Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szokjak le az önhánytat...

Hogyan szokjak le az önhánytatásról?

Figyelt kérdés
Egy ideje elkezdtem hánytatni magam. Próbálok keveset enni, általában olyan 700-800 maximum 1000 kcalt eszek egy nap, de ha megkívánok mondjuk egy kis csokit, vagy pizzát vagy bármi ilyen zsíros vackot, vagy túllépem a keretet szörnyű bűntudatom lesz és mindjárt kihányom. Erre most szoktam rá pár hónapja. Tudom, hogy nem helyes, de egyszerűen ha nem hányom ki, bűntudatom van, ha meg nem eszem meg amit kívánok szó szerint sóvárgás utánna.

2018. dec. 12. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Menj el pszichológushoz, ő tud neked segíteni ebben.
2018. dec. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérd a szüleid segítségét is!

És így van, irány a pszichológus. Az iskolapszichológus is jó első körben, ő kéznél van. Ha kell, majd elirányít másik szakemberhez.

Ne egyedül akarj megküzdeni ezzel, mert nagyon veszélyessé válhat.

2018. dec. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 nincsenek szüleim és nem járok már iskolába. Nem tudom kinek beszélgetnék erről
2018. dec. 12. 17:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bárkivel beszélj, aki közeláll hozzád! És hagyd, hogy segítsenek! Hány éves vagy? És milyen magas és hány kiló?
2018. dec. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus, barátok, ismerősök vagy olyanok, akik már voltak ilyen helyzetben és túl is léptek rajta?

Szerintem ne is mérd, ne nézd, hogy mennyit eszel egy nap, mert akkor állandóan azt fogod nézni, hogy mennyit kell még enned vagy attól lesz bűntudatod, mert túllépted. Ezt a szokásodat muszály elengedned, mert neked sem és a szervezetednek sem fog jót tenni, hidd el. És ne egyél keveset, egyél annyit amennyit jólesik. Kérlek, próbáld meg ezeket betartani, mert ez súlyosabb problémákat is szülhet. A hányás maró savakat tartalmaz, amelyek szétmarják a torkodat. Idővel annyira lesoványodsz, hogy a szerveid károsodni fognak és a szervezeted annyira le fog gyengülni, hogy állandóan lebetegedsz. Nem fogod jól érezni magad a bőrödben, emiatt tovább folytatod ezt az életmódot, mert nem akarsz bűntudatot érezni.

Tehát, amit tehetsz: beszélj valakivel, bárkivel, aki tanácsot adhat, ne számold, hogy mennyit eszel egy nap, a tévében szokott lenni egy műsor a lifenetworkon (azt hiszem ez az adó neve) a címe: véznák kontra dagik. Érdekes sorozat, jókat lehet belőle tanulni, lehet, hogy youtubon vannak fönt videók vagy az interneten.

Remélem tudtam segíteni.

2018. dec. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Akkor inkább ne is egyél semmit, inkább bírd ki a "sóvárgást" mint hogy ezt csináld. Gondolj bele abba, hogy milyen baromi savas a hányásod, ami rendszeresen felmarja a nyelőcsöved, és egy idő után ki fogja szakítani. Meg akarsz halni, vagy mi? Megéri?
2018. dec. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A fogaidat is tönkreteszi, attól pedig direkt ronda leszel - pedig valószínűleg onnan indult az egész, hogy szép akarsz lenni, nem? Akkor tényleg annyit egyél, amennyi jólesik, ne méricskéld. És amit egyszer már megettél, az maradjon is bent, hiszen azzal, hogy megetted, amit megkívántál, jót tettél a lelkednek - a szépség pedig pont belülről fakad, nem a külsőségektől, a centiktől, a kilóktól meg a kalóriáktól függ, hanem attól, hogy megadod-e magadnak, amire vágysz (és persze most nem drogokról beszélek, hanem ételekről, amik energiát, nyomelemeket, vitaminokat adnak, ami mind nagyon is fontos ahhoz, hogy szép legyél és jól érezd magad a bőrödben, legyen kedved élni).
2018. dec. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Bulimiás vagy, ez egy betegség amin orvos és pszichológus tud segíteni. Keress fel ilyen szakembert, mert ezzel nem biztos hogy egyedül megbirkózol.
2018. dec. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!