Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy szokjak le a "lopakodásról"?

Hogy szokjak le a "lopakodásról"?

Figyelt kérdés

Elég halkan mozgok és az emberek sokszor nem veszik észre, hogy a közelükbe megyek, aztán amikor észrevesznek, ott ijedeznek.

Először az osztálytársaimon vettem észre ezt, hogy amikor bementem mondjuk a tanterembe és valaki ott állt nekem háttal az utamban, szóltam, hogy "Bocsi", erre kb. kivétel nélkül úgy reagáltak, hogy felsikoltottak, meg mondták, hogy "Úristen, mit kell itt lopakodni??"..Szóval rászoktam arra, hogy ha bemegyek egy helységbe, és a bent lévők nem látják, hogy bemegyek, próbálok valami zajt csapni, pl. megköszörülöm a torkom, hangosabban lépkedek, vagy hangosan megfogom a kilincset és kijjebb nyitom az ajtót, ilyesmik. De sokszor így se veszik észre, hogy bementem és utána megint elkezdenek ott ijedezni, amikor a szemük sarkából meglátnak.

Az osztályban amúgy nem voltam valami népszerű és sokáig azt hittem, igazából tudják, hogy ott vagyok, csak ezzel is az utálatukat akarják kifejezni...De néha itthon is megijesztem a családtagjaimat ezzel a "sunnyogással", szóval talán mégse tettették, hogy megijesztettem őket.

Hogy lehet az, hogy annak ellenére is, hogy próbálok hangokat, zajokat csapni, mikor bemegyek valahová, nem vesznek észre? Mit csináljak, hogy ne tegyenek úgy az emberek, mintha valami horrorfilmes jumpscare lennék? (lány vagyok mellesleg)


2018. júl. 23. 20:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"..Szóval rászoktam arra, hogy ha bemegyek egy helységbe, és a bent lévők nem látják, hogy bemegyek, próbálok valami zajt csapni, pl. megköszörülöm a torkom, hangosabban lépkedek, vagy hangosan megfogom a kilincset és kijjebb nyitom az ajtót, ilyesmik."


Akkor meg is válaszoltad a kérdésedet, ügy lezárva.


Tökéletesen felsoroltad, hogy miket lehet tenni ilyen esetben. Esetleg azzal tudom még kiegészíteni, hogy akassz kolompot a nyakadba.

2018. júl. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Szúrj egy gombostűt a cipőd talpába, hogy kopogjon.
2018. júl. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Semmit ne tegyél! A többiek ideggyenge ijedezők és figyelmetlenek és rá is játszanak bőven ,hogy baxtassanak.Ne dőlj be nekik és ne tegyél a kedvükre! Vagy köss kolompot a nyakadba,ha csicskát akarsz magadból csinálni.
2018. júl. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Akassz egy kolompot a nyakadba...
2018. júl. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor jól meg kell ijeszteni őket, hogy legyen okuk megijedni:D
2018. júl. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%
Indításként inkább hangosan köszönj, ha bemész valahová.
2018. júl. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Utolsó, majd biztos minden alkalommal köszöngetni fogok, amikor bemegyek valahová.

2018. júl. 23. 23:18
 8/13 Metionin ***** válasza:
100%
Én ugyanezt csinálom (nem direkt, egyszerűen így megyek :D) de egy idő után mindenki megszokta. Eleinte van pár ijedezés aztán csak felfogják hogy bejöttem. A lakótársaim pláne imádnak mert jól tájékozódom sötétben és ha valamiért kimegyek éjszaka, nem gyújtok fényt, aztán páran már befrászoltak, de utólag mindenki csak röhög ezen meg hülye beceneveket adnak ezzel kapcsolatban. Szerintem valami gáz van a környezeteddel, hiszen te már mindent megtettél ahhoz hogy észrevegyenek. Lehet hogy csak annyira leszarnak hogy nem is érdekli őket ha ott vagy.
2018. júl. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%
Illik köszönni. De, hogy megnyugodj, én is szoktam lopakodó üzemű lenni. Ismerős. Meg lehet tanulni finoman a másik értésére adni, hogy nincs egyedül, pl. triviális eset ha a lámpát fel-le kapcsolod, az ajtót koppanásig nyitod, direkt zörögsz valamivel. Finoman érinted meg, nem bunkó módon rá.baszol egyet a hátára.
2018. júl. 24. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Metionin, ebben lehet valami, mármint hogy nem is érdekli őket, hogy ott vagyok :/

Köszi a választ :)

Utolsó, egy szóval se írtam, hogy ráb4szok bárki hátára. Meg ha pl. az iskolában épp szünet van és kimegyek a mosdóba, majd visszamegyek a terembe, miért lenne illendő köszöngetnem, amikor 2 percre mentem ki?..

2018. júl. 24. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!