennek tudok örülni, érzékeny és empatikus vagyok, viszont elég sok rossz történt velem kiskamaszként és úgy érzem, hogy meg vagyok öregedve lélekben és nincs akkora örömképességem, empátiám, nincs bennem gyengéd érzés, kicsit, mint egy hideg szobor. Ha valami viszont el tud érzékenyíteni, akkor nagyon felszabadító érzés tölt el. Kicsit olyan lettem, mint Dr. House, aki növesztett maga köré egy páncélt, hogy nehogy érje bármilyen érzelmi behatás.

Hogy tudnám ezt a páncélt lebontani, hogy újra legyenek érzékenységeim, legyen bennem szeretet és öröm?


18/F


2018. okt. 22. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat én 16 éves fiú vagyok és hasonlóan érzem magam. Sokszor úgy érzem mintha nem lennének érzelmeim, nem is igazán érintenek meg az ilyen dolgok mint régebben és nem is tudok már annyi örülni kisebb nagyobb dolgoknak sem mint még 12-14 éves koromban.
2018. okt. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy pszichológus ebben többet tud segíteni, mint mi. :)


Jól látod amúgy, lehet összefüggés a kettő között. A Dr. House is kb. erről szól.

2018. okt. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lényegi dolog, hogy ezt a páncélt te építetted, tehát lerombolni is te magad tudod. A rossz dolgok megtörténtek, nem tudod csak úgy semmissé tenni, viszont azt is tudnod kell, hogy ezekért a dolgokért nem mindenki felelős, csak az/azok akik az akkori rossz dolgokért felelősek voltak. Nagyon sok ember, akit értek traumák a múltban, mindenkire kivetítik, és nem azért, mert rosszak az emberek, hanem mert rossznak látják őket. Bizalmatlanok. Igazából ha lenne melletted egy olyan ember, aki már számtalanszor bebizonyította, hogy jólelkű, és mindent megtenne azért, hogy boldog legyél, akkor te is látnád, hogy van kivétel. Az a baj, hogy nem írtál nagyon semmit arról, hogy konkrétan mi történt veled, így csak körvonalakban tudunk neked kapaszkodókat adni. Szüleiddel milyen a viszonyod? Testvéred, barátaid vannak?
2018. okt. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!