Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok embernek honnan van ennyi...

Sok embernek honnan van ennyi ideje midenre?

Figyelt kérdés
Többször olvastam már itt is például, hogy valaki dolgozik, mellette idegen nyelveket tanul, csinálja a jogsit, háztartást vezet (főzés, takarítás, bevásárlás), edzeni jár, és még a szociális kapcsolatait is tudja ápolni. Én dolgozok reggel 8-tól 17 óráig, aztán elugrok a boltba, majd fél óra, mire hazavergődök. Összedobok magamnak otthon valami vacsit, ha kell rendet rakok, berakom a szennyest. Ott tartunk, hogy már 7 óra. Ezután már nem sok embernek van kedve bármi produktívat is csinálni. Nyelvet mondjuk én is tanulok, de inkább csak hétvégén, illetve néha én is elmegyek edzeni, ha úgy van. Általábam havi 2-szer. Az ilyen embereknek, akik mindent egy nap csinálnak- mikor van idejük aludni például? Hogy lehet ennyi mindent besűríteni egy napba? Honnan van olyan sok motivációjuk mindehhez? 20/f

2018. dec. 11. 18:25
 1/7 A kérdező kommentje:
*általában
2018. dec. 11. 18:28
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Én állandó délelőttös vagyok, 6-kor kezdek, 2-kor végzem. Így nem egy el az egész napom munkával. Van időm nyelvvizsgára tanulni, edzeni. Szívem szerint négykor kezdenék, délben pedig mennék a dolgomra.
2018. dec. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valaki biztos besegít
2018. dec. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Vannak roppant energikus emberek. 7 órakor én sokszor még dolgoztam anno... Hazamentem, főztem, rajzoltam, neteztem, játszottam még utána... S ez csak egy túlórás nap. Hétvégén túrázástól szociális életig volt sok minden.

Nyelvet tanulni még az ágyban is tudtam éjjel 1-kor, kemény dolog az, úgysem csinálom órákig.

Ja, az a típus vagyok, aki minél több dolgot csinál, annál energikusabb és annál jobban ráér még valamire, nyilván határok között, de ilyesmi.

Munkanélküliként SEMMIRE nincs időm, hogy van ez, nem tudom, de elmászik az idő. Igaz, ez lelki probléma, de a több tevékenység régen nekem segített, szerettem nyüzsögni. Gyerekként is volt suli mellett zeneiskola, matek szakkör, sok verseny, kertészkedés, napi egy könyv elolvasása... Könnyen belefért.

De én nem vagyok energikus, pláne ha alig csinálok valamit. Néha elámulok, mire képesek mások, munka, háztartás, gyermeknevelés, építkezés, kondi s még egyebek egyszerre... Nem mindenki ilyen. A párom hazajön 2-kor és fáradt, eszik, gépezik kicsit, esetleg mos egyet és ennyi volt a nap. Ez persze azon is múlik, hogy milyen az ember munkája, ki tudja-e aludni magát, mennyi a stressz, van-e elég élvezet és pihenés, de nagyon egyedi is. Van, aki simán éjszakázik, más szét van csapva, ha csak napi 6 órát alszik.


A motiváció más, bár segít az is, de ha nincs erőd, motivációt is nehezebb találni.

Ami érdekli az embert vagy fontos neki (saját ház, izmosabb test), azért jobban tud tenni, ez ilyen.

2018. dec. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Vannak emberek akik nagyon jól beosztják az idejüket, folyton pörögnek.


Te például azt mondod, hogy 7 óra, vége a napnak. Más meg azt mondja, hogy 7 óra, 11-ig ébren van, 4 óra, egy fél munkanap. Ebbe belefér 1 óra sörözés a haverokkal, 1 hosszabb film és mellette marad idő lefürdeni, utazni. De ha csak 2 órával számolok, akkor is 5x2=10 óra szabadidő, gyakorlatilag +1 munkanapnyi idő.


Én például nm is azt mondom, hogy mindig produktív akarok lenni, de kimondom, hogy minden héten legyen "valami". Akár egy jó túrázás, akár egy kimozdulás, bármi. Amire elmondhatom, hogy hasznos, kikapcsoló nap volt. Utána meg nyugodt szívvel pihenek otthon az ágyban.

2018. dec. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem idő, hanem inkább energia függvénye.

Én kb úgy vagyok, mint te. 8-tól 4-ig dolgozom, de mivel busszal járok, ezért reggel 6:30-kor indulok otthonról. Ha munka után még rögtön hazamegyek, akkor negyed 6-ra érek haza, ha pedig még boltba is el kell mennem, akkor 6, fél 7 körül. Szusszanok egyet, átöltözök, aztán valami gyors kaját összedobok. Mire megeszem, és elmosogatok már 8 óra is elmúlt. Általában addigra már hulla vagyok, semmi erőm semmihez. Így elmegyek fürdeni, az ágyban még olvasok egy kicsit, vagy megnézek egy rész sorozatot, aztán alvás.

Ilyesmikre, hogy tanulás, edzés, barátokkal találkozás, hétköznap esélytelen. Hétvégén igyekszem beszorítani mindent, de sajnos túlságosan rövid így is.

Jó azoknak, akik ennyi mindent tudnak csinálni munka mellett.

2018. dec. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egész egyszerűen van energiájuk ÉS szeretik a pörgést. Ezen múlik szerintem.



Egyébként 9 óra munka, másfél óra utazás (nekem szűk 3/4 óra kilincstől-kilincsig), 8 óra alvás (sosincs meg, de mindegy, legalább számoljunk ennyivel) 4,5 órára jön ki az az idő, ami nem alvás és nem munka. És ez a 4,5 óra még nem szabadidő, háztartás/tanulás/kis másodállás/család ellátása is ebben van benne (ki milyen élethelyzetben van, kinek melyik, nekem épp a háztartás+tanulás).

Én egyébként ezt úgy élem meg, hogy ha egyenesen hazamegyek, akkor este 6-ra hazaérek és 9-kor már aludni kellene. Nem lefeküdni, aludni. Jó, amit reggel csinálok, megcsinálhatnám este (nekem jobb reggel, hihetetlenül reggeli ember vagyok), de 10-kor akkor is aludni kellene, így is csak 4 óra és csak egy része szabadidő.

Tehát szerintem egy dolgozó embernek nincs ideje semmire.


Én ma munka után 1 órát kondiztam, a villamoson angoloztam, itthon egyebet tanultam kb. egyórácskát, utána elfoglaltam magam egyéb, de már színtisztán szabadidős dologgal és nemsokára fekszem. Büszke vagyok magamra, hogy így megoldottam, de érzem, hogy nekem sok ez így...

Nekem lazsálás kell, lassúság, néha hentergés.


Az kell szerintem, hogy motiváljon az, amiért pörögsz, vagy fontos legyen valaki/valami miatt és legyen energiád.

2018. dec. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!