Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az országban élő kínaiak/vietn...

Az országban élő kínaiak/vietnámiak mivel foglalkoznak?

Figyelt kérdés

A többségük nem koldus, némelyik Porschéval, Ranger Rover Sport-al, Mercivel jár.


Ennyire megy az étterem és a piacozás, vagy ez csak alibi?



2018. febr. 5. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatod mennyire nagyba űzik a "piacozást". Lehet több üzletük és éttermük is van egyszerre ami már szép summát hozhat.
2018. febr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Ugyanolyan adócsalók mint sok magyar vállalkozó,nem csoda hogy itt szívesen látják őket.
2018. febr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Kábítószer kereskedelem, áfacsalás. A többi -legális -üzlet a pénzmosásra van.
2018. febr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Pontosan ahogy az előző leírta. Plusz emberkereskedelem.
2018. febr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A mellettem lévő üzletben dolgozott egy vietnami aki mercivel járt, tehát pont ez a kategória.


Hogy mi volt a titka? Napi 14 óra munka, heti 6-7 nap (pár év munka után már nem mindig nyitott ki vasárnap, mert néha a gyerekkel is akart foglalkozni).

Ha az eső elkezdett nagyon esni, akkor gyorsan kocsiba ült és fél órán belül hozott 100 esernyőt a józsefvárosiról amit egy ezresért árult és el is adta pár órán belül.

Mivel vietnami volt sokkal gyakrabban ellenőrizték mint minket, 2-3 havonta vendég volt nála a vám és pénzügyőrség. Számlákkal elég felkészült volt és gyakran adott nyugtát is (nyilván el is csalt valamennyit, pont mint a magyarok). Szóval jól csinálta, nem is sajnáltam tőle a pénzt.


Szinte bármilyen üzletből, étteremből, piacozásból ki lehet venni 1 millió pluszt havonta ha jól csinálja az ember, ők (a vietnamiak általában akiket ismertem) meg eléggé kimaxolták a munkamániás mentalitásukkal.


Velem mindig kedves volt a szomszéd, engedmények, karácsonyi ajándékok, ha kellett valami amit nem tudtam hol lehet venni már zárta is be a boltot és vitt el engem kocsival a beszerző helyre, szóval ideális szomszéd volt.

2018. febr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A saját dolgukkal :DD
2018. febr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy az 5- ös leírta.



+ nagyon-nagyon sok adócsalás


pl. jön a konténer Kínából, Vietnamból , a papírokon az van , hogy van benne 10 e poló , és 10 e alsógatya ömlesztve , a valóságban kétszer ennyi van benne.

Senki sem számolja meg , mert senkit nem érdekel.

Ezek a " fiúk " tették tönkre a magyar textilipart a rendszerváltás után , azóta is az övüké a piac , senki nem tud náluk olcsóbban árut beszerezni.

A 13 éves vietnami kiscsávó havi 15e Ft. - ért melózik otthon , ezzel európai ember nem tud versenyezni ebben a minőségi kategóriában.

2018. febr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!